Ligue 1 - souhrn 14. kola: Choc des Olympiques pro Marseille

04.11.2022, 22:57, aktualizováno 06.11.2022, 22:43
Komentáře a souhrny
Samuel Gigot (© AFP)
PSG si poradilo s Lorientem a prodloužilo vítěznou sérii. V neděli večer si ve šlágru kola poradila Marseille s Lyonem, Choc des Olympiques zvládla díky jediné brance Gigota. RC Lens zvítězil na půdě Angers SCO a upevnil si druhou příčku. AS Monaco se nadále posouvá tabulkou, tentokrát veze body z Toulouse. OGC Nice porazilo Brest a druhou výhrou v řadě se posunulo do horní poloviny tabulky...

Olympique Marseille - Olympique Lyon 1:0

06.11.2022 20:45

Góly: 43. Samuel Gigot

Klub z přístavního města vyzrál na Les Gones poprvé po třech letech. Rychle se tedy oklepal z neúspěchu v Lize mistrů a v domácí soutěži hodlá nadále atakovat nejvyšší příčky. Po čtrnácti kolech se vyšplhal na čtvrtou, zatímco Lyonští nedokázali navázat na výhry proti MHSC a Lille, takže jim patří až osmá pozice.

Na Stade Vélodrome se o první střelu postaral už v 8. minutě Alexis Sánchez. Krátce poté se chilský útočník dostal do šance znovu, Johann Lepenant mu ji čistým skluzem uzmul. Další fáze se musela obejít bez vyložených příležitostí na té či oné straně, a tak jediná branka utkání padla, když do vypršení řádné hrací doby úvodního poločasu scházely dvě minutky.

Jordan Veretout centroval od rohového praporku na malé vápno, kde defenziva hostujícího výběru zapomněla na svátečního střelce Samuela Gigota, jehož hlavička zapadla pro Anthonyho Lopese nechytatelně k pravé tyči - 1:0. Maxenci Caqueretovi se takový stav nelíbil, a tak zahrozil rovnou z přímého kopu, což si Pau López dobře pohlídal.

Ve třiapadesáté minutě se autor gólu srazil hlavou se spoluhráčem Veretoutem, načež musel střídat. Po hodině hry se dobrou ranou prezentoval Karl Toko Ekambi a muž v rukavicích musel zasahovat. Při další akci sice Alexandre Lacazette obešel brankáře, nicméně se dostal už příliš z úhlu a v té rychlosti udržel míč na hrací ploše pouze za cenu toho, že se stal snadnou kořistí Lópeze.

V závěru zápasu nejprve minul hlavou Sánchez. Následně si Mattéo Guendouzi jednoduše narazil s Jonathanem Claussem, jenže vedení svého týmu nepodtrhnul, protože lyonská jednička včasným vyběhnutím pohromě zabránila. V nastavení se osmělil střídající Rayan Cherki a nemůže být nejmenších pochybností o tom, že tenhle devatenáctiletý odchovanec proslulé klubové akademie dokáže vyprodukovat lepší zakončení. Skvadra Igora Tudora tudíž těsný náskok uhájila.

Více informací k zápasu

Lille OSC - Stade Rennes 1:1

06.11.2022 17:05

Góly: 16. José Fonte - 58. Benjamin Bourigeaud (pen.)

Hráči severofrancouzského klubu by se po roční odmlce rádi objevili v pohárové Evropě. Čtrnácté kolo jim však přisoudilo silného soupeře, který po změně stran dokázal vyrovnat. Na tom, že další branky nepadly, nic nezměnilo ani pozdní vyloučení hostujícího Melinga.

Během úvodní desetiminutovky se obě mužstva snažila hrát aktivně. Teprve potom se ale k balonu dostal Benjamin Bourigeaud a Lucas Chevalier neměl mnoho práce, jelikož střela mířila přímo na něj. Zato jeho protějšek Steve Mandanda si nestačil připsat ani jeden úspěšný zákrok a hned inkasoval, protože po zdánlivě překombinovaném rohu Lille neudržel v rukou míč, který do brány vcelku snadno zblízka dopravil José Fonte - 1:0.

