• Chantal Poullain s Triem Štěpána Markoviče

Úterý 7.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

• MUDr. Jan Hnízdil-Jak si udržet zdraví v nemocné společnosti - beseda

Úterý 7.5 18:00 - Velký sál Univerzity Tábor

Dohromady 7+8! Trio Šebesta – Januška – Dlouhý režírovalo výhru Strakonic nad Radomyšlí

STRAKONICE – Strakoničtí hokejisté úspěšně nechávají zapomenout na nevydařený vstup do letošní sezony. Po sérii nezdarů najeli na vítěznou vlnu, která smetla už čtyři soupeře v řadě. Naposledy to v sobotu 19. listopadu, kdy krajská liga pokračovala jedenáctým kolem, odnesl okresní rival z Radomyšle. Úvodní dvě třetiny byly zajímavé tím, že i když padlo pět branek, hlasatel oznámil jen dvě jména střelců. Na domácí straně se hattrickem blýskl Patrik Šebesta a za hosty korigoval dvěma zásahy Jan Sýbek. Závěrečná část pak byla, co se týče změn stavu, divácky nejatraktivnější. Celek z Křemelky zásluhou Františka Janušky rychle odskočil na 4:2, jenže písecká farma dokázala díky trefám Ondřeje Sládka a Daniela Jungbauera vyrovnat. Nerozhodný stav vydržel jenom necelé dvě minuty, než Strakonicím vrátil náskok Januška. Za chvíli se mezi střelce ještě zapsal Ondřej Dlouhý a konečnou podobu výsledku dal v čase 58:38 Patrik Šebesta – 7:4 (1:0, 2:2, 4:2).

HC Strakonice – Sokol Radomyšl 7:4 (1:0, 2:2, 4:2).

Branky: 14. Šebesta (Januška, Hrubý), 25. Šebesta (Januška), 34. Šebesta (Januška, Hrubý), 41. Januška (Dlouhý), 50. Januška (Dlouhý, Šebesta), 52. Dlouhý (Januška), 59. Šebesta (Kovář, Dlouhý) – 32. Sýbek (Dohnal), 36. Sýbek (Jungbauer), 42. Sládek (Gába), 48. Jungbauer (Sýbek).