Premier League - souhrn 15. kola: Arsenal zpátky v čele

05.11.2022, 18:00, aktualizováno 06.11.2022, 19:22
Komentáře a souhrny
Oslavy hráčů Arsenalu (© AFP)
Arsenal v derby vyhrál na Stamford Bridge a vrátil se na první místo před Manchester City, jenž zásluhou pozdní penalty zdolal Fulham. Neuspěl ani Tottenham, jenž podlehl Liverpoolu. Manchester United odjíždí s prázdnou z Villa Parku, další výhru naopak zapsal Newcastle. Leicester vyhrál na půdě Evertonu a opustil sestupové pásmo...

Tottenham Hotspur - Liverpool FC 1:2

06.11.2022 17:30

Góly: 70. Harry Kane - 11. Mohamed Salah, 40. Mohamed Salah

Liverpool potvrdil, že se jim proti Tottenhamu dlouhodobě náramně daří, když na Tottenham Hotspur Stadium vyhrál 2:1. V první půli vstřelil dvě branky Egypťan Salah, naopak po výměně stran byl nebezpečnější Tottenham, v 70. minutě snížil Kane, nicméně tři body si odvezli svěřenci Jürgena Kloppa.

V neděli večer hostil ve šlágru kola Tottenham na svém stadionu trápící se Liverpool a zápas byl od samého začátku ve velkém tempu. Už v 11. minutě šli do vedení hosté. Darwin Núñez zpracoval náročný skákavý míč v šestnáctce Spurs a předložil ho Mohamedu Salahovi. Egyptský křídelník potvrdil svoji zlepšující se formu a střelou k tyči nedal Llorisovi šanci.

Netrvalo dlouho a mohlo být vyrovnáno. Harry Kane totiž poslal před branku nebezpečný centr a našel přesně hlavu Ivana Perišiće, jehož hlavičku, i s pořádným kusem štěstí, vytěsnil Alisson Becker na tyč.

Domácí se v 19. minutě dožadovali penalty po souboji Sessegnona s Alexanderem-Arnoldem, nicméně sudí Andy Madley na penaltový puntík neukázal. Následovala pasáž, ve které se toho moc zajímavého vskutku nedělo. Za zmínku stojí leda několik nepřesvědčivých obranných soubojů v podání Trenta Alexandera-Arnolda, kterých však nedokázali domácí hráči naplno využít.

Namísto toho přišla obrovská chyba Erica Diera při pokusu o malou domů. Hlavou totiž míč jen lehce posunul směrem k vlastní brance, kde si jej našel Salah, který si v souboji jeden na jednoho vychutnal domácího brankáře a lobovanou střelou zvýšil na 0:2.

Zasloužené dvougólové vedení po první půli se mohlo hned na začátku té druhé snížit. Nejdříve mohl svou chybu z první půle odčinit Dier, jenže nejprve si s jeho prudkou hlavičkou poradil Alisson a následně jeho střílený centr vyrazil brazilský gólman na roh. O nedlouho později napálil břevno Ivan Perišić. Drtivý tlak však brankou Spurs neskončil.

V 68. minutě měl na hlavě kontaktní gól Kane, jenže jeho pokus jen těsně minul pravou tyč Alissonovy branky. O dvě minuty později se přeci jen anglický reprezentační útočník dočkal, když mu střídající Kulusevski předložil míč a Kane střelou na zadní tyč prostřelil brazilského gólmana.

Nátlak domácích po vstřelené brance neustával a blízko srovnání byl po rohovém kopu Clément Lenglet. Ten však nezopakoval svůj gólový počin ze středečního utkání Ligy mistrů proti Olympique Marseille, jelikož hlavičkoval nad.

Na druhé straně mohl navýšit vedení Reds Núñez, jeho rána zpoza vápna však skončila pouze na břevně, a tak zápas skončil hostujícím vítězstvím 2:1. Liverpool se tak dostal na průběžné 8. místo, Tottenham je čtvrtý.

