Poruba zdolala Přerov až v prodloužení a v první hokejové lize zůstala druhá

foto Hokej. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté druhé Poruby vyhráli ve 30. kole první ligy nad Přerovem 2:1 až v prodloužení a promarnili možnost vrátit se do čela tabulky před Vsetín. Na lídra ztrácejí Ostravané bod, ale mají zápas k dobru. Třetí Třebíč podlehla v Kolíně 1:2. Poslední Pardubice B porazily Prostějov 4:1 a třináctá Slavia zvítězila nad Litoměřicemi 7:2.

Poruba po dvou domácích zápasech bez bodu před vlastním publikem zabrala a otočila utkání s Přerovem. Zubři se ujali vedení po 62 sekundách druhé třetiny, kdy využil přesilovou hru David Březina. Ve 48. minutě vyrovnal Tomáš Šoustal a v čase 64:26 rozhodl Roman Pšurný.

Třebíč neuspěla po šňůře tří vítězství v Kolíně. Kozlové se po sérii čtyř porážek dočkali naposledy přes původní prohru 0:6 v Sokolově kvůli administrativní chybě Baníku kontumačního vítězství 5:0 a dnes uspěli i na ledě.

V šesté minutě dostal Kolín do vedení Adam Dlouhý a po 40 sekundách druhé třetiny zvýšil útočník Martin Novák, kterého Kozlové získali v sobotu z Prostějova výměnou za střelce Jana Veselého. Za Horáckou Slavii snížil ve 27. minutě Jakub Malý.

Poslední Pardubice B uspěly podruhé za sebou v domácím prostředí v Chrudimi, porazily rozjetý Prostějov 4:1 a dosáhly na teprve třetí vítězství z uplynulých 13 duelů. Na úvodní branku Marka Drtiny sice odpověděl Veselý, ale mezi 28. a 33. minutou získali Dynamu rozhodující náskok Patrik Machač a Robin Kaplan. Ve třetí třetině dovršil výsledek v oslabení Jakub Lichtag. Jestřábi neuspěli po sérii pěti vítězství.

Slavia si díky podařenému vystoupení proti Litoměřicím připsala třetí výhru z posledních jedenácti zápasů a podruhé za sebou uspěla doma. Vítěznou premiéru v dresu Pražanů si odbyl gólman Adam Brízgala, který v Edenu nově působí na střídavé starty z Kladna. Dosud v první lize vypomáhal Prostějovu.

Slavia nastoupila už bez útočníka Vladimíra Růžičky mladšího, který v pátek v klubu skončil po vzájemné dohodě. Na střídavý start ji posílil Dominik Sklenář z druholigového Znojma a do mateřského týmu se vrátil z třetí nejvyšší soutěže z Letňan rovněž útočník Tomáš Labuzík, který ozdobil premiéru v první lize brankou.

Vítěz minulého ročníku Jihlava vyhrála v Šumperku 2:1 a posunula se na 5. místo. Bodovala pošesté za sebou a popáté z toho zvítězila. Dukla otevřela skóre v čase 25:34 díky Tobiáši Handlovi. Přesně devět minut před koncem smazal ztrátu Draků Joshua James Mácha, ale za 127 sekund zajistil Jihlavě vítězství Tomáš Chlubna.

Po sérii pěti porážek se radoval Frýdek-Místek, který zdolal Sokolov 3:1. Dvěma góly se o vítězství postaral Oskar Haas.

30. kolo první hokejové Chance ligy:

Poruba - Přerov 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 48. T. Šoustal, 65. R. Pšurný - 22. Březina. Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 901.

Šumperk - Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 51. Mácha - 26. Handl, 54. Chlubna. Rozhodčí: Valenta, Rapák - Zídek, Hnát. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1104.

Kolín - Třebíč 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 6. A. Dlouhý, 21. Martin Novák - 28. Malý. Rozhodčí: Hucl, Mejzlík - Blažek, Thuma. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 455.

Slavia Praha - Litoměřice 7:2 (4:1, 1:0, 2:1)

Branky: 1. Kern, 6. Žovinec, 9. L. Stehlík, 19. Hejda, 31. Labuzík, 45. Mrňa, 54. Žejdl - 4. Koláček, 58. J. Holý. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Baxa, Belko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 519.

Frýdek-Místek - Sokolov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 40. a 52. Haas, 60. A. Zeman - 25. Osmík. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Vašíček, Roischel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 656.

Pardubice B - Prostějov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 4. M. Drtina, 28. P. Machač, 33. Kaplan, 48. Lichtag - 8. J. Veselý. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Štěpánek, J. Dědek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 237.

17:30 Vsetín - Frýdek-Místek, Litoměřice - Poruba, Třebíč - Šumperk,

18:00 Sokolov - Zlín, Prostějov - Jihlava, Přerov - Kolín, Slavia Praha - Pardubice B.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK