Vstupenky online

Junioři nezvládli souboj s favoritem, podlehli Technice

Hana Skupinová • 03.12.2022

Vsetínští vstoupili do pátečního zápasu skvěle a ve třetí minutě vedli, ale nedokázali udržet svůj náskok, a na konci první třetiny byl stav 1:1. Druhá třetina byla bez branek, ale více šancí se objevilo na straně Techniky. Třetí periodu jasně ovládlo Brno, když skórovalo hned dvakrát, a tím si zajistilo své vítezství.

Liga juniorů - 19.kolo pá 2.12.18:00
VHK ROBE Vsetín
HC Technika Brno
1:3(1:1, 0:0, 0:2 )

Branky a nahrávky: 3. Matějíček (Heinrich, Kráčalík) – 19. Pospíšil (Svoboda, Nešpůrek), 45. Pospíšil (Adam), 56. Adam (Blaško, Nešpůrek). Rozhodčí: Šico - Mikšík, Šobáň. Vyloučení: 7:11. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 56. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Hamřík, Kráčalík, Machů, Fojtík, Zedek, Šedlbauer – Ürge, Jurek, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Koláček, Hrdý, Matějíček, Janíček, Urban, Frolo, Rigo.
HC Technika Brno: Nešpůrek – Juřík, A. Pospíšil, Holcman, Blaško, Čapka, Šupa, Svoboda – Sladký, Apolenář, Adam, Szemmelroth, Trögner, Růžek, Fornál, Sever, Škodík, Toman, Líska, E. Pospíšil.

V úvodu zápasu viděli fanoušci více šancí na straně Vsetína. Valaši jednu ze nich také využili a ve třetí minutě se Vsetínským podařilo dát gól. Obranou Brna se probojoval Jan Matějíček, kterému na hokejku skvěle přihrál David Heinrich. Valaši si náskok jedné branky udrželi až téměř do konce první třetiny, ale v 18. minutě se brněnští hráči chopili šance a Erik Pospíšil skóroval. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina přinesla spíše bojovný hokej. Od začátku zápasu Brno drželo vsetínské hráče pod tlakem, a i přes pár pěkných šancí se jim nepovedlo dostat puk za vsetínského gólmana Adama Pavlíčka. V druhé polovině této třetiny se také strhla nepříjemná potyčka, která si vyžádala řádu vyloučení, ale naštěstí skončila bez zranění.

Třetí třetina patřila Technice. Hned čtyři minuty po začátku této části utkání se Martin Adam rozhodl jít dopředu a nahrál na volného Erika Pospíšila, který si v zápase připsal už druhý gól. V průběhu zápasu byla opět vidět řada faulů, především na straně Brna. Všechny snahy zeleno-žlutých o dorovnání byly marné. Brněnský tým zvýšil svůj náskok o další branku v 55. minutě díky přímé střele Martina Adama. Konečný výsledek tedy byl 1:3 pro Brno, jedinou kaňkou na třech bodech Techniky tak bylo možná jen krvavé zranění hostujícího kapitána ze třetí třetiny.