SESTŘIH: Jižní Korea - Ghana 2:3. Afričané žijí, finiš Sona a spol. marný

Autor: iSport.cz
0
Video se připravuje ...
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Ghany porazili v druhém utkání na mistrovství světa v Kataru Koreu 3:2. Africký celek se po úvodní prohře 2:3 s Portugalskem vrátil do hry o postup. Naopak Asiaté jsou ve skupině H s jedním bodem poslední, s Uruguayí hráli ve čtvrtek bez branek.

Ghana skórovala ve 24. a 34. minutě, kdy se prosadili Mohammedové Salisu a Kudus. Také Korejci rychle odpověděli, v 58. a 61. minutě se trefil Čo Ku-song. Nakonec se ale z výhry radovala Ghana díky Kudusově gólu v 68. minutě. Afričané triumfovali na světovém šampionátu po pěti zápasech.

Africký tým začal aktivně a z první branky se radoval po necelé půlhodině hry. Jordan Ayew nacentroval do vápna a míč se odrazil k zakončujícímu Salisuovi. Situace se ještě přezkoumávala kvůli možnému hraní rukou, gól ale platil.

Za deset minut Afričané navýšil náskok. Jordan Ayew našel povedeným centrem v šestnáctce Kuduse a ten se hlavou k tyči nemýlil.

Po změně stran mohl zvýšit Lamptey, jenže těsně minul. Místo toho Korea během tří minut vyrovnala díky hlavičkám Čo Ku-songa. Nejprve se opřel do centru střídajícího I Kang-ina a o chvíli později zužitkoval pas Kim Čin-sua.

Nakonec se ale radovali Afričané. V 68. minutě Williamsova přihrávka propadla až k nehlídanému Kudusovi a ten druhým gólem v utkání vystřelil svému mužstvu vítězství.

Ghana porazila Koreu ve čtyřech z posledních pěti zápasů. Asijský celek nevyhrál na MS deset z posledních jedenácti duelů.

Góly

Domácí: 58. Čo Kju-song, 61. Čo Kju-song

Hosté: 24. Salisu, 34. Kudus, 68. Kudus

Sestavy

Domácí: Kim Sung-kju – Kim Mun-hwan, Kim Min-čä (90+3. Kwon Kjung-Won), Kim Jong-kwon, Kim Džin-Su – Hwang In-pom, Čong U-jong (78. Hwang Ui-čo), Kwon Čang-hoon (57. I Kang-in) – Džong Woo-jong (46. Na Sang-ho), Čo Kju-song, Son Hung-min (C).

Hosté: Ati-Zigi – Lamptey (78. Odoi), Amartey, Salisu, G. Mensah (88. Rahman) – Samed, Partey, Kudus (83. Djiku) – A. Ayew (78. Kyereh), Iñ. Williams, J. Ayew (C) (78. Sulemana).

Náhradníci

Domácí: Čche Hjon-u, Song Pom-kun, Čo Ju-min, Hong-čchol, Jun Čong-kju, Kim Tchä-hwan, Kwon Kjung-Won, I Kang-in, I Če-song, Na Sang-ho, Päk Sung-ho, Son Čun-ho, Hwang Hi-čchan, Hwang Ui-čo, Song Min-kju

Hosté: Danlad, Nurudeen, Aidoo, Djiku, Odoi, Rahman, Seidu, Afriyie, Bukari, Kyereh, Owusu, Sowah, Issahaku, Semenyo, Sulemana

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.