Kooperativa NBL 2023/2024

Weston vykradl Altenberg. Fernstädtová zajela druhý nejlepší výsledek sezony

Další zastávku Světového poháru skeletonistů hostila německá dráha v Altenbergu. Mezi ženami na nejlepší výsledek sezony útočila Anna Fernstädtová, která po první jízdě byla na čtvrtém místě. V následujícím kole ale výrazně zpomalila a propadla se na konečnou sedmou příčku. Vyhrála domácí skeletonistka Tina Hermannová před krajankou Susane Kreherovou. Němcům se dařilo i v kategorii mužů. Dvojici rychlíků Grotheer a Jungk ale v druhém kole předjel Brit Matt Weston.

Šestadvacetiletá Fernstädtová rozjela závod dobře a po prvním kole jí navzdory pomalému startu patřilo čtvrté místo. Na stupně vítězů česká reprezentantka ztrácela pouhých šest setin.

Druhá jízda ale Fernstädtové nevyšla a zaznamenala až devátý čas. V konečném pořadí se propadla na sedmé místo a promarnila šanci vylepšit si maximum v sezoně, kterým je čtvrtá příčka.

"První jízda byla skoro bez chyb. V té druhé jsem udělala dvě, tři malinké chyby, takže to nakonec nestačilo, i když jsem si dokonce zaběhla osobák na startu. Mám velkou radost, že to dneska fungovalo. Trošku škoda, ale nevadí. Sedmé místo je dobré," řekla Fernstädtová v nahrávce pro média.

Od Hermannové, která vyhrála podruhé a upevnila si průběžné vedení, dělilo Fernstädtovou 1,81 sekundy. Za Kimberley Bosovou z Nizozemska na třetí příčce zaostala o šest desetin. Druhá byla Němka Susanne Kreherová.

Výsledky SP v jízdě na skeletonu v Altenbergu

Ženy: 1. Hermannová 1:56,23 (58,05+58,18), 2. Kreherová (obě Něm.) -1,04 (58,67+58,60), 3. Bosová (Niz.) -1,22 (59,08+58,37), ...7. Fernstädtová (ČR) -1,81 (58,83+59,21).

Průběžné pořadí (po 5 z 8 závodů): 1. Hermannová 1028 b., 2. Bosová 961, 3. Rahnevová (Kan.) 955, ...7. Fernstädtová 744.

Muži: 1. Weston (Brit.) 1:52,44 (56,19+56,25), 2. Grotheer -0,14 (56,11+56,47), 3. Jungk (oba Něm.) -0,50 (56,15+56,79).

Průběžné pořadí (po 5 z 8 závodů): 1. Grotheer 1054, 2. Wyatt (Brit.) 985, 3. Jungk 954.