Třetí etapu cyklistického závodu v Argentině vyhrál Vackův kolega Simmons

Den poté, co se Jan Hirt podílel na závodu Vuelta San Juan na etapovém vítězství Fabia Jakobsena, se v Argentině radoval týmový kolega také druhého českého cyklisty Mathiase Vacka. Třetí etapu vyhrál Američan Quinn Simmons ze stáje Trek-Segafredo, celkovým lídrem zůstal Ir Sam Bennet.

Mathias Vacek v časovce

Jednadvacetiletý Simmons zaskočil únikem zhruba kilometr před cílem etapy na automobilovém okruhu Villicum spurtéry a po 170,9 km zvítězil před domácím Maxem Richezem a Bennettem. Místo útoku měl Američan předem vybrané. "Velkou zásluhu na vítězství měli kluci z týmu. Říkal jsem svému spolubydlícímu Mathiasovi (Vackovi): 'Pokud mě dostaneš až tam, vyhraju'," řekl Simmons.

Bývalý juniorský mistr světa si připsal první vítězství od roku 2021 a byl rád, že splnil slib daný týmu. "Slíbil jsem jim, že letos vyhraju víc závodů než loni. A protože loni jsem nevyhrál nic, tak jsem na tom teď o sto procent líp," uvedl Simmons.

Vacek dojel v pelotonu s dvousekundovou ztrátou a posunul se celkově na 33. pozici. Vrchař Hirt je průběžně na 110. místě.