Bundesliga - souhrn 13. kola: Bayern jde na první místo

04.11.2022, 22:28, aktualizováno 06.11.2022, 19:25
Komentáře a souhrny
Eric Maxim Choupo-Moting a Serge Gnabry (© AFP)
Bayern vyhrál na půdě Herthy a posunul se na první místo, kam se odmítl vrátit Union Berlín, jenž vysoko prohrál v Leverkusenu. Klub z hlavního města Německa po výhře nad 1. FC Köln přeskočil také Freiburg. Pozici favorita naplnily Dortmund a RB Lipsko, zatímco venku uspěly Frankfurt a Wolfsburg. Brémy si poradily se Schalke, které zůstává na dně tabulky...

SC Freiburg - 1. FC Köln 2:0

06.11.2022 17:30

Góly: 53. Woo-yeong Jeong, 64. Michael Gregoritsch

Vysoké porážky Unionu Berlín nevyužil jen Bayern, ale také Freiburg, který se po výhře 2:0 nad 1. FC Köln posunul na druhé místo tabulky. Domácí rozradostnili Schwarzwald-Stadion v 53. a 64. minutě brankami Džonga respektive Gregoritsche.

Oba celky vstupovaly do zápasu po čtvrtečních remízách v evropských pohárech a zatímco Freiburg plichtou v Karabachu stvrdil první místo ve skupině Evropské ligy, Kölnu domácí dělba bodů s Nice na postup v Konferenční lize nestačila.

A další zklamání prožili Geißböcke v Bundeslize. Freiburg je dostal od první minuty pod velký tlak a Köln ho jen se štěstím ustál. Matthias Ginter ani Vincenzo Grifo se svými šancemi neuspěli.

Na druhé straně zase Flekken zlikvidoval střelu Kainze. V 15. minutě se zase musel činit Schwäbe, když zlikvidoval pokus Doana i dorážku Gregoritsche. Více ze hry měli domácí, ale před koncem prvního poločasu mohl Köln udeřit. Po pěkné akci zakončoval z malého vápna trestuhodně nad Schíri.

Na obě branky si museli diváci počkat až do druhé půle. V 53. minutě potáhl rychlý kontr Gregoritsch a parádní přihrávkou vyzval k zakončení Woo-yeonga Jeonga a ten nezaváhal - 1:0.

Vedení Freiburgu nemuselo mít dlouhého trvání, protože jen o chvíli později vyrobil hrubku Flekken a Maina to nedokázal potrestat. Freiburg toho pak náležitě využil a v 64. minutě vstřelil druhý gól. Michael Gregoritsch si naskočil na Ginterův centr a hlavou dodal domácím na klidu.

Více informací k zápasu

Bayer Leverkusen - Union Berlín 5:0

06.11.2022 15:30

Góly: 46. Robert Andrich, 56. Moussa Diaby, 58. Moussa Diaby, 68. Adam Hložek, 76. Mitchel Bakker

Nedělní odpoledne přineslo v Bundeslize velkou potupu pro berlínský Union. Vedoucí tým soutěže tvrdě narazil v Leverkusenu, kde prohrál i s přispěním českého reprezentanta Adama Hložka 0:5. Pro bývalého sparťanského útočníka to byla premiérová branka v německé nejvyšší soutěži.

Byl to překvapivý výsledek, protože oba celky si vedly v tabulce diametrálně odlišně. Navíc Leverkusen v BayAreně nevyhrává, letos se mu to v rámci Bundesligy podařilo jen jednou a až teď přidal druhé vítězství. Union zase po debaklu přepouští první místo Bayernu Mnichov a nad svým výkonem z druhé půle se bude muset zamyslet. Nebývá zvykem, aby lídr z některých top soutěží dostal za poločas pět branek.

V první půli totiž nic nenasvědčovalo tomu, že by padlo pět gólů a už vůbec ne do jedné sítě. Jinými slovy brankových příležitostí bylo pomálu. Tu asi největší měl na svědomí ve 39. minutě Amiri, jenomže branku z dobré pozice přestřelil. V sestavě Leverkusenu jinak chyběl kanonýr Patrick Schick, zatímco Adam Hložek na trávníku od úvodní minuty nescházel.

Podstatný byl až druhý poločas a v něm se "Farmaceuti" rychle dostali do vedení. Demirbayův rohový kop propadl v hostující šestnáctce a Robert Andrich ho z první poslal do sítě.