Další hrozba přišla od Rémyho Cabelly. Bývalý gólman Marseille stačil zasáhnout. Pozadu nechtěl zůstat Timothy Weah, který po šestatřiceti minutách hry prostor mezi třemi tyčemi k nelibosti kouče Paula Fonseky netrefil. Poločas zakončil Jonathan David, který si sice ve vápně nedělal hlavu z početní převahy soupeře, ale cílil pouze do Mandandovy náruče.

V 57. minutě si při obranném rohu nepočínal nejšikovněji Jonathan Bamba. Jeho nenápadné držení Christophera Wooha odhalil až videorozhodčí, načež ten hlavní, tedy Johan Hamel, ukázal na penaltový puntík. Benjamin Bourigeaud se podíval po své levé ruce, kam také následně střílel, což se Chevalierovi zdálo až příliš snadné na to, aby skočil na správnou stranu - 1:1.

V 66. minutě zahrávaly Dogy standardní situaci, kdy přetažený centr usměrnil jenom do tyče Tiago Djaló. Brankovou konstrukci orazítkoval po pěti minutách také Jonathan David. Kanadský forvard, jenž míří na blížící se mistrovství světa, tedy prozatím svou desátou branku v ročníku nepřidal. Ani v závěrečné desetiminutovce, kdy sice dopravil míč za čáru, jenže si nepohlídal ofsajdovou hranu.

Birger Meling, který přišel na hrací plochu až v 77. minutě, musel po necelé čtvrt hodině zase ven, neboť přišlápnul achilovku Adamu Ounasovi. Červená karta byla zasloužená a mohla stát Rennes body, kdyby Steve Mandanda v nastavení nevychytal Bourigeauda. Les Rouges et Noirs hrají za týden proti Toulouse, kdežto LOSC přivítá doma Angers.

Clermont Foot - Montpellier HSC 1:1

06.11.2022 15:00

Góly: 62. Komnen Andrić - 10. Téji Savanier (pen.)

Les Lanciers v poslední době nepředváděli špatné výkony, takže se dostali do horní poloviny tabulky. Po závěrečném hvizdu litovali dvou zahozených penalt. Naopak na jihu Francie můžou být za bod rádi, protože jím utnuli sérii pěti po sobě jdoucích porážek.

První důležitý moment tohoto klání se odehrál už v jeho 8. minutě. Saïf-Eddine Khaoui zahrál ve vlastním vápně rukou, a tak rozhodčímu Bollengierovi nezbylo, než odpískat první pokutový kop v této partii. Téji Savanier si v takových situacích většinou libuje, protože má výbornou kopací techniku a sebevědomí mu nechybí. Tentokrát spolupracoval s břevnem, od něhož se balon odrazil za čáru - 0:1.

Po čtvrthodině hry to z přímého kopu zkusil jeden z pozdějších hříšníků, konkrétně Grejohn Kyei. Bingourou Kamara pro jistotu vyrážel na roh. Až ve 39. minutě se k míči dostal Elbasan Rashani. Po kontaktu s Jordanem Ferrim svému pádu dost přidal, přesto si vymodlil výhodu zahrávat "pětku". Komnen Andrić ji kopnul hodně mizerně, a tak nechal vyniknout Kamaru.

Po změně stran to z úhlu zkusil Kyei, jenže muž v rukavicích stál na správném místě. Krátce před koncem úvodní hodiny hry to z dálky zkusil Savanier a Mory Diaw nechal děkovat. Kyei pak centroval na Khaouiho, jehož gólman skvěle vychytal. Nicméně hned potom Rashani obešel Christophera Juliena a dostal se ke střele levačkou, která by patrně zapadla k pravé tyči. Ovšem Andrić to pochopil tak, že má tečovat, což se ukázalo býti snad ještě lepším řešení, díky kterému srbský útočník odčinil svoje předchozí penaltové zaváhání - 1:1.

