SESTŘIHY NHL: Pastrňák přidal další body, Vejmelka má nulu. Hájek se trefil

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Karel Vejmelka vychytal v NHL první čisté konto sezony. Český brankář zastavil na ledě New York Islanders 24 střel, dovedl Arizonu k výhře 2:0 a stal se podruhé za sebou největší hvězdou zápasu. Tomáš Hertl neodvrátil gólem prohru San Jose 3:5 v St. Louis. New York Rangers zvítězili v Detroitu vysoko 8:2 i díky českým hráčům. Libor Hájek skóroval po přihrávce Filipa Chytila, který asistoval u dvou branek.

Každý gól Bostonu při vítězství 3:1 nad Calgary měl českou stopu. David Pastrňák vstřelil gól a na další přihrál, Pavel Zacha s Tomášem Noskem si připsali po asistenci. V brance poražených chytal Daniel Vladař a inkasoval dvakrát z 27 střel.

New Jersey zdolalo Ottawu 4:3 v prodloužení, ale zranil se mu Vítek Vaněček. Český gólman, který kryl 17 střel, odstoupil v 51. minutě za stavu 3:3. Naopak Petr Mrázek chytal poprvé po zranění, kvůli kterému chyběl Chicagu od 21. října. Ostravský rodák zneškodnil 32 střel a stal se druhou hvězdou zápasu, ale nezabránil v Los Angeles prohře 1:2 v prodloužení. Carolina deklasovala Edmonton 7:2, k čemuž pomohl dvěma přihrávkami i Martin Nečas.

Vejmelka vychytal vítězství i ve čtvrtém utkání, do kterého nastoupil v listopadu od úvodní minuty. První gól padl ve 41. minutě v přesilové hře z hole Travise Boyda a výhru zpečetil Jack McBain při hře Islanders bez gólmana. Český brankář měl nejvíce práce ve třetí třetině, ale žádnou z jedenácti střel za svá záda nepustil a připsal si v kariéře NHL druhou nulu. První získal před necelým rokem ve Winnipegu.

San Jose na ledě St. Louis třikrát vyrovnalo, ve druhém případě se o to zasloužil z dorážky Hertl, který skóroval ve druhém utkání za sebou. Zápas rozhodl ve 49. minutě Calle Rosen a gól na konečných 5:3 padl při power play. Domácí Blues zastavili nejdelší sérii v historii klubu bez získaného bodu, když vyšli naprázdno v předchozích osmi zápasech.

V Detroitu svítil ještě ve 47. minutě na ukazateli stav 2:2 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohli domácí utržit debakl. Po Chytilově přihrávce se ale prosadil Adam Fox, jenž nasbíral čtyři body (1+3), a Rangers během necelých tří minut odskočili až na 6:2. Poté se mezi střelce zapsal poprvé v sezoně Hájek. Český obránce, jehož našel na modré čáře Chytil, přidal sedmý gól týmu i díky odrazu od hokejky bránícího Michaela Rasmussena.

Calgary vedlo od páté minuty po trefě Noaha Hanifina, ale ještě v úvodní třetině vyrovnal z dorážky své střely Connor Clifton, jemuž u gólu asistovali Nosek s Pastrňákem. Druhou branku Bostonu dal další obránce Charlie McAvoy, který po přihrávce Zachy překonal Vladaře střelou zpoza pravého kruhu. Výhru pojistil Pastrňák při hře hostů bez gólmana a v produktivitě NHL se posunul na třetí místo (9+13).

Hosté: 04:43. Hanifin

Domácí: Ullmark (Kinkaid) – McAvoy, Grzelcyk, Clifton, H. Lindholm, Carlo, Zbořil – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Hall – Zacha, Coyle, Frederic – Cr. Smith, Nosek, N. Foligno.

Hosté: Vladař (Markström) – Andersson, Hanifin, Weegar, Zadorov, DeSimone, Gilbert – Toffoli, E. Lindholm (A), Ružička – Coleman, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund (A), Mangiapane – B. Ritchie, Rooney, Lucic.

Lee, Rooney – Deschamps, Gawryletz

TD Garden, Boston

Návštěva

17850 diváků

Domácí: 19:40. A. Svečnikov, 25:58. Burns, 30:24. A. Svečnikov, 39:59. J. Staal, 54:27. Martinook, 55:49. A. Svečnikov, 57:42. Fast

Hosté: 27:25. Hyman, 47:26. McDavid

Domácí: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Teräväinen, Aho (A), A. Svečnikov – Nečas, Kotkaniemi, Jarvis – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stastny, Drury, Noesen.

Hosté: Campbell (S. Skinner) – Barrie, Nurse (A), Ceci, Kulak, Bouchard, Murray, Niemeläinen – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), Holloway – Ryan, R. McLeod, Foegele – Shore, Janmark.

Blandina, Brenk – Cherrey, Baker

PNC Arena, Raleigh

Návštěva

18 118 diváků

Domácí: 04:44. Tatar, 18:06. Hischier, 22:53. Wood, 64:27. Hamilton

Hosté: 12:15. Pinto, 13:24. Hamonic, 41:29. Pinto

Domácí: Vaněček (51. Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Br. Smith, Severson – Tatar, Hischier (C), Zetterlund – Haula, J. Hughes (A), Bratt – Šarangovič, Mercer, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.