Více informací k zápasu

Aston Villa - Manchester United 3:1

06.11.2022 15:00

Góly: 7. Leon Bailey, 11. Lucas Digne, 49. Jacob Ramsey - 45. Jacob Ramsey (vl.)

Domácí vstoupili do zápasu výborně a po gólech Baileyho a Digneho vedli v 11. minutě už 2-0. Manchesteru se podařilo snížit, když na konci prvního poločasu Shaw trefil záda Ramseyho, od kterých se míč nešťastně odrazil do vlastní brány. Po přestávce United pokračovali ve zvyšující se aktivitě, ale jejich snahu zpražil Ramsey, jenž po rychlém protiútoku uklidil míč do pravé šibenice. Hosté už na domácí obranu ve zbytku utkání nevyzráli, a tak Unai Emery zažil úspěšnou premiéru na lavičce Aston Villy a získal první tři body. Aston Villa vlétla do utkání a z první vážné šance hned uspěla. V 7. minutě se domácí prezentovali rychlou akcí, Ramsey krásnou přihrávkou za obranu našel Baileyho a ten balón umístil k pravé tyči. O čtyři minuty později bylo pro hostující tým ještě hůře. Shaw zfauloval protihráče a Aston Villa zahrávala přímý kop kousek za vápnem. K míči se postavil Digne a míč poslal přesně k pravé tyči. United se vůbec nemohli dostat do zápasu a s rychlými útoky soupeře měli velké problémy. V 16. minutě se v dobré pozici objevil Buendia, ale jeho střela z hranice vápna mířila těsně nad. Ve 34. minutě se na druhé straně dostal k míči v malém vápně Garnacho, avšak jeho následná střela našla pouze rukavice připraveného Martíneze. O minutu později se na pěkný centr vyšvihl do vzduchu Ronaldo, ale ani on na gólmana soupeře nevyzrál. United se dočkali až v samotném závěru prvního poločasu. Shaw se dostal k odraženému míči a pohotovým halfvolejem trefil záda Ramseyho, od kterých se balón odrazil za bezmocného Martíneze. Hosté začali druhý poločas aktivně, ale ve 48. minutě jejich snahu zpražil domácí Ramsey, který se po rychle sehraném protiútoku prosadil do pravé šibenice. United se viditelně snažili o snižující gól, ale jejich útočným pokusům buď chyběla větší kvalita ve finální fázi nebo je zastavila pozorná obrana domácích. Manchester měl v druhém poločase více ze hry, ale svou aktivitu nedokázal přetavit v góly. Španělský kouč Unai Emery tak zažil úspěšnou premiéru na lavičce Aston Villy a jeho tým porazil United 3-1. Domácí se posunuli na průběžnou 13. příčku, zatímco Manchester zůstává na pátém místě.

Southampton FC - Newcastle United 1:4

Góly: 89. Romain Perraud - 35. Miguel Almirón, 58. Chris Wood, 62. Joseph Willock, 90+1. Bruno Guimarães

Newcastlu United dál stoupá tabulkou, po výhře na jihu Anglie se posunul na průběžnou třetí příčku. Skóre utkání proti Southamptonu otevřel Almirón, v druhé půli se prosadili Wood s Willockem. V závěrečných minutách sice dokázal snížit Perraud, na konečných 1:4 v samém závěru však korigoval Bruno Guimarães.

I přesto, že se Saints nacházeli před výkopem dnešního utkání na sestupových příčkách, byla od úvodního hvizdu na St. Mary's Stadium skvělá atmosféra a domácí hráči se odvděčili svým příznivcům hned v prvních minutách, kdy několikrát prověřili obranu Newcastlu, za zmínku stojí například nebezpečná střela Perrauda z 20 metrů, brankář Pope však zákrokem potvrdil, že patří mezi nejlepší gólmany ligy.