O odpověď se pokusil Ferri. Dokonce hned dvakrát, přičemž oba jeho pokusy nebyly z nejnebezpečnějších. V 77. minutě Andriće nedovoleně zastavil Arnaud Souquet. Na puntík si tentokrát míč postavil Grejohn Kyei a svou střelu narval do břevna. A protože ten samý hráč zanedlouho hlavou těsně minul, panoval na ukazateli i po závěrečném hvizdu remízový stav.

OGC Nice - Stade Brestois 1:0

Góly: 54. Gaëtan Laborde

Les Aiglons potvrdili původní předpoklady a v týdnu postoupili ze skupiny Evropské konferenční ligy, kde bylo soupeřem i Slovácko. Po zápase s Les Pirates prodloužili sérii neporazitelnosti v součtu všech soutěží na šest zápasů, nicméně v tabulce si polepšili o jedinou příčku. Co by za takové umístění dal Bruno Grougi, jehož výběr neopustí předposlední pozici.

Kdo ví, jak by to na stadionu Allianz Riviera dopadlo, kdyby za Kasperem Schmeichelem už ve 2. minutě nezvonilo pouze břevno. Ani Franck Honorat se svou dorážkou neuspěl, protože minul. Mario Lemina zanedlouho vyprodukoval solidní ránu, kterou nakonec Marco Bizot vytěsnil do bezpečí. Další fáze utkání přinesla zklidnění.

Tedy jenom do 26. minuty, ve které si pro změnu oddychla hostující jednička, protože Gaëtan Laborde cílil po centru Jordana Lotomby jenom do tyče. V závěru úvodního poločasu se vzduchem proletěl dánský brankář ve službách jihofrancouzského celku, díky čemuž se po hvizdu rozhodčího Stinata šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Po startu druhé pětačtyřicetiminutovky pálil Youcef Atal a Bizot byl nepochybně rád, že mu vypomohla defenziva. Aaron Ramsey nechtěl zůstat pozadu, avšak na svůj pokus z 51. minuty by potřeboval hrát rugby. Neuspěl ani Nicolas Pépé, a tak to na sebe vzala posila z Rennes.Gaëtan Laborde vystřelil zpoza vápna a díky šťastné teči od spoluhráče se míč zastavil v síti - 1:0.

Mahdi Camara chtěl hned po rozehrávce odpovědět, což se mu nepodařilo. V 68. minutě zakončoval Honorat a domácí mohli děkovat Lotombovi, že střelu na poslední chvíli vytěsnil pryč.

Hned poté musel zasahovat Schmeichel. V 81. minutě to zkusil Mathias Pereira Lage a Favreho svěřence zachránila boční síť. Naopak Marco Bizot vychytal jak Nicolase Pépého, tak Hichema Boudaouiho. Jenže co to jeho mančaftu bylo platné, když nikdo z jeho spoluhráčů neskóroval...

Stade Reims - FC Nantes 1:0

Góly: 83. Folarin Balogun (pen.)

V opačném gardu se tedy opakoval stejný výsledek, jako při předchozím vzájemném klání těchto dvou celků, které ve prospěch Les Canaris rozhodnul Moses Simon. Na hrací ploše nechyběl ani tentokrát, nicméně střelecky se neprosadil, takže bretaňský klub zůstává těsně nad sestupovým pásmem, zatímco výběr Williama Stilla má nakročeno do horní poloviny tabulky.

Ve 4. minutě zahrávali domácí roh. Centr Alexise Flipse doputoval k Folarinu Balogunovi, který by snad i skóroval, kdyby se mu do cesty nepostavil jeden z obránců. Ludovic Blas se následně ocitnul v dobré pozici, jenže cílil přesně do středu brány, kde číhal Yehvann Diouf. Po úvodní desetiminutovce zahrozil Yunis Abdelhamid. Bohužel pro něj i pro celou Remeš mu hostující svatyně byla malá.

