Narazil si nohu a oba pronásledovatelé ho po chvíli dojeli. Po víc než dvou měsících si díky podpoře týmového parťáka Michaela Vanthourenhouta (Pauwels Sauzen) užil výhru Eli Iserbyt. Nechal tak za sebou mistra Evropy i mistra světa, Pidcock (Ineos/Grenadiers) se zakrvácenou nohou dojel třetí (-1:02). Ještě čtvrtý skončil Lars van der Haar (Baloise/Trek Lions, -1:08). Michael Boroš (Elkov/Kasper) zůstal 15. (-5:19), Zdeněk Štybar poprvé v dresu australské formace Jayco/ALuLa dojel 19. (-6:55).

„Nejelo se mi dobře, ale chtěl jsem si dát rychlé poslední kolo,“ říkal v cíli Pidcock, dnes jediný ze tří králů na startu. „Všude jsem rychleji a na tomhle nebezpečném úseku to tedy zrovna nebyl nejlepší nápad. Ale nejsem hloupý, nelituju toho, i když mám modřinu,“ dodal.

Iserbyt získal 34. triumf kariéry po 29denní pauze od Superprestige v Boomu. „Nebylo to úplně důležité, ale spíš dobré pro moji hlavu, rodinu a lidi, co mě podporují. Cítím se líp a líp,“ říkal a ocenil podporu Vanthourenhouta. Tady rozbil nadvládu Van Aerta s Van der Poelem v posledních pěti letech, ale rekordní sbírku 11 výher tu drží sám otec zakladatel Sven Nijs, jehož syn Thibau teď závod nedokončil. Šestkrát druhým z toho pětkrát za ním, tady byl Zdeněk Štybar…

Z poměrně početné účasti českého mládí teď stojí za největší zmínku 12. místo juniorky a vítězky celého českého poháru Kateřiny Douděrové (Jaroslav Kulhavý cycling team).

Po předvánočním pádu na světovém poháru na sněhu ve Val di Sole se vrátila na tratě Fem van Empel a premiéru v dresu Jumbo/Visma ozdobila vítězstvím. „Byla jsem až šokovaná, jak lehce to po té pauze šlo a s jakým jsem dojela náskokem. Necítila jsem žádný tlak a pak ani nemusela dát celých sto procent. V novém roce mám hodně cílů, nejen cyklokros. Teď se soustředím hlavně na mistrovství světa, pak horská kola i silnici,“ říkala.

Ujela už v prvním kole, až dvě minuty za ní skončila Lucinda Brand (Baloise/Trek Lions) a o další půlminutu třetí Ceylin Carmen del Alvarado (Alpecin/Deceuninck). Zdá se, že ji vánoční sváteční pauza spíše prospěla a do finálových šesti týdnů sezony vyráží opět v plné síle jako dosavadní vládkyně.