Ligue 1 - souhrn 16. kola: PSG si upevnilo vedení

28.12.2022, 16:54, aktualizováno 29.12.2022, 22:55
Komentáře a souhrny
Marquinhos (© AFP)
Marseille rozstřílela Toulouse a přiblížila se čtyři body za druhý RC Lens, jenž remizoval s OGC Nice. PSG gólem z nastaveného času porazilo Štrasburk a pojistilo si vedoucí příčku. AS Monaco vyhrálo v Auxerre a posouvá se na pohárová místa, k nimž se po výhře nad Clermontem přiblížilo Lille. Tři body má rovněž Lyon, jenž přestřílel Brest...

OGC Nice - RC Lens 0:0

29.12.2022 21:00

Góly: -

Lens ve svém posledním vystoupení kalendářního roku nedokázalo adekvátně zareagovat na středeční vítězství PSG nad Štrasburkem, a tak na vedoucí příčku nepatrně ztratilo. Aktuální deficit na pařížského giganta činí už sedm bodů. Střetnutí s Nice s sebou přineslo jisté šance na změnu bezgólového stavu, koncovka každopádně nepředstavovala onu nejsilnější stránku.

Byť nakonec tento zápas žádnou branku nenabídnul, například úvodní desetiminutovka byla poměrně hodně divoká. V 7. minutě se z úhlu snažil prosadit Gradit, leč mířil svůj pokus jen mimo bránu. O pár chvil později naopak mohlo gólově udeřit Nice, za obranou se zjevil sám Pépé, levačkou nicméně nevyzrál na gólmana Sambu, který výtečně zasáhnul svou nohou. A v 10. minutě naopak zase hrozilo Lens, po Graditově pasu však nehlavičkoval úspěšně Saïd.

Následně se zběsilé tempo ze samého startu mače proměnilo v poklidnější, do poločasu poté mohl skórovat za domácí snad už jen Pépé, z blízkosti ale ve 26. minutě zase nevyhrál souboj proti Sambovi. V dresu Lens byl neustále aktivní Abdul Samed, jenomže ve 31. minutě ho vychytal pozorný brankář Schmeichel a ve 38. minutě pak vyblokoval jeho zakončení bránící Boudaoui. Čím více se blížil konec střetu, tím více jako by se oba týmy pomalu spokojovaly s plichtou. OGC mohlo zasadit úder díky Barkleymu v 65. minutě, avšak ten selhal při střelbě.

Více informací k zápasu

Olympique Marseille - Toulouse FC 6:1

Góly: 13. Valentin Rongier, 41. Rasmus Nicolaisen (vl.), 51. Sead Kolašinac, 62. Dimitri Payet, 80. Cengiz Ünder (pen.), 82. Nuno Tavares - 66. Branco van den Boomen (pen.)

Povánoční gólovou nadílku přinesl svým fanouškům Olympique Marseille a oním nešťastníkem bylo Toulouse. Hosté přitom hráli na Stade Vélodrome poměrně vyrovnanou partii, jenomže svěřenci chorvatského trenéra Igora Tudora byli vysoce efektivní a na šest branek potřebovali jen osmkrát trefit zařízení. Toulouse de dočkalo alespoň čestného gólu, nicméně konečný výsledek vyznívá i tak dost nepříznivě.

Šestigólová výhra přitom nezrodila žádného více gólového střelce, Olympique si rozdělil šest branek mezi pět hráčů a jeden příspěvek si vstřelili hráči Toulouse sami. Pokud jde o základní jedenáctku OM, Igor Tudor žádné větší překvapení nenachystal a totéž platilo i na druhé straně barikády.

Marseille byla samozřejmě velkým favoritem a do svého díla se pustila už po třinácti minutách. Clauss vysunul do běhu Gigota, který parádně načasoval přihrávku na malé vápno a Valentin Rongier rozvlnil síť.

Krásná branka mohla domácí uklidnit a ti následně rozbíhali další akce. Ve 25. minutě se marně dožadoval pokutového kopu Clauss, nicméně Les Phocéens nemuseli smutnit a ještě v poločase navýšili vedení. Druhému gólu Marseille přitom předcházela šance Toulouse a nepřesná hlavička Chaibiho. Případný gól přeci jenom mohl průběh hry změnit. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu si za obranu zaběhl jeden z domácích hráčů, což defenzívu TFC natolik zmátlo, že si Rasmus Nicolaisen hlavou vstřelil výstavní vlastní gól. Toulouse se sympaticky ani za tohoto stavu nechtělo vzdát, ale Dallingovu tutovku z malého vápna vychytal López.

Po změně stran rozpoutala Marseille hotové peklo a výsledek z pohledu Toulouse nabýval hrozivých rozměrů. Krátce po změně stran se poprvé objevil ve větší příležitosti Payet, ovšem jeho chvíle měla teprve přijít. V 51. minutě si jako nůž máslem prošel obranou Sead Kološinac a domácí už vedli o tři góly.

Po hodině hry se zapsal mezi střelce i Dimitri Payet a jak je u něho dobrým zvykem, šlo o krásnou branku. Francouzský záložník zkrotil skákající balón a technickou střelou do horního rohu nedal Dupému žádnou šanci. Toulouse dostalo zanedlouho šanci korigovat a této příležitosti využilo. Po faulu Clausse a pádu Birmančeviće v pokutovém území byla nařízena penalta a Branco van den Boomen jí s přehledem proměnil.

Přijatelného výsledku se Toulouse stejně nedočkalo a na trefu Van den Boomena měla Marseille dvojnásobnou odpověď. Také na druhé straně se totiž pískala penalta, to když Mawiss fuloval Dienga. Cenzig Ünder byl rovněž ze značky neomylný. Za další dvě minuty se prosadil i Nuno Tavares, ale velkou pochvalu zasloužil za jemný a přesný centr Clauss. Šestibrankový příděl byl pro Toulouse dost krutý. Marseille si bezesporu vítězství zasloužila a po reprezentační přestávce začala nejlépe jak mohla.

Stade Reims - Stade Rennes 3:1

29.12.2022 19:00

Góly: 6. Folarin Balogun, 22. Alexis Flips, 84. Folarin Balogun - 45+1. Arthur Theate

Dlouhých sedmnáct duelů napříč všemi soutěžemi Rennes neprohrálo. Když naposledy našlo svého přemožitele, byl konec letních prázdnin. Restart po světovém šampionátu se ale klubu z Bretaňského poloostrova zkrátka nevydařil. Remeš totiž naopak navázala na vlastní solidní sérii bez porážky, kterou protáhla na číslo osm, jelikož před vlastní fandy vyhrála o dva góly.

Hostující kouč Bruno Génésio před utkáním prozradil, že dětem svých svěřenců rozdal dárky a obecně dbal na uvolněnější atmosféru během vánočních svátků. Kdyby ovšem věděl, jak se jeho mužstvo bude prezentovat v první půli, možná by přikročil k tvrdší disciplíně. A hlavně začátek střetnutí byl v podání SRFC opravdu hodně mizerný. Rychle inkasovalo dvě branky.

V 6. minutě Ito od pravé lajny uvolnil na hranici pokutového území Flipse, ten svým jemným obloučkem vybídl Baloguna, jemuž střela z voleje sedla prostě ideálně, a zacílil parádně pod břevno. A ve 22. minutě se o další změnu skóre postaral sám Flips. Po De Smetově centru do šestnáctky svedli hlavičkový souboj bránící Theate a útočící Munetsi, pak se balón odrazil ke svěřenci trenéra Williama Stilla, jenž následně nekompromisně propálil brankáře Mandandu.

Remeš se najednou dostala do velké pohody. Její protivník na hřišti stále tápal a hledal marně zašlou slávu z období před mistrovstvím světa v Kataru. Avšak jiskřičku naděje vykřesal pro tápající celek krátce před obrátkou Theate, který na zadní tyči využil sklepnutí od Terriera. A tenhle moment bezpochyby představoval zbytečně černou kaňku na výkonu remešské party.

I když po přestávce se pokoušel s negativním výsledkem něco udělat především Terrier, který velmi slušně hlavičkoval v 81. minutě, nicméně gólmana Dioufa nepřelstil, nakonec domácí svůj tříbodový zisk zpečetili v 84. minutě. Mandanda ve snaze odkopnout míč pod tlakem do bezpečí trefil spoluhráče Omariho, od něj se pak meruna vynesla vysoko do vzduchu a spadla z výšky do cesty číhajícího Baloguna, jenž ji pak z vyložené pozice dorazil do prázdné brány.