Simon ve 21. minutě pobídnul francouzského reprezentanta Moussu Sissoka, jenž potvrdil, že na hřiště obvykle mívá jiné úkoly, než je střílení gólů. V závěru úvodní půlhodiny předvedl dobrý obstřel pozdější hříšník Nicolas Pallois. Skóre však nezměnilo ani po ráně Flipse, kterou skvěle vyrazil Alban Lafont. Poločas zakončil Sissoko ranou do břevna.

Velká škoda pro Nantes. Tím spíše, že devět minut po startu druhé půle Pallois srazil Baloguna, což rozhodčí Ruddy Buquet ocenil druhou žlutou, a tím pádem červenou kartu. Stalo se tak krátce poté, co hostující jednička skvěle zasáhla proti pokusu Arbela Zenelimu, kterému výborně servíroval balon právě faulovaný hráč.

V 65. minutě zahrozil Emmanuel Agbadou, leč brankáře "Kanárků" nepřelstil. Úplně stejně dopadnul za čtyři minutky Kamory Doumbia. Při další Balogunově šanci měli hosté i trochu pověstného fotbalového štěstíčka, zatímco při další střele Lafont opět čaroval. V 80. minutě rozhodčí zkontroloval záznam a usoudil, že byl Mitchell van Bergen faulován.

K pokutovému kopu si stoupnul Folarin Balogun. Střílel po své pravé ruce, zatímco muž v rukavicích skákal na zcela opačnou stranu, tudíž si v New Yorku narozený útočník mohl na konto připsat osmou branku v sezoně - 1:0.

Doumbia málem přidal záhy pojistku, kdyby Lafont nepotvrdil, že po návratu z Fiorentiny patří k nejlepším brankářům v Ligue 1. I přes jeho výborný výkon to Nantes bohužel tentokrát na body nestačilo.

Toulouse FC - AS Monaco 0:2

Góly: 46. Aleksandr Golovin, 60. Breel Embolo

Knížecí klub si v týdnu zajistil postup do vyřazovací fáze Evropské ligy. A dobrou formu potvrdil i v domácí soutěži, kde vyplenil Stadium Municipal a po čtrnácti kolech mu bude patřit nejhůře pátá pozice. TFC může navzdory šesté prohře zůstat v klidu, protože neopustí střed tabulky.

V 8. minutě to z velké dálky zkusil domácí Branco van den Boomen a Nübel mohl mezi třemi tyčemi setrvat v naprostém klidu. Další zakončení patřilo Alexandru Golovinovi, kterého vychytal Maxime Dupé. Hostům v další pasáži utkání chyběla přesnost, jak ostatně dokázal i Axel Disasi v minutě devětatřicáté.

Anthony Rouault pak nepříjemně vystřelil, nicméně monacká jednička se překonat nenechala. Až v závěru poločasu se osmělil Kevin Volland, jenže zařízení minul. Zato jeho spoluhráč Golovin převzal bezprostředně po změně stran kulatý předmět a následně jej z hranice velkého čtverce poslal neomylně pod břevno - 0:1.

Autor vedoucí branky se mohl záhy prosadit podruhé, kdyby si nevylámal zuby na gólmanovi. V době, kdy se úvodní hodina hry akorát stávala minulosti, podebral na levé straně vápna míč Takumi Minamino a z jeho centru vytěžil maximum na zadní tyči číhající a přitom zcela osamocený švýcarský spoluhráč Breel Embolo - 0:2.

Aktivní Golovin už další zásah nepřidal, přestože ještě jednu dobrou možnost měl. Od další pohromy zachránil svůj tým v závěru tohoto klání Dupé. V poslední minutě přišel na trávník Maghnes Akliouche a za 180 sekund svého pobytu si stihnul připsat jednu žlutou kartu. Clementova skvadra se může příště těšit na Olympique Marseille, zatímco TFC se pokusí uhrát lepší výsledek proti Rennes.