Ve 24. minutě chyboval v rozehrávce brankář domácích Bazunu, a započal tak šanci Newcastlu, na jejímž konci stál Sean Longstaff. Ten v situaci jeden na jednoho nevyzrál na irského gólmana, navíc akci v samém závěru utnul zvednutý praporek postranního rozhodčího. Tlak hostů však neustával, nejprve Miguel Almirón reklamoval ruku Salisua v pokutovém území, následně ve velké příležitosti nedokázal zamířit přesně Callum Wilson.

Svěřenci Eddieho Howea se přeci jen ve 35. minutě dočkali odměny za svůj dosavadní výkon, když svou střeleckou formu z posledních zápasů potvrdil Almirón. Ten po kombinaci s Wilsonem prošel přes několik soupeřících obránců a následně bezchybně zakončil na zadní tyč - 1:0.

Ještě před poločasovou přestávkou to mohlo být o dvě branky, hlavička Longstaffa z nebezpečného prostoru však mířila těsně nad. V nastavení první půle pak ještě spálil obrovskou příležitost domácí záložník Mohamed Elyounoussi.

Druhá půle začala tak, jak skončila ta první, a to snahou domácích o srovnávací branku. Brankáře Popea však propálit nedokázal James Ward-Prowse střelou z přímého kopu, Stuart Armstrong ani Mohamed Elyounoussi. Velmi blízko byl ke gólové radosti i Ché Adams, ten však nezamířil mezi tři tyče. Newcastle přežil velký nátlak domácích a navíc v 58. minutě navýšil vedení. Ve vápně se dostal k míči střídající Chris Wood a střelou z otočky rozvlnil síť Bazunuovy branky.

O dvě minuty to bylo už o tři góly. Po skvěle ubráněné akci poslal skvělou průnikovou přihrávku za obranu soupeře Kieran Trippier. Balón si našel Joe Willock, jenž ve sprinterském souboji porazil Ainsleyho Maitlanda-Nilese a následně prostřelil Bazunua - 0:3.

Domácí ještě v samém závěru utkání dokázali snížit na 1:3, když se prosadil po samostatném úniku francouzský obránce Romain Perraud. V nastaveném čase vrátil hostům tříbrankové vedení Guimarães, který vystřelil placírkou z pětadvaceti metrů přesně k zadní tyči, brankář Bazunu se opět natahoval marně a musel počtvrté v zápase vytáhnout míč z vlastní sítě.

West Ham United - Crystal Palace 1:2

Góly: 20. Saïd Benrahma - 41. Wilfried Zaha, 90+4. Aaron Cresswell (vl.)

West Ham United v domácím zápase s Crystal Palace vedl, nicméně v závěru přišel o všechny tři body. Skóre otevřel Benrahma, za hosty ještě do poločasu srovnal Zaha. V 94. minutě pak obrat dokonal Olise.

Do londýnského derby lépe vkročil domácí West Ham, nicméně si nedokázal vytvořit vyloženou střeleckou příležitost. Odměna za aktivní vstup do utkání však přišla ve 20. minutě. Hammers získali míč ve středu hřiště, navrátilec do sestavy Lucas Paquetá přihrál Alžířanovi Saïdu Benrahmovi, který prošel okolo Jordana Ayewa a dělovkou zpoza vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě, brankář Guaita byl na tuto prudkou ránu krátký.

Atraktivní vstup do utkání ze strany domácích následně vystřídal pragmatický styl hry Moyesových svěřenců. Hráči Crystal Palce začali být nebezpečnější, a ještě do poločasové přestávky se jim podařilo vyrovnat. Thilo Kehrer ztratil míč na vlastní polovině, Eberechi Eze poslal do vápna soupeře krásnou průnikovou přihrávku, kterou si našel Wilfred Zaha. Ten přetlačil Craiga Dawsona a střelou na bližší tyč prostřelil polského brankáře Fabiańského.

Ve druhé půli byla hra velmi vyrovnaná, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by ho stála bodový zisk. I přes nepříliš přesvědčivý výkon Hammers mohli mít domácí příznivci důvod k radosti v 80. minutě. V pokutovém území soupeře poslal Guéhi střídajícího Antonia k zemi a sudí Paul Tierney nařídil penaltu, ta však byla po konzultaci s VAR odvolána, jamajský útočník totiž podle sudího celou situaci přihrál a zákrok byl v souladu s pravidly.