Hosté: A. Forsberg (Talbot) – Chabot (A), Bernard-Docker, Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – B. Tkachuk (C), Stützle, Giroux (A) – DeBrincat, Brassard, Batherson – Motte, Pinto, M. Joseph – Kelly, Kastelic, Watson.

MacDougall, Sutherland – Gibbons, Kovachik

Prudential Center, Newark

Návštěva

13 806 diváků

Domácí: 18:46. Veleno, 27:33. Raymond

Hosté: 15:40. Zibanejad, 30:59. Kreider, 46:02. Fox, 47:23. Goodrow, 48:13. Zibanejad, 48:59. Gauthier, 52:47. Hájek, 56:31. Vesey

Domácí: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Lindström, Hägg – Raymond, Larkin (C), P. Suter – Perron, Copp (A), Kubalík – Sundqvist, Rasmussen, Erne – Czarnik, Veleno, Berggren.

Hosté: Šesťorkin (Halák) – Trouba (C), K. Miller, Fox, Hájek, Schneider, Zac. Jones – Kakko, Zibanejad (A), Panarin – Lafreniere, Trocheck, Vesey – Kravcov, Chytil, Kreider – Goodrow (A), Blais, Gauthier.

StPierre, Dwyer – O´Quinn, Flemington

Little Caesars Arena, Detroit

Návštěva

18 869 diváků

Domácí: 03:53. J. Gaudreau, 12:05. Werenski, 20:37. Jenner, 58:21. Blankenburg, 59:42. Jenner

Hosté: 33:04. DeAngelo, 48:41. Provorov

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – Blankenburg, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Bean – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau – Bemström, Roslovic, Nyquist (A) – Činachov, Sillinger, Olivier – E. Robinson, Gaunce, Foudy.

Hosté: Hart (Sandström) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Konecny, Hayes, Tippett – Allison, Laughton (A), Farabee – MacEwen, Sedlák, Cates N. – Laczynski, Frost, Deslauriers.

Chmielewski, Markovic – Smith, Barton

Nationwide Arena, Columbus

Návštěva

15 490 diváků

Domácí: 16:23. T. Thompson, 34:09. Mittelstadt, 49:40. T. Thompson, 56:31. Asplund

Hosté: 05:44. Stephenson, 23:43. Kessel, 37:08. Cotter, 43:52. Pietrangelo, 46:13. Eichel, 54:37. Eichel, 59:52. Eichel

Domácí: Comrie (C. Anderson) – Bryson, Dahlin (A), Power, Ljubuškin, Clague, Fitzgerald – J. Skinner, T. Thompson, Hinostroza – Asplund, Mittelstadt, Olofsson – Peterka, Cozens, Tuch – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).

Hosté: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, Re. Smith (A) – Cotter, Howden, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Pollock, Hebert – Galloway, Shewchyk

KeyBank Center, Buffalo

Návštěva

15 757 diváků

Domácí:

Hosté: 41:00. Boyd, 59:30. McBain

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Romanov, Mayfield, Aho – Wahlstrom, Barzal, Lee (C) – Palmieri, Nelson, Parise – Bailey (A), Pageau, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Moser, Välimäki, J. Brown, Gostisbehere, Stecher, Nemeth, Mayo – Guenther, Hayton, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), McBain, N. Ritchie – Boyd, O'Brien.

Nicholson, Pochmara – Suchánek, MacPherson

UBS Arena, New York

Návštěva

17 255 diváků

Domácí: 02:30. Krug, 26:59. Kyrou, 38:08. Saad, 48:20. Rosén, 59:41. Acciari

Hosté: 16:19. Meier, 33:05. Hertl, 41:26. Couture

Domácí: Binnington (Greiss) – Parayko, Leddy, Faulk, Krug, Mikkola, Rosén – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Leivo, O'Reilly (C), Saad – Kyrou, B. Schenn (A), Barbašev – T. Pitlick, Acciari, Alexandrov.

Hosté: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson, Megna, Benning, Ferraro (A), Šimek, Vlasic – Labanc, Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Sturm, Lindblom – Gregor, Bonino (A), Gadjovich.

McCauley, StLaurent – Pancich, Murray

Enterprise Center, St. Louis

Návštěva

18 096 diváků

Domácí: 07:37. Rantanen, 26:34. L. O'Connor, 27:59. L. O'Connor, 30:48. Rantanen, 35:12. Rodrigues

Hosté: 03:45. Tolvanen, 39:32. R. Johansen, 42:59. Josi

Domácí: Georgijev (Francouz) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, MacDermid, Manson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Kaut, Rodrigues, Newhook – L. O'Connor, Compher, Cogliano – Hunt, Bowers, Ranta – MacDonald.

Hosté: Lankinen (Saros) – A. Carrier, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Lauzon, McDonagh – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Sissons, R. Johansen, Niederreiter – Jeannot, Jankowski, Trenin – Tolvanen, Glass, Co. Smith.

Syvret, McIsaac – Mills, Knor

Ball Arena, Denver

Návštěva

18 134 diváků

Domácí: 21:41. Danault, 64:59. Fiala

Hosté: 18:51. Raddysh

Domácí: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Vilardi, Kopitar (C), Kempe – Arvidsson, Danault (A), Moore – Grundström, Kupari, Fiala – Kaliyev, Lizotte, Lemieux.

Hosté: Mrázek (A. Söderblom) – McCabe, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, Regula – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), Kurashev – Lafferty, Dickinson, Entwistle – Blackwell, R. Johnson, Katchouk.