Druhé super-G ve Svatém Antonu vyhrála Gutová-Behramiová

foto Švýcarská lyžařka Lara Gutová-Behramiová na trati supeobřího slalomu v rakouském Svatém Antonu 15. ledna 2023.

Svatý Anton (Rakousko) - Druhý superobří slalom Světového poháru ve Svatém Antonu vyhrála švýcarská lyžařka Lara Gutová-Behramiová. Za ní skončila vítězka sobotního závodu Italka Federica Brignoneová, třetí byla její krajanka Marta Bassinová.

Gutová-Behramiová si připsala 18. výhru v super-G v kariéře a v historickém pořadí na druhé příčce odskočila Rakušance Renate Götschlové. Víc vítězství ve Světovém poháru už má v disciplíně jen Američanka Lindsey Vonnová s 28 primáty.

"Přitom jsem nejela podle představ. V rovinaté pasáži jsem udělala dost chyb a nečekala jsem, že budu takhle rychlá," řekla úřadující olympijská vítězka v superobřím slalomu Gutová-Behramiová.

Pro celkově 36. triumf v kariéře si dojela časem 1:17,26 a navázala na sobotní třetí místo. Brignoneová zaostala o 15 setin. "Nedokázala jsem zabrat tak, jak bych chtěla, přinejmenším ne tak jako v minulém závodě. V závěrečné pasáži byl měkčí sníh a už nešlo zrychlit a zaútočit. Byl to ale skvělý víkend, já jsem spokojená," uvedla Brignoneová.

Bassinová za ní zaostala o další čtyři setiny. Formu Italek ještě potvrdila čtvrtou příčkou Elena Curtoniová, ani ta jí ale nestačila k udržení první příčky v hodnocení super-G, ze které ji sesadila Brignoneová. Gutová-Behramiová je se ztrátou 17 bodů druhá. Celkové pořadí seriálu vede Američanka Mikaela Shiffrinová, která ve Svatém Antonu nestartovala.

Ženy - superobří slalom: 1. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1:17,26, 2. Brignoneová -0,15, 3. Bassinová -0,19, 4. Curtoniová (všechny It.) -0,52, 5. Siebenhoferová (Rak.) -0,79, 6. Gisinová (Švýc.) -0,99.

Průběžné pořadí super-G (po 4 z 9 závodů): 1. Brignoneová 209, 2. Gutová-Behramiová 192, 3. Curtoniová 190, 4. Mowinckelová (Nor.) 172, 5. Suterová (Švýc.) 158, 6. Puchnerová (Rak.) 125.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 39 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1195, 2. Vlhová (SR) 796, 3. Gutová-Behramiová 636, 4. Holdenerová (Švýc.) 569, 5. Brignoneová 559, 6. Bassinová 552, ...45. Dubovská (ČR) 94.