Házenkáři Lovosic otočili v extralize zápas se slovenským mistrem

Házenkáři Lovosic otočili v druhém poločase zápas 15. extraligového kola proti Prešovu a slovenského mistra porazili 28:26. Lovci si díky tomu pojistili druhé místo v tabulce dva body za Plzní, jež jí uštědřila jediné dvě porážky v sezoně.

Ilustrační foto.

Prešov po předchozí remíze v Kopřivnici odvolal trenéra Radoslava Antla a nahradil ho Markem Gernátem, jenž sledoval povedený první poločas v podání svých svěřenců. Tatran úvodní část vyhrál 16:12 a byl na cestě za bodovým ziskem, domácí vedení čtrnáctigólovým střelcem Jaroslavem Trkovským však výsledek otočili. V poslední desetiminutovce tým trenéra Romana Jelínka povolil soupeři pouze jeden gól a oslavil třináctou výhru v sezoně.

V druhém dnešním duelu se střetli sousedi v tabulce Frýdek-Místek a Dukla. Pražané se po vítězství 32:28 bodově dotáhli na čtvrtý Prešov a páté Zubří.