V 93. minutě zahodil slibně se rozjíždějící akci domácích Antonio a ztráty míče litoval ještě o něco více o několik momentů později. Hostující hráči totiž dokázali z následného rychlého protiútoku skórovat, v křídelních prostorech se dostal k míči Olise a tečovanou střelou z rohu pokutového území rozvlnil síť Fabiańského branky.

West Ham je po druhé prohře v řadě na 15. příčce, Crystal Palace se posunulo na průběžné 9. místo.

Chelsea FC - Arsenal FC 0:1

06.11.2022 13:00

Góly: 63. Gabriel Magalhães

Blues v 15. kole doma prohráli s Arsenalem, o jediný gól zápasu se postaral Gabriel Magalhães. V utkání byli po celou dobu o něco lepší hosté, kteří větší aktivitu využili v 63. minutě, kdy se po rohu prosadil Magalhães. Chelsea za celý zápas vystřelila pouze jednou na bránu soupeře a na inkasovaný gól nenašla odpověď. Domácí tým prohrál v Premier League podruhé za sebou, zatímco Arsenal se po výhře vrátil na první místo, kde má nyní dva body náskok na druhý Manchester City.

Prvních deset minut se oba týmy víceméně jen oťukávaly a ani jeden z nich se nedostal do vyložené šance. V 11. minutě poprvé zahrozil Arsenal. Pěknou přihrávku do pokutového území obdržel White, ale jeho zakončení bylo nepřesné.

Ve 27. minutě zajel Aubameyang do protihráče a po zásluze viděl žlutou kartu, Ve 29. minutě si hosté vypracovali další nebezpečnou šanci. Na pěkný Martinelliho centr ze strany si naskočil Jesus, ovšem ani on proti Mendymu neuspěl a svůj pokus namířil vedle pravé tyče.

Chelsea na první šanci čekala až do 34. minuty, kdy se k míči v pokutovém území dostal Havertz, rychle si ho zpracoval a pohotově vystřelil na bránu, avšak jeho střela postrádala razanci a Ramsdale si s ní bez problému poradil. Vyrovnaný první poločas moc fotbalové krásy nenabídl, a tak se šlo do kabin za stavu 0-0.

Po přestávce měli opět o něco více ze hry Gunners. V 62. minutě dostal výbornou přihrávku do vápna Jesus, ale při jeho bombě se následně vyznamenal Mendy. Za okamžik zahrávali hosté rohový kop, Saka poslal nadýchaný centr do vápna, míč propadl ke Gabrielu Magalhãesovi a ten ho usměrnil do šibenice.

Chelsea na inkasovaný gól reagovala několika střídáními, ale k lepšímu výkonu jí to nepomohlo. Domácí předvedli další mdlý výkon a v Premier League prohráli podruhé za sebou. Arsenal se po zisku tří bodů vrátil zpět na první příčku.

Everton FC - Leicester City 0:2

05.11.2022 18:30

Góly: 45. Youri Tielemans, 86. Harvey Barnes

Leicester navázal na dobré výkony z posledních týdnů a v 15. kole vyhrál na půdě Evertonu 2-0. Hosté šli na konci prvního poločasu do vedení, když se krásnou střelou do šibenice prosadil Tielemans. Neproduktivní domácí nedokázali na vývoj zápasu adekvátně zareagovat, a tak "Lišky" přidaly v 86. minutě druhý gól, který vstřelil Barnes. Leicester se po zisku tří bodů posunul na průběžnou 13. příčku.

Leicester vstoupil do utkání aktivněji a první vážnou příležitost si vypracoval ve 4. minutě. Daka obdržel krásnou přihrávku za obranu soupeře a pohotovou střelou z vápna mířil k pravé tyči, jeho slibný pokus ovšem výborně zneškodnil Pickford.

Herní převaha Leicesteru vedla v dalších minutách prvního poločasu k několika nebezpečným akcím, ale hostujícím hráčům chyběla větší kvalita ve finální fázi. "Liškám" vyšel až konec první půle. Nejdříve se ve 43. minutě objevil v další skvělé šanci Daka, nicméně jeho střelu znovu zlikvidoval pozorný Pickford.

Hosté se gólu dočkali až o dvě minuty později. Tielemans dostal přihrávku na hranici vápna, míč si zpracoval a okamžitě vystřelil na bránu. Jeho přesná střela mířila do levé šibenice a Pickford s ní už nemohl nic dělat. Everton byl v prvním 45 minutách téměř neviditelný a žádnou vyloženou šanci si nevypracoval.

Po přestávce mohli domácí srovnat. Ve 49. minutě dostal přihrávku do vápna Calvert-Lewin, ale jeho následný pokus fantasticky pokryl Ward. V 60. minutě zahrozil opět hostující tým, když Maddison z hranice vápna napálil tvrdou střelou pravou tyč. Hosté si hlídali těsný náskok, avšak už neměli tak jednoznačnou převahu jako v prvním poločase. Nakonec se však dočkali druhého gólu. V 86. minutě Maddison přihrávkou krásně našel Barnese a ten překonal Pickforda podruhé střelou do levého horního rohu brány.

Domácí se už na závěrečný nápor nezmohli, a tak Leicester zvítězil 2-0.

Leeds United - AFC Bournemouth 4:3

05.11.2022 16:00

Góly: 3. Rodrigo (pen.), 60. Sam Greenwood, 68. Liam Cooper, 84. Crysencio Summerville - 7. Marcus Tavernier, 19. Philip Billing, 48. Dominic Solanke

Leeds United zvítězil v zápase patnáctého kola Premier League s Bournemouthem 4:3. Domácí šli do vedení zásluhou Rodriga, poté však stříleli hosté, jmenovitě Marcus Tavernier, Phillip Billing a Dominic Solanke. Za Leeds poté skóre otočili Sam Greenwood, Liam Cooper a Crysencio Summerville.

Začalo se pěkně zostra, domácí Leeds se totiž prosadil už po třech minutách hry. Senesi totiž v pokutovém území v plné rychlosti fauloval Summervilla, což se nedalo posoudit jinak než penalta. Té se ujal Rodrigo, vypálil doleva a brankář Travers skočil na druhou stranu.

Domácí se však moc dlouho radovat nemohli, Bournemouth za čtyři minuty srovnal krok. V rohu velkého vápna si zpracoval balon Billing a vyslal centr, který přesně našel Marcuse Taverniera. Ten z voleje poslal balon do sítě.

V devatenácté minutě už hosté skóre otočili. Senesiho exkluzivní nákop z obrany vysunul Taverniera. Meslier střelu zleva vyrazil, ale po přiťuknutí Taverniera do druhé vlny byl domácí gólman krátký na ránu Billinga ze zhruba patnácti metrů. Zanedlouho mohlo být pro domácí celek ještě hůře, když Billing prodloužil pas z pravé strany na nikým nehlídaného Moorea, jeho nepovedenou střelu však Meslier bez obtíží zkrotil.

První poločas už další branku nenabídl, ale ve 48. minutě už se zase skóre měnilo a opět ve prospěch Cherries. Ti podnikli rychlý protiútok, který vedl po levé straně Tavernier, poté našel Solankeho, který i přes probíhající souboj s obráncem dokázal naprosto přesně zakončit.

Hosté vedli 3:1 a vypadalo to, že si dokráčí pro tři body. S tím se však Leeds nesmířil a po hodině hry snížil. Summerville sklepl centr Kristensena pro Struijka, jehož pokus byl sražen k Samu Greenwoodovi, jehož levačka byla ze střední vzdálenosti nekompromisní.

Uběhlo osm minut a bylo opět vyrovnáno. Greenwood se tentokrát ujal rozehrávky rohového kopu a našel přesně Coopera. Toho tristně bránil Adam Smith a gólman Travers už neměl na prudkou hlavičku šanci reagovat.

Domácím však remíza nestačila a v 84. minutě si ztracené vedení vzali zpět na svou stranu. Hosté předvedli ve středu hřiště bídnou rozehrávku, které se Whites zmocnili a zaútočili. Gnonto poté levačkou uvolnil Crysencia Summervilla, proti kterému Travers vyběhl, ale domácí fotbalista stihl vypálit do horní poloviny brány.

Manchester City - Fulham FC 2:1

Góly: 16. Julián Álvarez, 90+5. Erling Haaland (pen.) - 28. Andreas Pereira (pen.)

Manchester City zvítězil v duelu patnáctého kola Premier League s Fulhamem 2:1. Skóre otevřel domácí Julian Álvarez, vyrovnání z penalty zařídil Andreas Pereira. V nastaveném čase však rovněž z pokutového kopu rozhodl Erling Haaland.

Favorizovaní domácí na svého soupeře vlétli a Bernd Leno měl už ve třinácté minutě pořádnou práci. Kevin De Bruyne dostal parádním přenesením balon na pravou stranu a v pokutovém území hledal Ilkaye Gündogana. Jeho zakončení hostující gólman vyrážel konečky prstů. O čtyři minuty později už se mu ale čisté konto udržet nepodařilo. Gündogana vyslal přihrávku do běhu pro Álvareze, který propálil gólmana Fulhamu.

V pětadvacáté minutě se domácím rozběhly tři minuty hrůzy. Po hlavičce Johna Stonese padl z dorážky gól, jenže domácí stoper byl v ofsajdovém postavení. O minutu později vyfasoval červenou kartu po konzultaci s videorozhodčím João Cancelo, který zatáhl za záchranou brzdu a poslal k zemi unikajícího soupeře. Navíc to už bylo v pokutovém území, a tak se hosté dočkali penalty. Té se ujal Andreas Pereira, poslal míč k levé tyči a Ederson si vybral druhou stranu.

V nastaveném čase ještě doprostřed hlavičkoval Manuel Akanji, Bernd Leno si však s jeho zakončením nadvakrát poradil. V 68. minutě byl Haaland na hřišti čtyři minuty a už se po přihrávce Gündogana dostal do šance. Jeden z obránců však jeho ránu na poslední chvíli zablokoval. V 74. minutě už se norský fenomén prosadil po centru De Bruyneho, jenže VAR poté odhalil ofsajd domácího útočníka. Už druhý neuznaný gól Citizens.

Vypadalo to, že Fulham v přesile přeci jen obere giganta o body, v 94. minutě však hlavní rozhodčí odpískal pro domácí penaltu. De Bruyne si pokryl balon a při otočce jej nakopnul do kotníku Antonee Robinson. Pokutového kopu se nemohl ujmout nikdo jiný než Haaland, který ze svého pohledu poslal balon po zemi doleva. Leno sice stranu vystihl, ale míč mu podjel pod rukou do sítě.

Nottingham Forest - Brentford FC 2:2

Góly: 20. Morgan Gibbs-White, 90+6. Mathias Jørgensen (vl.) - 45+3. Bryan Mbeumo (pen.), 75. Yoane Wissa

Nottingham Forest remizoval v zápase patnáctého kola Premier League s Brentfordem 2:2. Domácí vedli díky brance Morgana Gibbse-Whitea, hosté poté zásluhou Bryana Mbueuma a Yoaneho Wissy otočili. V úplně poslední minutě vlastním gólem srovnal Mathias Jörgensen.

Ve čtrnácté minutě Morgan Gibbs-White nádherně prostrčil míč do šestnáctky na Brennana Johnsona, který z úhlu mířil ke vzdálenější levé tyči, David Raya ale vytáhl parádní zákrok a poté pomohli s odkopem spoluhráči. O šest minut později už byl hostující gólman krátký. Morgan Gibbs-White, převzal mezi třemi soupeři balon na středu hřiště, skvělou technickou prací se ale mezi nimi uvolnil a vyslal technickou ránu, která zapadla k tyči.

