SESTŘIHY: Chicago se zvedá, Mrázek vychytal další výhru. Gudas nahrával

Autor: ČTK, iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Brankář Petr Mrázek pomohl v NHL 30 zásahy hokejistům Chicaga k domácí výhře nad Buffalem 4:3 v prodloužení. Blackhawks i přes vítězství ve čtvrtém z posledních pěti zápasů zůstávají na chvostu Západní konference. Radko Gudas asistoval u jedné branky Floridy při prohře na ledě Toronta 4:5 v prodloužení. Po devíti porážkách zabrala Arizona, která porazila Detroit 4:3 po samostatných nájezdech.

Mrázek pomohl Chicagu k výhře spolehlivým výkonem a odčinil nevydařené utkání proti Seattlu, ve kterém za 12 minut inkasoval čtyři branky z pěti střel. „Poslední zápas byl opravdu drsný. Jsem rád, jak jsme na něj dnes zvládli odpovědět,“ řekl český gólman.

Chicago ve třetí třetině smazalo dvoubrankové manko a vynutilo si prodloužení. O vyrovnání se v poslední minutě základní hrací doby postaral Seth Jones, jehož nahození od modré čáry zapadlo až za brankáře Craiga Andersona. Druhý gól v utkání přidal Jones v nastavení.

Rozhodující akce začala zákrokem českého brankáře proti střele Caseyho Mittelstadta. Odražený puk sebral Tyler Johnson, jenž v přečíslení našel Jonese a ten bekhendem usměrnil puk mezi brankářovy betony.

„Ukázali jsme charakter. Po nevydařeném vystoupení se Seattlem a dvou slabších třetinách jsme se ve třetí části zvedli, soupeře jsme zatlačili a dokázali jsme si, že umíme vyhrávat,“ uvedl Mrázek.

Toronto porazilo Floridu 5:4 v prodloužení a uspělo po dvou prohrách za sebou. Maple Leafs nezvládli úvod zápasu a po 22 minutách prohrávali 2:4. Zásluhou tref Austona Matthewse a Williama Nylandera si vynutili prodloužení, ve kterém Nylander svou druhou brankou rozhodl. Gudas v závěru první třetiny připravil gól pro Joshuu Mahuru a bodoval poprvé od konce listopadu. Centr třetí formace Toronta David Kämpf se do statistik nezapsal.

William Nylander v prodloužení rozhodl o výhře Toronta nad Floridou

Dvěma asistencemi přispěl k výhře Maple Leafs Mitchell Marner, jenž prodloužil svou domácí bodovou sérii na 19 zápasů. „Abych řekl pravdu, vůbec takové věci nesleduji. Soustředím se na to, abychom vyhrávali jako tým, ne na osobní statistiky. Jsem ale rád, že se mi před našimi fanoušky tak daří,“ uvedl nejproduktivnější hráč Toronta.

První výhru Arizony v novém kalendářním roce řídil Nick Bjugstad, který ke gólu a asistenci přidal i proměněný samostatný nájezd. Connor Ingram dostal v brance Coyotes přednost před Karlem Vejmelkou a připsal si 37 zákroků. Dominik Kubalík ani Filip Hronek v dresu Detroitu nebodovali.

Útočník Philadelphie Kevin Hayes vstřelil první hattrick v NHL a pomohl k výhře 5:2 nad Anaheimem. Flyers vyhráli osmý z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference se posunuli na 12 místo. Třiadvacetiletý švédský gólman Samuel Ersson ve svém šestém startu v NHL dovedl tým k páté výhře.

Lídr Západní konference Winnipeg prohrál v Montrealu 1:4 a nebodoval podruhé z posledních deseti duelů. Rozjetí Jets se v Centre Bell ujali vedení, Canadiens ale třemi góly během šesti minut otočili skóre a zbytek zápasu kontrolovali. Dvěma góly se o výhru domácích zasloužil Jevgenij Dadonov.

Počtvrté v řadě uspěl Edmonton, který doma zdolal Seattle. Oilers pohybující se na hraně postupu do play off porazili Kraken 5:2. Na vlastním ledě uspěl také Nashville, jenž přetlačil nejhorší tým Východní konference Columbus. Minnesota zvítězila ve Washingtonu 4:2 a díky třetí výhře za sebou si na Západě udržela šestou příčku.

