• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

MILEVSKO – Dobrou formu z posledních týdnů v sobotu na domácím ledě potvrdili hokejisté Milevska proti Vimperku. Připsali si čtvrté vítězství v řadě a za celou sezonu na domácím ledě ještě neprohráli! Hosté ze Šumavy, kteří jsou na hraně play off a bojují o každý bod, přitom začali sympaticky a první třetina byla herně vyrovnaná. Prosazovali se ale dlouho jen domácí a postupně odskočili až do náskoku 5:0, přičemž mohli přidat ještě spoustu dalších branek. Ve třetí třetině ale Vimperk přitvrdil u mantinelů, začal soupeře dohrávat a domácí naopak trochu polevili v koncentraci. Hostům povolili tři branky během šesti minut a rázem byli Vimperáci skoro na kontakt – 3:5. Výhru už si ale favorit vzít nenechal, pojistil ji kapitán Jakub Suchan a výsledek upravil do tenisové podoby 6:3.

Hattrickem zazářil Matouš Masopust, který je v posledních týdnech v neuvěřitelné formě a dává jeden gól za druhým jak v dresu Milevska v krajské lize, tak za Black Dogs Budweis v univerzitní soutěži. Milevsko tedy nepříjemného a houževnatého soupeře nakonec po zásluze porazilo, ale třetí třetina je pro trenérské duo minimálně zdviženým prstem a varováním před důležitějšími zápasy sezony.

Domácím fanouškům se představili tři noví hráči, které klub přivedl v posledních dnech – David Svoboda už nastoupil minulý týden v Jindřichově Hradci a také při domácí premiéře potvrdil, že právem patří mezi nejlepší ofenzivní beky soutěže. Hrál všechny důležité situace a proti Vimperku zaznamenal gól i asistenci. Kromě něj nastoupili vůbec poprvé za Milevsko také dva mladíci původem z Tábora, kteří přišli na střídavé starty z Tábora (Jan Nevšímal), respektive budějovického Motoru (Adam Eremiáš). Druhý jmenovaný ozdobil svou premiéru hned gólem.

Aktuálně mají hokejisté Milevska po 17 odehraných zápasech na svém kontě 36 bodů. Další kolo je na programu derby s Božeticemi, a protože tentokrát jsou podle oficiálního protokolu domácím týmem plameny, naskytne se fanouškům zajímavý pohled, který je k vidění vždy jen jednou za sezonu – Milevšťáci se na milevském zimním stadionu usadí na střídačky pro hosty.

HC Milevsko 1934 – HC Vimperk 6:3

(2:0, 2:0, 2:3). Branky a nahrávky: 14. Masopust (Hraňo, Vochozka), 19. Eremiáš (Nevšímal, Adamec), 21. Masopust (Hraňo, Svoboda), 35. Masopust (Vochozka), 43. Svoboda (Masopust, Vochozka), 59. Suchan (Škrdleta, Řezáč) – 50. Holub (Topinka, Novotný), 51. Předota (Korous), 56. R. Sitter (Předota, J. Sitter).

Milevsko: Panec – Růžek, Svoboda, Hraňo, Vochozka, Masopust – Bouška, Řezáč, Radosta, Suchan, Škrdleta – Šedivý, Hastrman, Adamec, Eremiáš, Nevšímal – Bílek, Přívozník, Pouch.

Vimperk: Dvořák – Šaršok, Drabeš, Turek, Předota, Topinka – Korous, Klíma, Kašpar, Koška, Holub, R. Sitter, Novotný, J. Sitter, Paukner.