FC Lorient - Paris Saint-Germain 1:2

06.11.2022 13:00

Góly: 53. Terem Moffi - 9. Neymar, 81. Danilo Pereira

Je pravda, že porážka to byla od úřadujícího mistra o poznání přívětivější, než při předchozím vzájemném klání, kdy Les Merlus odjeli z Paříže s pětigólovým přídělem. V aktuálním ročníku má Galtierův tým po čtrnácti kolech náskok pět bodů, zatímco soupeř z Bretaně dost možná vyklidí pohárové pozice.

Při absenci Lionela Messiho jako první zahrozil jeho parťák Neymar, jehož v 7. minutě vychytal Yvon Mvogo. Jenže za 120 sekund už se hosté radovali, jelikož právě brankář Lorientu se pustil před dotírajícím protihráčem do riskantní kličky, po které se míč od Huga Ekitikeho posunul k Neymarovi, jenž tvrdou ranou otevřel skóre - 0:1.

V závěru úvodní půlhodiny se k hlavičce dostal Sergio Ramos, ovšem zrovna od něj jsme už v minulosti viděli řadu lepších zakončení, co se této části těla týče. Pod další šanci se podepsal Julien Ponceau, jehož volej však mířil nad břevno. Gédéon Kalulu to pak zkusil z velké dálky, ale tahle střela byla víceméně předem odsouzená k neúspěchu. A protože hráči klubu z hlavního města Francie nevyužili ani svou velkou možnost z nastaveného času, odcházeli do šaten jenom s těsným náskokem.

Ten se rozplynul devět minutek po startu druhého dějství. Enzo Le Fée předložil do vápna Teremu Moffimu, na jehož dělovku nemohl při nejlepší vůli dosáhnout ani borec typu Gianluigiho Donnarummy - 1:1. Pro třiadvacetiletého Nigerijce šlo o devátou branku v sezoně. Efektivnější jsou v tomto směru pouze Neymar a Kylian Mbappé.

Při další akci zvonilo za gólmanem PSG břevno. V 68. minutě Renato Sanches zahrával roh, na který si naskočil Ramos, nicméně se znovu neprosadil. Skóre dostalo svou finální podobu na začátku finální desetiminutovky, když Danilo uklidil na místo určení Neymarův centr - 1:2.

Nutno dodat, že inkasoval Vito Mannone, jelikož Mvogo se ještě během úvodní patnáctiminutovky střetnul se spoluhráčem a musel střídat. V nastavení ještě pálil Le Fée, jenže minul.

Angers SCO - RC Lens 1:2

05.11.2022 21:00

Góly: 87. Miha Blažić - 21. Wesley Saïd, 51. Facundo Medina

Klub ze severu Francie naznačil svoje možnosti už v minulém ročníku. V aktuálním si připsal na konto už čtvrtou výhru v řadě. Naopak SCO po jubilejní desáté porážce z posledního místa rozhodně výš neposkočí.

Úvodních dvacet minut přineslo divácky pramálo atraktivní oťukávanou, kterou rázně utnul Wesley Saïd, když David Costa dloubnul balon na Floriana Sotocu, který si jej na pravé straně vápna zpracoval hrudí, aby jej dalším dotykem poslal na přední tyč, kde neomylně zakončoval zmíněný sedmadvacetiletý spoluhráč - 0:1.

V téže desetiminutovce se autor gólu mohl radovat znovu, kdyby měl lépe seřízená mířidla. Za dalších deset minutek kopali domácí roh. Adrien Hunou šel za míčem neohroženě. Ve finále mu to nebylo nic platné, když v dobré pozici cílil nad břevno. Další pokus patřil znovu Saïdovi. Sice se otřel o síť, ale pouze z boku. A neuspěl ani se svými nůžkami, které se mezi tři tyče rovněž nevešly.

