Produktivitu NHL vede McDavid, Pastrňák je třetí mezi střelci

foto Utkání hokejové NHL New Jersey - Boston, 23. prosince 2022. David Pastrňák (vzadu) z Bostonu a Damon Severson z New Jersey.

New York - Kanadský hokejový útočník Connor McDavid z Edmontonu vede produktivitu NHL stále o deset bodů před německým spoluhráčem Leonem Draisaitlem. Šestý je český kanonýr David Pastrňák z Bostonu, který na vedoucího McDavida ztrácí 19 bodů. Mezi střelci se Pastrňák s 24 trefami dělí o 3. místo a za lídrem McDavidem zaostává o šest přesných zásahů.

McDavid, který útočí na třetí zisk Art Ross Trophy pro vítěze kanadské bodování za sebou a celkově na pátý v kariéře, si připsal v 35 zápasech 66 bodů a s 30 brankami vede i tabulku střelců o čtyři góly před Američanem Tagem Thompsonem z Buffala. Draisaitl má na kontě 21 branek a 35 asistencí.

Pastrňák zaznamenal v 33 utkáních 47 bodů a mez střelci je třetí spolu Bo Horvatem z Vancouveru a Jasonem Robertsonem z Dallasu. Martinu Nečasovi z Caroliny, který v 34 duelech nasbíral 33 bodů (14+19), patří v kanadském bodování 41. místo. Padesátý Tomáš Hertl ze San Jose zaznamenal 33 duelech 32 bodů (11+21).

11. Ovečkin (Washington) 36 41 (22+19)
12. Nugent-Hopkins (Edmonton) 35 41 (18+23)
13. E. Pettersson (Vancouver) 31 41 (15+26)
14. Panarin (NY Rangers) 35 41 (9+32)
15. M. Tkachuk (Florida) 32 40 (15+25)
16. Marner (Toronto) 34 40 (13+27)
17. W. Nylander (Toronto) 34 39 (20+19)
18. J. Hughes (New Jersey) 34 39 (18+21)

Brankáři:

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v devíti zápasech 535:26 minut, inkasoval 25 branek, má průměr 2,80 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 91,3 procenta.

Karel Vejmelka (Arizona) odchytal v 24 zápasech 1438:06 minut, inkasoval 74 branek, má průměr 3,09 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91 procent a dvakrát udržel čisté konto.

Vítek Vaněček (New Jersey) odchytal v 22 zápasech 1145:15 minut, inkasoval 46 branek, má průměr 2,41 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,9 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Lukáš Dostál (Anaheim) odchytal v sedmi zápasech 390:36 minut, inkasoval 23 branek, má průměr 3,53 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,9 procenta.

David Rittich (Winnipeg) odchytal v devíti zápasech 529:18 minut, inkasoval 23 branek, má průměr 2,61 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,6 procenta.

Daniel Vladař (Calgary) odchytal v 12 zápasech 703:45 minut, inkasoval 34 branek, má průměr 2,90 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,3 procenta.

Petr Mrázek (Chicago) odchytal v 12 zápasech 681:31 minut, inkasoval 48 branek, má průměr 4,23 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 87,4 procenta.