O chvíli později mohl zvýšit Amiri, ovšem brankář Grill byl na místě. Byl to ale strážce berlínské svatyně, kdo v 56. minutě vyrobil příšernou hrubku, čehož využil Moussa Diaby a střelou do odkryté branky zvýšil na 2:0.

Než se stihl Union vzpamatovat, vedl Leverkusen už o tři góly. Diaby dostal tentokrát krásnou přihrávku do volného prostoru a Grilla přízemní střelou opět překonal.

Bayer svému soupeři odskočil a utkání definitivně ovládl. Union se překvapivě sesypal a domácím dovolil navýšit výsledek do hrozivých rozměrů. V 68. minutě protečoval Amiriho přízemní centr do branky Hložek a vstřelil svůj premiérový gól v Bundeslize.

Ani poté neměli domácí ještě dost a čtvrthodinu před koncem dokončil destrukci Unionu pátou brankou Mitchel Bakker. Svůj podíl měl na tom Hložek, který Bakkera našel přesnou přihrávkou a samotná koncovka druhého jmenovaného zapadla k tyči.

To už byla pro Union velká ostuda. Berlínskému celku se tento zápas vůbec nepovedl a porážka má na svědomí jeho pád na druhou příčku.

Werder Brémy - Schalke 04 2:1

05.11.2022 18:30

Góly: 30. Niclas Füllkrug, 76. Marvin Ducksch - 89. Dominick Drexler

Hráči klubu z hanzovního města věří, že by mohli přestávku způsobenou posunutí mistrovství světa do podzimního termínu přečkat na pohárové pozici. Po šesté výhře k ní mají hodně blízko, zatímco die Königsblauen zůstávají přikováni na samém chvostu tabulky.

Už ve 3. minutě se v tom nejlepším možném světle prezentoval Jiří Pavlenka, když skvěle vykopnul křižnou střelu Mariuse Bültera. Po čtvrthodině hry vyhrál Kenan Karaman při hlavičkovém souboji balon pro Alexe Krále, jehož volej zpoza vápna byl tečován do protipohybu brankáře. Jenže radost hostujícího celku neměla dlouhého trvání, jelikož asistující hráč se nacházel v ofsajdu.

Až po dvaceti minutách zahrozil Niclas Füllkrug. Maya Yoshida, jenž v Kataru povede Japonsko coby kapitán, tuhle ránu zblokoval do bezpečí. Ovšem v samotném závěru první třetiny zápasu Mitchell Weiser vniknul po pravé straně do vápna, načež patičkou servíroval pod sebe na Füllkruga, který se při své formě zakončením ze sedmi metrů opravdu nemohl zmýlit, tudíž zaznamenal svou jubilejní desátou branku v sezoně - 1:0.

Alex Král se do konce poločasu dostal ještě do jedné šance, nicméně minul zařízení. Ve 38. minutě centroval nádherně Florent Mollet na hlavu Simona Teroddeho. Pavlenka sice plachtil vzduchem marně, leč od pohromy jej zachránila levá tyč. Tolik úvodní poločas. Autor jediné dosavadní trefy zápasu se poroučel s lehčím zraněním ze hřiště po hodiny hry - záhy poté, co vyprodukoval dosti nepovedenou střelu z dálky.

Následně na muži v rukavicích ztroskotal Terodee, ačkoli případný zásah by patrně kvůli ofsajdu stejně nemohl platit. Šestašedesátá minuta viděla štiplavý volej od Krále. Miniduel dvou českých borců vyšel lépe pro toho, který hájí svatyni Werderu. Deset minutek poté našel Weiser za obranou Marvina Ducksche, jehož oblouček skončil až v síti, velkým snahám Mayi Yoshidy navzdory - 2:0.

Rodák z Dortmundu prověřil pozornost Alexandera Schwolova v osmdesáté i jednaosmdesáté minutě znovu, jenže bez úspěchu. Mrzet ho to příliš nemuselo, neboť hosté se zmohli už jenom na korekci, když v předposlední minutě řádné hrací doby po dlouhém nákopu do vápna sklepnul Polter na Dominicka Drexlera, na jehož střelu z první Pavlenka těsně nedosáhnul - 2:1.