Šest minut po startu druhé půle svěřenci Géralda Batickleho zaspali při rozehrávce standardní situace. Kevin Danso proto měl dost času na to, aby zleva poslal kulatý předmět před bránu, kde byl Facundo Medina o něco rychlejší, než Yahia Fofana - 0:2. Druhou branku ještě musel posvětit videorozhodčí. Zatímco při další střele Seka Fofany nebylo, co řešit, protože jeho uvedený jmenovec ji dokázal zkrotit.

Reprezentant Pobřeží slonoviny to zkusil i z hranice šestnáctky, aby sledoval, kterak balon míjí pravou tyčku o dobrý metr. Po Frankowského rohu a Sotocově hlavičce to vypadalo na ruku domácího borce. Penalta se ovšem nekonala. Následně se se svým volejem prezentoval Alexis Claude-Maurice. Ovšem skóroval až Miha Blažić, jenž odclonil Salise Abdula Sameda a centr Nabila Bentaleba od rohového praporku přetavil díky své razantní hlavičce ve snižující zásah - 1:2.

Po poslední zakončení tohoto střetnutí se v jeho finální minutě postaral právě asistent nejčerstvějšího zásahu, nicméně Brice Samba si poradil.

AC Ajaccio - Racing Strasbourg 4:2

05.11.2022 17:00

Góly: 33. Youcef Belaïli (pen.), 34. Mounaim El Idrissy, 40. Youcef Belaïli (pen.), 45+2. Riad Nouri - 6. Jean-Ricner Bellegarde, 17. Kévin Gameiro

Jednalo se o souboj posledních dvou celků, které v aktuálním ročníku v domácím prostředí ještě nebodovaly. L’ours konečně rozradostnili všechny Korsičany, jenže opustit sestupové pásmo se jim stejně nepodařilo. To samé platí pochopitelně pro Racing, jehož forma je stále na hony vzdálená té loňské, která přinesla šestou příčku.

Svěřenci Juliena Stéphana přitom šli do vedení jako první. O úvodní zářez se postaral už v 6. minutě Jean-Ricner Bellegarde, když ukázkově proměnil přímý kop ze dvaceti metrů - 0:1. Ten samý fotbalista se osmělil v závěru úvodní čtvrthodiny znovu, ovšem s o poznání menším úspěchem. Velká škoda pro Ajaccio.

Tím spíše, že za 180 sekund soupeř navýšil vedení. Kevin Gameiro se po přihrávce od Alexandera Djikua sice ocitnul už trochu z úhlu, nicméně filigránským lobem nedal Benjaminu Leroyovi šanci - 0:2. Vincent Marchetti si usmyslel, že by bylo hezké, kdyby jeho tým znovu vedl. To by ale nesměl cílit do středu brány, kde stál připravený Matz Sels.

V době, kdy byla odehrána první třetina utkání, zahrál ve vlastním vápně rukou Thomas Delaine. Youcef Belaïli si počkal na gólmanův pohyb, a tak se dočkal první proměněné "pětky" v rámci této partie - 1:2.

A na Stade François Coty bylo ihned po rozehře ještě veseleji, protože Mounaim El Idrissy převzal ve vápně míč od Romaina Hamoumy, otočil se s ním a nekompromisně jej napálil pod břevno - 2:2.

Ve 40. minutě šel Belaïli k zemi po zákroku Delaineho a Mathieua Vernice nařídil druhou penaltu. Sám faulovaný provedl exekuci tak, že mířil placírkou do pravé šibenice - 3:2.

Obrat byl tedy dokonán, nicméně ze strany skvadry Oliviera Pantaloniho to ještě nebylo všechno, protože poslední trefu zápasu si Ryad Nouri schoval na nastavený čas úvodní půle. Ve vzdálenosti tří metrů od brány si neobsazený počíhal na optimální centr z pravé strany, který mu adresoval v dobré pohodě hrající Alžířan Belaïli - 4:2.