FC Lorient - Montpellier HSC 0:2

29.12.2022 17:00

Góly: 3. Téji Savanier, 22. Elye Wahi

Fotbalistům Lorientu se i po přestávce nezačalo dařit a výborná forma z úvodu sezony je tatam. Les Merlus doma nestačili na Montpellier, přičemž obě branky inkasovali v prvních dvaceti minutách. Pro domácí ekipu je to šestý zápas v řadě bez výhry, zatímco Montpellier se může poprvé radovat ze zisku tří bodů pod novým trenérem Regisem Le Brisem.

Nepovedeného začátku mohou v Lorientu jenom litovat. Hostující MHSC poprvé rozveselilo své příznivce už po třech minutách. Téji Savanier předvedl fantastický volný přímý kop a brankář Mannone zůstal stát jako přikovaný. Montpellier samozřejmě rychlá branka nabudila a domácí se i nadále museli bránit. Neúspěšně.

Ve 22. minutě Elye Wahi zkusil vystřelit, avšak obrana jeho pokus zablokovala a pak jen nečinně přihlížela, jak si stejný hráč jde pro pohodlnou dorážku. Katastrofální bránění Lorientu mělo fatální následky.

Dvoubrankový rozdíl byl nakonec klíčový. Lorient ještě v prvním poločase dvakrát vystřídal, ale nebylo mu to nic platné.

Druhý poločas nebyl zrovna reklamou na atraktivní fotbal. O zajímavé momenty sice nebyla úplná nouze, nicméně žádný další gól nepadl. Lorientu se ve druhém poločase nedala upřít snaha, ale poctivé bránění ze strany Montpellieru zkrátka vítězilo. Hosté se dočkali své první výhry pod trenérem Regisem Le Brisem.

Paris Saint-Germain - Racing Strasbourg 2:1

28.12.2022 21:00

Góly: 14. Marquinhos, 90+5. Kylian Mbappé (pen.) - 51. Marquinhos (vl.)

Postaral se o ni Kylian Mbappé proměněnou penaltou, která znamenala jeho celkově třináctou trefu v Ligue 1. Hodně vidět byl i Brazilec Marquinhos, jenž skóroval dvakrát, ovšem pouze jednou do správné sítě. Na tenhle duel nebude dobře vzpomínat ani jeho hvězdný krajan Neymar, jelikož byl po hodině hry vyloučen. Pařížský klub nadále vévodí tabulce, kdežto Racing tlí na jejím opačném pólu.

V 10. minutě se ke své královské disciplíně, totiž zakončení hlavou, dostal Sergio Ramos. Obranou však střela byla sražena na roh. První gól tedy padnul až krátce před uplynutím úvodní čtvrt hodiny, jelikož Neymarův centr uklidil na místo určení ze vzdálenosti jedenácti metrů Marquinhos, když využil stejnou část těla jako předtím jeho španělský kolega - 1:0.

Mbappé působil po nedávno skončeném šampionátu odpočatě a svou sbírku branek v Ligue 1 málem rozšířil ve 25. minutě, kdyby svůj pokus nenasměroval pouze do míst, kde číhal připravený Matz Sels, přičemž totožná situace se opakovala i za nějakých 200 sekund. Po půl hodině měl vyrovnání na noze Kevin Gameiro. Adrien Thomasson mu zprava servíroval výborný balon před bránu, jenže Gianluigi Donnarumma se vyznamenal.

Svěřenci Juliena Stéphana se rozhodně nebáli hrát ofenzivně a za svoje snahy byli odměněni šest minut po začátku druhé půle. Adrien Thomasson chtěl opět z pravé strany oslovit některého ze svých spoluhráčů před bránou, avšak Marquinhos, který ve čtvrtfinále MS proti Chorvatsku neproměnil v rozstřelu svoji penaltu, si balon smolně srazil do vlastní svatyně - 1:1.

Záhy po rozehrávce našel Neymar kamaráda Mbappého, jehož skvěle vychytal Sels. Po hodině hry se třicetiletá brazilská superstar ohnala po Thomassonovi a Clément Turpin hned tasil žlutou kartu. Tu druhou Neymarovi ukázal už po minutce, jelikož zcela nečestně a naivně nasimuloval pád v soupeřově vápně. PSG tedy šlo do deseti a Racing vycítil šanci.

Bohužel pro něj nemusel Donnarumma ve zbývající fázi řešit žádný neřešitelný problém. Naopak v nastaveném čase Gerzino Nyamsi lehce zatáhnul za ruku Mbappého, který se ochotně skácel na zem. Rozhodčí písknul do píšťalky, takže Marquinhosova úspěšná dorážka do sítě neplatila. Nejlepší střelec katarského mundialu tentokrát při exekuci pokutového kopu cílil na opačnou (pravou) stranu než ve finále, a zajistil tak svému zaměstnavateli vítězství - 2:1.