Borussia Dortmund - VfL Bochum 3:0

05.11.2022 15:30

Góly: 8. Youssoufa Moukoko, 11. Giovanni Reyna (pen.), 45+2. Youssoufa Moukoko

V součtu všech soutěží prodloužilo BVB sérii neporazitelnosti na šest zápasů, přičemž v Bundeslize ztrácí na první pozici pouhé tři body. Kdežto die Unabsteigbaren ani po třináctém kole neopustí sestupovou zónu.

Tradičně vyprodaný Signal Iduna Park čekal na první trefu pouhých osm minut. Youssoufa Moukoko vně pokutového území čistě odzbrojil Ivana Ordetse, načež vypálil z hranice velkého čtverce a jeho rána se od břevna odrazila za čáru - 1:0. Záhy poté chtěl Donyell Malen udělat šikovnou kličku Lampropoulosovi, pro což neměl řecký obránce pochopení a protihráče poslal k zemi.

Giovanni Reyna, jehož otec Claudio si zahrál proti českému týmu na MS 2006, dokráčel při penaltě k míči a měl obrovské štěstí, že Manuel Riemann skočil na opačnou stranu, protože jinak by pomalou střelu jistojistě bez větších obtíží lapil - 2:0.

V ten moment bylo do jisté míry po zápase, jelikož Bochumští dokázali v aktuální sezoně vsítit dva a více gólů v jednom duelu pouze dvakrát. Pravda, jednou díky tomu porazili vedoucí Union Berlín, nicméně Borussia má až příliš zkušený kádr na to, aby dopustila nějaké podcenění.

Určitě mohlo být dění na hrací ploše zajímavější, kdyby Simon Zoller ve 25. minutě nestřihnul svými nůžkami naprázdno. Za 180 sekund skóroval Philipp Hofmann, jenže si nepohlídal ofsajdovou hranu, takže sudí Stieler nemohl kontaktní zásah uznat. Ve dvaačtyřicáté minutě to vypadalo, že Danilo Soares fauloval Reynu. Druhá "pětka" ve prospěch Dortmundu se ale nekonala.

V nastaveném času úvodního dějství se stadion stejně znovu radoval. Po dlouhém nákopu z vlastní šestnáctky na útočnou polovinu sklepnul Malen rychle pro Moukoka. Všichni tři borci domácího celku, kteří se pod tuhle akci podepsali, totiž dobře věděli, že Riemann vyšel hodně daleko z brány. Následný lob talentu, který za dva týdny oslaví teprve osmnácté narozeniny, zapadnul přesně na místo určení - 3:0.

Hned po změně stran o sobě dal vědět Jordi Osei-Tutu a za Kobelem zvonila tyč. Následně rozehrál Julian Brandt přímý kop tak, že ke čtvrté brance scházely centimetry. Záhy zatoužil po hattricku Moukoko, nicméně pro lepší zakončení mu chyběl větší klid. Do finálního hvizdu se osmělil v podstatě akorát střídající Karim Adeyemi. Na konečném stavu se už vůbec nic nezměnilo.

1. FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 0:3

Góly: 33. Patrick Wimmer, 70. Maximilian Arnold, 84. Ridle Baku

Z posledních dvou vzájemných klání tak mají die Nullfünfer skóre 0:5. V aktuálním ročníku připisují druhou prohru v řadě, jelikož před týdnem hráli 2:6 s Bayernem. Přesto zůstanou ve středu tabulky s tím, že ztráta na poháry jest vcelku snadno dohnatelná. Niko Kovač se musí radovat, protože jeho svěřenci neprohráli už šestkrát za sebou.

V 5. minutě se v dobré pozici ocitnul Marcus Ingvartsen, nicméně jeho pokus byl zblokován. Dánský forvard se osmělil za čtvrthodiny znovu, jenže Koen Casteels veškeré jeho úmysly vcelku hravě přečetl. Za nějakých 300 sekund hostující jednička naopak předvedl skvělý reflex, když si poradila s nepříjemně tečovanou střelou, kterou jejím směrem vyslal Dominik Kohr.

Dalekonosný pokus Edimilsona Fernandese skončil na tyčce, načež došlo na první důležitý moment tohoto střetnutí. Krátce po uplynutí úvodní půlhodiny Felix Nmecha posunul po rohu na hranici malého čtverce pro Patricka Wimmera, jenž se z otočky, i s trochou štěstí, dokázal prosadit - 0:1. Velká nepříjemnost pro kouče Bo Svenssona.