Góly

Domácí: 13:32. Hayes, 32:43. Ristolainen, 39:21. Frost, 42:30. Hayes, 59:16. Hayes

Hosté: 27:39. Henrique, 58:51. Vatrano

Sestavy

Domácí: Ersson (Hart) – York, Provorov, DeAngelo, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – Konecny, N. Cates, Farabee – Allison, Laughton (A), Hayes – MacEwen, P. Brown, Deslauriers.

Hosté: Stolarz (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Vaakanainen – Terry, McTavish, Henrique (A) – R. Strome, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Carrick, Vatrano – Leason, Jays. Megna, Max Jones.

Góly

Domácí: 02:38. D. Hunt, 15:10. Kerfoot, 39:57. Matthews, 45:59. Nylander, 61:53. Nylander

Hosté: 01:52. Verhaeghe, 12:34. Lundell, 18:04. Mahura, 21:41. Barkov

Sestavy

Domácí: M. Murray I (22. Samsonov) – Liljegren, Rielly (A), Holl, Giordano, Timmins, Jo. Benn – Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Järnkrok – Engvall, Kämpf, McMann – D. Hunt, Kerfoot, Aston-Reese.

Hosté: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Luostarinen, Děnisenko – G. Smith, E. Staal, Lomberg.

Sestavy

Domácí: C. Lindgren (Kuemper) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Irwin, Fehérváry – Ovečkin (C), D. Strome, Aube-Kubel – Milano, Bäckström (A), Wilson – Sheary, Eller, Oshie (A) – M. Johansson, Kuzněcov, Hathaway.

Hosté: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – Boldy, F. Gaudreau, Hartman – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Dewar, Reaves.

Sestavy

Domácí: Montembeault (Primeau) – Savard, Harris, J. Barron, Edmundson (A), Kovacevic, Matheson, Xhekaj – Drouin, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson (A), Dach, Hoffman – Ylönen, Dvorak, Dadonov – Harvey-Pinard, R. Pitlick, Pezzetta.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Heinola – Ehlers, Dubois, Connor – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Mäenalanen, Stenlund, Jonsson Fjällby.

Rozhodčí

Marc Joannette, Brandon Schrader – Jonny Murray, Scott Cherrey.

Stadion

Bell Centre, Montreal

Góly

Domácí: 25:43. Glass, 36:55. Trenin

Hosté: 49:01. Nyquist

Sestavy

Domácí: Lankinen (Saros) – McDonagh, Josi (C), Ekholm, A. Carrier, Lauzon, Fabbro – F. Forsberg (A), Glass, Duchene – Niederreiter, R. Johansen (A), Granlund (A) – Co. Smith, Pärssinen, Sissons – Trenin, Novak, Jeannot.

Hosté: Tarasov (Merzlikins) – Gavrikov, A. Boqvist, Berni, Gudbranson, Blankenburg, Peeke – J. Gaudreau (A), Roslovic, Laine – K. Johnson, Jenner (C), Nyquist (A) – Marčenko, Sillinger, Bemström – E. Robinson, Kuraly, Olivier.

Sestavy

Domácí: Mrázek (Stauber) – McCabe, S. Jones (A), J. Johnson, Murphy, C. Jones, I. Phillips – T. Johnson, Domi, P. Kane (A) – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Athanasiou, Lafferty, Dickinson – R. Johnson, Entwistle, Blackwell.

Hosté: C. Anderson (Comrie) – Samuelsson, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).

Sestavy

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Gostisbehere, Chychrun, Stecher, Välimäki, Moser, Nemeth, J. Brown – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Guenther, Bjugstad, Crouse (A) – Fischer (A), Boyd, N. Ritchie – Kassian, McBain.

Hosté: Hellberg (Husso) – Seider, Walman, Hronek, Chiarot, Lindström, Määttä – Raymond, Larkin (C), Fabbri – Berggren, Copp (A), Rasmussen – Perron (A), P. Suter, Bertuzzi – Sundqvist, Veleno, Kubalík.

Góly

Domácí: 14:08. McDavid, 23:15. Ryan, 32:30. Foegele, 41:23. Hyman, 49:18. R. McLeod

Hosté: 03:11. Eberle, 40:22. Dunn

Sestavy

Domácí: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Desharnais – Janmark, Nugent-Hopkins, Kostin – Foegele, R. McLeod, E. Kane – Ryan, Holloway, Hyman – McDavid, Draisaitl.

Hosté: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Eberle, Beniers, Burakovsky – McCann, Wennberg, Donato – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – Sprong, Geekie, B. Tanev.