Stade Brestois - Olympique Lyon 2:4

Góly: 29. Mathias Pereira Lage, 72. Steve Mounié - 21. Maxence Caqueret, 32. Rayan Cherki, 35. Alexandre Lacazette (pen.), 49. Tetê

Les Gones zatím i v této sezoně marně hledali stabilní formu. V prvním utkání po mistrovství světa, na němž klub z regionu Rhône-Alpes reprezentovali pouze dva fotbalisté (Nicolás Tagliafico a Karl Toko Ekambi), dokázali zvítězit, a pohárové příčky jsou mu tudíž stále na dosah. To ovšem neplatí pro Les Pirates, kteří setrvávají v sestupovém pásmu.

Už ve 3. minutě musel na zem Marco Bizot, protože jeho směrem dobře po zemi pálil Rayan Cherki. Gólman domácího celku se činil i po 180 sekundách, kdy vyrážel navštívenku od Lacazetteho. Ten ve 21. minutě přihrával z pravé strany napříč malým vápnem a Maxence Caqueret uklízel do odkryté klece - 0:1.

Hned po rozehrávce mohl odpovědět Steve Mounié, kdyby o malinký kousek neminul. Dočkal se tedy až Mathias Pereira Lage ve 29. minutě. Během exekuce přímého kopu z nějakých dvaadvaceti metrů nastřelil ve zdi stojícího Karla Toko Ekambiho a Anthony Lopes už nestačil na náhlou změnu směru míče zareagovat - 1:1.

Jenže záhy byl hodně vidět Rayan Cherki. Nejprve obdržel žlutou kartu a poté zacílil levačkou k levé tyči - 1:2. Další průšvih pro Brest okamžitě následoval, protože Brendan Chardonnet ve skluzu zahrál rukou. A protože se tak stalo v jeho vlastní šestnáctce, kopala se penalta. Lacazette mířil po své pravé ruce, kdežto Bizot skákal na opačnou stranu, takže nebylo co řešit - 1:3.

Bývalý hráč Arsenalu mohl do poločasového odchodu do šaten už tak příznivý stav ještě navýšit, leč tváří v tvář muži v rukavicích napodruhé neuspěl. Nahradit jej tedy musel krátce po startu druhého dějství Tetê, když z voleje uklidil na místo určení pobídku od Karla Toka Ekambiho z levého křídla - 1:4. Tohle už pro tým Bruna Grougiho vypadalo velmi neslavně.

Místo debaklu však došlo dvacet minut před koncem ke snížení, neboť po rohovém kopu Romaina Del Castilla hlavičkoval nechytatelně Steve Mounié - 2:4. Hned po rozehrávce zamezil gólman Brestu pátému zásahu v jeho síti. V nastaveném čase se o lehkou korekci výsledku chtěl postarat Hugo Magnetti, ale na Lopese nevyzrál.

Olympique bude o další tříbodový zisk usilovat na Nový rok, kdy přivítá doma Clermont. Hráči Brestu zajíždějí ve stejný den na Stade Louis II do Monaka.

Clermont Foot - Lille OSC 0:2

28.12.2022 19:00

Góly: 68. Angel Gomes (pen.), 90+4. Mohamed Bayo

Svěřencům Paula Fonsecy se po změně stran podařilo dvakrát skórovat, takže nadále zůstávají v kontaktu s předními příčkami. Les Lanciers si na soupeře ze severu Francie věřili, nicméně navzdory sedmé porážce si v tabulce příliš nepohorší.

Jako první se osmělil hostující útočník Alan Virginius, ale nic světoborného nepředvedl, což ostatní platí pro celého jeho sedmdesátiminutové působení na trávníku. V minutě devatenácté obíhal pokutové území Egon Zhegrova. Počkal si, až mu kolega Ismaily vrátí přihrávku, leč Mory Dias se překonat nenechal.

Krátce poté o sobě dal vědět Angel Gomes, akorát si ve slibné pozici podle svých představ rozhodně nepočínal. Elbashan Rashini v závěru úvodní půlhodiny pálil do tyče, nicméně už předtím byl pískán ofsajd. Zanedlouho stál ve správný čas na správném místě ghanský reprezentant a účastník katarského mundialu Alidu Seidu. Díky jeho defenzivnímu zákroku zůstal stav při poločasovém odchodu do šaten bezbrankový.