Jeho mančaftu se zatím nedaří navázat na formu z minulého ročníku, ve kterém pohárová příčka unikla o pouhých šest bodíků. Přesto na tom Mohuč vůbec není špatně, byť zároveň nepředvádí tolik atraktivní fotbal. Ve druhém dějství nejprve zaváhal Kohr, když si optimálně nesrovnal krok. Hned po něm rozezvučel břevno Felix Nmecha.

V minutě osmašedesáté o sobě dal zase vědět Edimilson Fernandes, ale minul. Naopak Maximilian Arnold byl dvacet minut před vypršením řádné hrací doby úspěšný, protože jeho rána z přímého kopu, zahrávaného ze vzdálenosti přesahující pětatřicet metrů, před gólmanem nepříjemně zaplavala a skončila až na místě určení - 0:2.

Že hosté neměli dost, potvrdil v 84. minutě Ridle Baku, když si zpracoval dlouhý míč od Jakuba Kamińského, aby následně podstřelil vyběhnuvšího Robina Zentnera - 0:3.

TSG Hoffenheim - RB Lipsko 1:3

Góly: 50. Georgino Rutter - 17. Christopher Nkunku, 57. Christopher Nkunku, 69. Dani Olmo

Co se německé nejvyšší soutěže týká, prodloužili die Roten Bullen svou sérii neporazitelnosti na šest duelů. Po celkově šesté vítězství se nepřekvapivě podepsal dvěma zásahy Christopher Nkunku, který by tudíž neměl Didierem Deschampsem zůstat opomenutý, co se finální nominace na blížící se mistrovství světa týče. Jedenáctigólový forvard posunul svého zaměstnavatele zpět na pohárovou příčku, zatímco TSG ztrácí čtyři bodíky.

Hned v úvodní minutě se ke střele dostal Christoph Baumgartner, avšak Janisi Blaswichovi velké starosti nenadělal. Zato nedlouho před koncem úvodní dvacetiminutovky Nkunku famózním způsobem proměnil přímý kop - 0:1. Pojistku chtěl po rozehrávce přidat André Silva, ale chyběla mu větší razance.

Pozornost Olivera Baumanna vyzkoušel i Dani Olmo. Teprve potom se do dobré pozice dostal Georginio Rutter, jenž si na svůj gól musel počkat až do druhého poločasu. Po půlhodině Nkunku výtečně posunul do vápna na nabíhajícího Daniho Olma, který vymetl pravou šibenici. Bohužel pro saský klub si přihrávající fotbalista o pár centimetrů nepohlídal ofsajdovou hranu.

Z přímého kopu zkusil štěstí i Andrej Kramarić. Svého protihráče s osmnáctkou na dresu ke škodě příznivců Hoffenheimu nenapodobil. V nastaveném času otevírací pětačtyřicetiminutovky zakončoval ještě nad Marcel Halstenberg. Angeliño je stále kmenovým hráčem Lipska, avšak v současnosti hostuje v klubu, který jako hlavní trenér vede André Breitenreiter.

V 50. minutě to byl právě rodák ze španělského Coristanca, kdo přesně centroval na Ruttera, jehož hlavička byla pro muže v rukavicích nedosažitelná - 1:1. Nerozhodný stav svítil na ukazateli pouhopouhých sedm minut. Pak znovu přišla řada na Christophera Nkunkua, ke kterému na malé vápno posunul ve snaze odvrátit centr Andrého Silvy nechtíc balon Baumann - 1:2.

O odpověď se pokusil Robert Skov a Blaswich musel vyrážet. A tak se stalo, že v minutě devětašedesáté při rychlém protiútoku posunul Dominik Szoboszlai na Daniho Olma, jenž využil mezery mezi dvěma obránci a tvrdou ranou stanovil definitivní skóre této partie - 1:3. Ve zbývajících minutách se totiž osmělil pouze Raum, jenž ještě v minulé sezoně hájil barvy TSG.

Poslední pokus utkání patřil Baumgartnerovi, který nevyužil toho, že Pavel Kadeřábek zařídil faulem na svou osobu možnost zahrávat přímý kop z velice výhodné pozice. Český reprezentant se svým týmem v týdnu pocestuje do Frankfurtu a v posledním duelu před mistrovstvím světa bude čelit Wolfsburgu (zřejmě znovu jako střídající hráč). Na Lipsko čekají těžké mače s Freiburgem a s Werderem.

