Fotoreportáž - Závěrečný díl Toi Toi Cupu v Rýmařově

Poslední díl Českého poháru v cyklokrosu se uskutečnil v Rýmařově...

Autor: Tomáš Ježek

Poslední díl Českého poháru v cyklokrosu se jel v sobotu na severu Moravy ve městě Rýmařov. Po dlouhé době se v České republice jel cyklokrosový závod na sněhu, tyto podmínky nejlépe sedly Marku Konwovi (POL, UKS Krupinsky Suszec), jenž zvítězil v kategorii mužů, v ženách zvítězila Pavla Havlíková (Lawi Junior Team) a v juniorech Václav Ježek (Brilon Racing Team). Níže si můžete prohlédnout fotoreportáž z posledního dílu s fotografiemi Filipa Bezděka a také se dočíst, jak dopadlo konečné hodnocení poháru...

V 11:30 do závodu odstartovali junioři, od zbytku startovního pole se brzy odpoutala dvojice Václav Ježek - Matthias Schwarzbacher (SVK), která vzájemně bojovala o vítězství do posledního - pátého okruhu.

Krátce před cílovou rovinou se od slovenského rivala odpoutal Václav Ježek a zvítězil i v osmém díle Českého poháru z devíti. Nevyhrál pouze jednou, a to proto, že se na startu neobjevil, minulý týden upřednostnil závod Superprestige v belgickém Boomu, kde dojel na třetím místě. Díky suverenitě v závodech také ovládl celkové hodnocení Toi Toi Cupu, na druhém místě byl Jakub Kuba (Dukla Praha), třetí František Hojka (Express CZ Tufo Team Kolín). V rýmařovském závodě se za Václavem umístil Matthias Schwarzbacher, Jakub Kuba byl třetí.

Celkem 27 závodnic se objevilo na startu v závodě elitních žen, chyběla ovšem mistryně republiky Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team), jež je nemocná. Kvůli sobotní absenci tak přišla i o celkové prvenství v ČP. Na čele závodu se zpočátku pohybovala Nikola Bajgerová (na snímku) z týmu Atom Deweloper, pak ale k útoku zavelela Pavla Havlíková a bylo rozhodnuto.

Osminásobná mistryně České republiky Pavla Havlíková se vydala vstříc dalšímu vítězství v Toi Toi Cupu, to předchozí vybojovala v září 2021 v Mladé Boleslavi.

Třetí místo vybojovala v závodě Kateřina Hladíková (Brilon Racing Team), druhou příčku Nikola Bajgerová.

Na matadorku českého cyklokrosu ovšem neměly..., Pavla Havlíková vítězí, a to s náskokem 17 sekund na Nikolu Bajgerovou. V celkovém pořadí ČP vítězí vinou absence Kristýny Zemanové Kateřina Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), druhé místo bere Barbora Jeřábková (Brilon Racing Team), na třetí příčku spadla Kristýna Zemanová.

Ve 14:30 se na start seřadili elitní muži, na startu ovšem chyběl dosavadní lídr Toi Toi Cupu Adam Ťoupalík (Elkov Kasper), jenž se účastní týmového kempu ve Španělsku a ze stejného důvodu chyběl i jeho týmový kolega, mistr ČR Michael Boroš.

V Rýmařově panovalo pravé cyklokrosové počasí. Na snímku Jakub Říman z celku TJ Auto Škoda MB, jenž dojel v závodě druhý.

Českým závodníkům vítězství sebral polský cyklokrosař Marek Konwa, jenž je Toi Toi Cupu po léta věrný a rozhodně v něm poprvé nevítězí. Jak již bylo zmíněno, na druhém místě dojel Jakub Říman, třetí byl Matěj Stránský (ATT Investement).

V celkovém hodnocení ČP zvítězil Šimon Vaníček, Jakub Říman byl druhý a i přes neúčast v posledním díle byl na třetím místě Adam Ťoupalík.
Český pohár v cyklokrosu pro rok 2022 je tak u konce, cyklokrosová sezona ovšem ne, nejen, že na závodníky čeká ještě několik závodů Světového poháru, ale i boje o národní a světové trikoty. O ten český se pojede v neděli 15. ledna 2023 v Mladé Boleslavi, o duhový první únorový víkend v Nizozemském Hoogerheide.

5. Malwina Mul (POL, KLKS) +0:55

1. Kateřina Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team) 282 b.
2. Barbora Jeřábková 248 b.
3. Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) 247 b.

Mohlo by vás zajímat

1. Český pohárNa Zadov míří slušná konkurence, bikovou sezonu na ČP zahájí Kata Blanka Vas