Ve druhém dějství to znovu zkusil Angel Gomes. Ještě nadějnější byl Rashiniho volej z jedenácti metrů, který skončil nad břevnem. V první větě tohoto odstavce zmiňovaný dvacetiletý Angličan byl také u dalšího důležitého momentu této partie, protože po faulu na něj se kopala penalta, kterou si sám proměnil, jelikož muž v rukavicích skákal na opačnou stranu - 0:1.

Před rozehrávkou přišli na hrací plochu další dva účastníci mistrovství světa, totiž Timothy Weah a Jonathan David. Druhý jmenovaný se hned stal součástí akce, kterou zakončil Rémy Cabella střelou na připraveného brankáře. Naopak na synovi současného prezidenta Libérie se v nastaveném čase vyfauloval Maximiliano Caufriez, takže trend červených karet v Ligue 1 dál pokračuje. Poté převzal při postupu dvou proti jednomu od Davida míč Mohamed Bayo a jeho přízemní střela dala výsledku jeho finální podobu - 0:2.

AJ Auxerre - AS Monaco 2:3

28.12.2022 17:00

Góly: 30. M'Baye Niang (pen.), 68. Youssouf Fofana (vl.) - 45+2. Wissam Ben Yedder (pen.), 58. Eliesse Ben Seghir, 85. Eliesse Ben Seghir

Velký podíl na těchto třech bodech měl sedmnáctiletý mladíček Eliesse Ben Seghir, který coby autor dvou branek při svém debutu napodobil Kyliana Mbappého a Thierryho Henryho, za kterého se zařadil jakožto druhý nejmladší střelec dvou gólů v historii knížecího klubu. AS tedy nadále atakují pohárové příčky, zatímco AJA neopustí sestupové pásmo.

Úvodní dvacetiminutovka na Stade Abbe Deschamps věru mnoho fotbalového vzruchu nepřinesla. Avšak necelých pět minut po jejím skončení byla zblokována střela M’Bayeho Nianga. Ke škodě hostujícího celku pouze k Akimu Zedadkovi, jehož rána zpoza velkého čtverce rozvlnila síť, nicméně jenom z boku.

Hned poté Eliot Mazato fauloval Lassineho Sinayoka a Marc Bollengier ukázal na penaltový puntík. Senegalec Niang měl při exekuci dost štěstí, takže rozradostnil svého trenéra Christopha Pélissiera - 1:0.

V té době byla odehrána úvodní půlhodina a na další příležitost se čekalo až do závěru otevírací půle. Hlavička Gaëtana Perrina nebyla z nejnebezpečnějších.

Zato na opačném pólu Gideon Mensah kopnul do lýtka Takumiho Minamina a konala se další penalta, kterou zkušeně proměnil Wissam Ben Yedder, čímž zaznamenal svou sedmou trefu v tomto ročníku - 1:1. Oba monačtí fotbalisté už překvapivě do druhého poločasu nenastoupili. Ovšem za autora vyrovnávacího gólu přišel Eliesse Ben Seghir.

Jeho první chvíle se dostavila už v 59. minutě, kdy mu Alexandr Golovin adresoval přízemní přihrávku na hranici malého vápna, odkud zahrál Costilovi na housle - 1:2. Za deset minut se musel Alexander Nübel činit proti dobrému pokusu z kopačky Hamzy Sakhiho. Ovšem při následném rohu zasáhnul centr nechtěně patou Youssouf Fofana, díky jehož vlastnímu gólu bylo zase vyrovnáno - 2:2.

Do střelecké listiny se čtvrt hodiny před koncem zatoužil zapsat také Birama Touré. Balonu dal však přílišnou razanci, takže se mezi tři tyče nevešel. Pak se rozhodnul pro sólovou akci Nuno Da Costa. K nelibosti příznivců a příznivkyň Auxerre byla zakončena střelou doprostřed brány.

Rozhodnul tedy až Eliesse Ben Seghir v 85. minutě, když si po Jakobsově pobídce seběhnul z levého křídla více do středu, aby vymyslel výbornou střelu pravačkou, která zapadla k pravé tyči - 2:3. Ve zbývají fázi této partie už si svěřenci Philippa Clementa těsné vedení bez větších potíží uhlídali.

AC Ajaccio - Angers SCO 1:0

28.12.2022 15:00

Góly: 40. Youcef Belaïli (pen.)

Korsický celek, který je rovněž výrazně namočený do boje o udržení, dokázal v domácím prostředí vyhrát podruhé za sebou. Naopak SCO naposledy bodovalo v září, kvůli čemuž nepřekvapivě zůstává na poslední příčce tabulky.

Stade François Coty viděl úvodní velkou příležitost hned ve 2 minutě. Mounaïm El Idrissy však zblízka cílil pouze do tyče. V 8. minutě to poté, co Benjamin Leroy jenom vyrážel k nohám Hunoua, vypadalo, že se hosté ujali vedení. Radost nového kouče Abdelazize Bouhazamy neměla dlouhého trvání, protože byl správně odpískán ofsajd.

Krátce před vypršením úvodní hodiny hry se proti Marchettimu skvěle vyznamenal Paul Bernardoni. V 18. minutě se nastřelené brankové konstrukce dočkali i hosté. Jmenovitě to byl Adrien Hunou, kdo muže v rukavicích sice přehodil, ale gól slavit znovu nemohl. Následně to po zemi k levé tyči zkoušel Youcef Belaïli a Bernardoni musel na zem.

Minisouboj obou borců se opakoval ve 34. minutě a skončil faulem v pokutovém území Angers. Verdikt potvrdil videorozhodčí, a tak mohl sám faulovaný Alžířan cílit po své levé ruce. Jednička mezi třemi tyčemi vystihla směr, leč bohužel pro svou družinu nedosáhla - 1:0. V nastaveném čase ještě střihnul nůžkami El Idrissy, nicméně skóre se už neměnilo.

Útočník s marockými předky to zkusil po změně stran zase, jenže mu scházela přesnost. V 53. minutě o sobě dal vědět i ex-slávistický Abdallah Sima, který ve vyložené šanci trefil pouze brankáře. Záhy Souleyman Doumbia pobídnul Hunoua, který zahodil i tuto příležitost.

Amine Salama si pak vylámal zuby na výborném Leroyovi. V závěru se k hlavičce dostal opět Sima a strážce svatyně Ajaccia vyrážel ke střídajícímu Thioubovi, jenž v těžké pozici mířil nad.

ES Troyes - FC Nantes 0:0

Góly: -

Před přestávkou, kterou vyplnilo mistrovství světa v Kataru, od sebe oba soupeře dělil jediný bod. A platit to bude i po šestnáctém kole, takže australského kouče Estacu Patricka Kisnorba může těšit, že na úvod svého angažmá neprohrál. Naopak jeho protějšek Antoine Kombouaré čeká na vítězství v Ligue 1 už pět utkání.

Otevírací dvacetiminutovka přinesla snahy na obou stranách. Bohužel se nedařilo dát kvalitní finální přihrávku. Bezprostředně po jejím skončení výborně pobídnul Ludovic Blas kolegu Moussu Sissoka, jehož vychytal Mateusz Lis. Číhající Moses Simon se k dorážce nedostal, protože Yoann Salmier byl o dva kroky rychlejší.

Deset minut poté centroval Sébastien Corchia na hlavu Pedra Chirivelly, který příznivce domácího celku rozhodně nevystrašil. Ve 36. minutě měl hodně blízko ke vstřelení úvodní branky tohoto klání Andreas Bruus. Dánský obránce dostal dost prostoru, leč za Albanem Lafontem zvonila pouze branková konstrukce.

V závěru prvního dějství se ještě pokusil muže v rukavicích nachytat Blas, nicméně změna skóre se nekonala. Ve druhé půli scházela aktérům na hrací ploše kreativita, takže veškeré pokusy defenzivy snadno zachytávaly. V 81. minutě se zpoza šestnáctky osmělil Xavier Chavalerin. Jeho nepříjemnou ránu Lafont zkrotil, jelikož mu vypomohla pravá tyčka.

Ani v 90. minutě nemohla rozhodčí Stéphanie Frappart, která jako první žena v historii rozhodovala jakožto hlavní sudí utkání na mistrovství světa, odpískat gól, jelikož Samuel Moutoussamy napálil Jacksona Poroza. V nastaveném čase ještě Les Canaris zahrávali roh, po kterém se kulatý předmět odrazil k Nicolasi Palloisovi, jenž ale s něčím takovým nepočítal, a tak se obě skvadry rozešly smírně.