Česko - Francie 4:3Čeští inline hokejisté porazili v semifinále MS Francii

Čeští inline hokejisté zvítězili v semifinále mistrovství světa organizace FIRS v Buenos Aires nad Francií 4:3 a budou v neděli bojovat o obhajobu titulu z loňska z italského Roccarasa proti vítězi duelu mezi Spojenými státy americkými a Itálií. Tým trenéra Martina Mecery má jistou sedmnáctou medaili za sebou. Finále začne ve 23:00 SEČ.

Český tým prohrával už po 22 sekundách, kdy otevřel skóre Enzo Renou. Přesně v polovině prvního poločasu vyrovnal Petr Školoud. V čase 12:01 vrátil Francii vedení Machy Elliot, ale mezi 18. a 19. minutou během 66 sekund otočili stav Marek Loskot a Martin Fiala.

V čase 25:38 zvýšil v přesilové hře při vyloučení Renoua Jakub Bernad. Ve 34. minutě sice snížil Maxime Langlois, ale těsný náskok český tým udržel. Od roku 2004, kdy český tým v kanadském Londonu chyběl na stupních vítězů, získal sedm zlatých, čtyři stříbrné a pět bronzových medailí.

Mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS v Buenos Aires:
Semifinále:
Česko - Francie 4:3 (3:2)
Branky: 10. a 19. Školoud, 18. Loskot, 26. J. Bernad - 1. Cenou, 13. Elliot, 34. Langlois.
O 5.-8. místoTchaj-wan - Slovensko 9:5 (5:4)
Španělsko - Argentina 4:3 v prodl. (0:1. 3:2).