Po půlhodině hry se domácí Ryan Yates vřítil do vápna a Josh Dasilva jej lehce postrčil. Situaci poté dokonce zkoumal VAR, jako penaltu ji ale neposoudil. Pád domácího fotbalisty byl až příliš dobrovolný. V nastaveném čase první půle se ale penalty dostali hosté. Yoane Wissa totiž šel po chybě v rozehrávce sám na branku domácích a gólman Henderson jej při kličce fauloval, což poté odhalil videorozhodčí. Bryan Mbeumo poté z puntíku zamířil k levé tyči a Henderson si vybral opačnou stranu.

K obratu skóre došlo v 75. minutě. Domácí zaspali a na kolmý pas za obranu si naběhl Yoane Wissa. Ten poté ukázkově přeloboval brankáře a skóroval. Pět minut před koncem mohl rozhodnout střídající Sergi Canós, který napřáhl ze hranice šestnáctky k přízemní střele a těsně minul. Domácí poté rozjeli závěrečný tlak, Awoniyi hlavičkoval těsně nad. Hosté poté měli obrovskou smůlu. Jeden z hráčů Bees vykopl balon z brankové čáry jen do spoluhráče Mathiase Jörgensena, od kterého se poté odrazil zpět do brány.

Wolverhampton Wanderers - Brighton & Hove Albion 2:3

Góly: 12. Gonçalo Guedes, 35. Rúben Neves - 10. Adam Lallana, 44. Kaoru Mitoma, 83. Pascal Groß

Wolverhampton Wanderers nezvládl domácí zápas patnáctého kola Premier League a s Brightonem padl 2:3. Vedení se ujali hosté, konkrétně díky Adamu Lallanovi. Zápas poté otočili Gonçalo Guedes a Rúben Neves, jenže poté přišla další otočka v podání Koaru Mitomiho a Pascala Grosse. Wolves hráli druhý poločas bez vyloučeného Semeda.

V deváté minutě nejprve po sklepnutí od Trossarda zakončoval March pouze do Collinse, o minutu později už ale hosté vedli. Mitoma centroval z levé strany na Trossarda, který připravil palebnou pozici pro Adama Lallanu, jenž šikovným obstřelem z první otevřel skóre utkání. Na vyrovnání však domácí čekali jen dvě minuty. Traoré ukázal precizní techniku, když za obranou našel Guedese. Ten ustál souboj s Mitomou a zakončil mimo dosah brankáře Sáncheze.

Po půlhodině hry vstoupil do hry VAR a posléze odhalil Dunkovu hru rukou v pokutovém území. Graham Scott po návratu od obrazovky ukázal na penaltový puntík. Tam si míč postavil Neves, který nevymýšlel nic složitého a balon nekompromisně napálil pod horní tyčku. Ještě před přestávkou však bylo opět vyrovnáno. Lallana dostal od domácích spoustu prostoru k přípravě centru. Ten si poté našel ve vápně Mitoma a míč hlavou nasměroval přesně k tyči.

V páté nastavené minutě prvního poločasu hodně zkomplikoval život domácím Nelson Semedo. Ten nejprve neubránil Mitomu a poté jej ještě v úniku fauloval. Hlavní rozhodčí ani nečekal na radu od videa a rovnou vytasil červenou kartu. Hosté hned začali využívat své početní převahy a v 51. minutě musel Sá vytáhnout skvělý zákrok proti pokusu Sollyho Marche. O čtvrthodiny později musel znovu reagovat na ránu Mac Allistera, opět si poradil.

V 83. minutě však přeci jen Brighton dokázal využít své přesilové hry a skóroval. Mitoma se uvolnil na levé straně a našel Undava. Ten ještě posunul na lépe postaveného Grosse, který zakončil krásnou ránou pod horní tyčku. Poté už si Seagulls náskok pohlídali.