Dal o sobě vědět i v době, kdy se druhá třetina mače pomalu stávala minulostí. Se svým smělým lobem však neuspěl. Záhy Maxime Le Marchand podrazil Hamoumu, což rozhodčí zhlédnul na videu a hostujícího fotbalistu ocenil žlutou kartou.

Youcef Belaïli se sice prezentoval v dobré pohodě, jenže třetí pokutový kop poslal mimo. Teprve potom o sobě dal vědět do té doby nezvykle neviditelný Habib Diallo. Po centru Liénarda šla jeho hlavička vedle. V 75. minutě to vypadalo, že si Clement Vidal přivodil zranění. Nakonec mohl pokračovat ve hře, jenže na pouhých pět minutek.

Pak coby poslední instance podkopnul Leba Mothibu, za což si okamžitě vysloužil červenou kartu. Domácí se ve zbývající desetiminutovce logicky soustředili především na defenzivu. A jak bylo uvedeno, dobře udělali. Můžou tedy doufat, že se jim podaří výsledek napodobit za týden na Stade de la Beaujoire v Nantes. Na Racing čeká náročné střetnutí s Lorientem.

ES Troyes - AJ Auxerre 1:1

04.11.2022 21:00

Góly: 28. Rony Lopes - 85. Gaëtan Perrin

Domácí přitom přišli o tříbodový zisk až čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby. Dobrou formu v dresu Estacu, který si začíná dělat zálusk na horní polovinu tabulky, potvrdil Mama Baldé, který po dvou trefách do sítě PSG sice neskóroval, ale nahrál na jedinou branku svého týmu. V sestupem nadále ohroženém Auxerre se tahoun zatím hledá marně.

Počáteční oťukávání a dosti nepřesná zakončení utnul až v závěru úvodní dvacetiminutovky hostující Julian Jeanvier, jehož hlavičce scházely centimetry. Následně vyprodukoval gólovou střelu Rony Lopes, ale Benoît Costil výtečně zasáhnul. Jenže mu to nebylo moc platné, jelikož už za 180 sekund předvedl na levé straně výbornou práci s balonem Mama Baldé.

Reprezentant afrického státu Guinea-Bissau se zbavil hned dvou protihráčů, načež ve vápně posunul na Ronyho Lopese, jehož střela "z jedničky" se zřejmě doopravdy nedala chytat - 1:0. Zbývající pasáž úvodního dějství se už musela obejít bez vyložené příležitosti. Po startu druhého dějství zahrozil Thierno Baldé.

Blíže ke gólu měl při další akci jeho protihráče Rayan Raveloson, protože orazítkoval tyčku. Potom se zkoumalo, jestli faul Gideona Mensaha přišel až v šestnáctce. Nakonec se ukázalo, že nikoli a slibně vyhlížející přímý kop Irlesovi svěřenci stejně neproměnili. Renaud Ripart se pak dostal do dobré pozice, ovšem na brankáře nevyzrál.

V závěru úvodní desetiminutovky zazdil posední zmíněný fotbalista další dobrou šanci, když mu míč dobře přiťuknul Mama Baldé. Asistent na do té doby jedinou branku utkání pak střílel sám, jenže ani z tohoto mráčku nezapršelo. V 83. minutě museli hosté zasahovat až na brankové čáře. Povedlo se, a tak se dočkali vyrovnání.

V závěru rychlé akce přihrál Lassine Sinayoko střídajícímu Gaëtanu Perrinovi, jehož střela z voleje mířila do pravé poloviny brány, tudíž mimo dosah Gauthiera Gallona - 1:1. Velká smůla pro Estac, který byl prakticky po celou dobu lepším týmem. Mama Baldé zatoužil po okamžité odpovědi, leč ztroskotal na muži v rukavicích. A stejně dopadnul v nastaveném čase Jackson Porozo.