FC Augsburg - Eintracht Frankfurt 1:2

Góly: 1. Mërgim Berisha - 13. Sebastian Rode, 64. Ansgar Knauff

FCA tak připisuje druhou porážku v řadě, kvůli které mají minimální náskok na sestupové příčky. Eintracht naopak potvrdil dobrou formu, která mu zajistila nejen postup do jarní fáze Ligy mistrů, ale také prozatímní pátou příčku v Bundeslize.

Mërgim Berisha potřeboval jednatřicet sekund k tomu, aby po přihrávce Ermedina Demiroviće vymyslel přízemní střelu z hranice šestnáctky, která zapadla k levé tyči - 1:0. Ve 13. minutě se hosté dočkali vyrovnání, protože z pravé strany přihrávající Éric Dina-Ebimbe našel neomylně Sebastiana Rodeho, který zůstal zcela neobsazený mezi penaltovým puntíkem a malým vápnem, přičemž na jeho volej Rafal Gikiewicz opravdu nemohl při nejlepší vůli zareagovat - 1:1.

Na další dobrou příležitost čekalo třicet tisíc diváků a divaček ve WWK Areně do závěru úvodní půle. Tentokráte Berisha pobídnul Demiroviće, jehož skvěle vychytal Kevin Trapp. Hned po změně stran musel jeho polský protějšek likvidovat pumelici z kopačky čerstvě vystřídavšího Ansgara Knauffa, kterému uvolnil místo Luca Pellegrini.

Jednička ve službách bavorského klubu musela opět do akce krátce poté, co minula první hodina hry. Jesper Lindström nechtěl být nic dlužný svým dobrým představením z poslední doby, leč v této partii mu nebylo přáno. Zařídil však rohový kop, po kterém Kristijan Jakić posunul na Knauffa, jehož skákavá střela neskutečně prošla shlukem těl a zastavila se až v síti - 1:2.

Teď tedy byla řada na domácích, jenže ti si pořádně oddychli, když chybu brankáře nevyužil Randal Kolo Muani. Ruben Vargas pak hlavičkoval mimo. Francouzská posila "Orlů" z Nantes následně ukázala všem záda. Muže v rukavicích obelstila jednoduchou, leč velmi efektivní kličkou, jenže svoje sólo zakončila střelou do tyče.

Při poslední dobré příležitosti otřel Demirović svůj pokus o břevno, takže se Oliver Glasner mohl na lavičce radovat z celkově sedmého vítězství.

Hertha BSC - Bayern Mnichov 2:3

Góly: 40. Dodi Lukebakio, 45. Davie Selke (pen.) - 12. Jamal Musiala, 37. Eric Choupo-Moting, 39. Eric Choupo-Moting

Na Olympijském stadionu padlo všech pět branek během úvodní pětačtyřicetiminutovky. Hosté se dostali do tříbrankového vedení, které se však záhy ztenčilo na rozdíl jediné trefy, kterou domácí už zařídit nedokázali, tudíž jim zůstávají sestupové starosti. Obhájce prvenství naopak minimálně do zápasu Unionu s Leverkusenem okupuje čelo tabulky.

Skóre tohoto střetnutí otevře ve 12. minutě Jamal Musiala, kterému se v poslední době střelecky daří, a tak není divu, že po třinácti kolech má na kontě už osm branek. Sadio Mané si všimnul, že jeho spoluhráč se nachází ve vápně zcela neobsazený, takže mu servíroval přihrávku, po které se teprve devatenáctiletý záložník prezentoval tvrdou ranou, na kterou Oliver Christensen neměl nárok reagovat - 0:1.

Ve 24. minutě šli Nagelsmannovi svěřenci do brejku, který zakončoval dobrým pokusem Senegalec Mané, nicméně dánská jednička se překonat nenechala. Poté se Marco Richter příliš nerozmýšlel a z otočky vyzkoušel pozornost Manuela Neuera. Po půlhodině hry se do další šance dostal Musiala, avšak Marc Oliver Kempf svému gólmanovi výborným obranným zákrokem vypomohl.

Druhá radost Bayernu se uskutečnila ve 37. minutě. Alphonso Davies posunul na Leona Goretzku, jehož snahy zablokovala obrana Herthy, nicméně míč se odrazil k Ericu Maximovi Choupo-Motingovi, jenž v pádu zahrál Christensenovi na housle - 0:2. Okamžitě po rozehrávce přibyla Sandro Schwarzovi na čele další vráska.

V závěru rychlé akce mnichovského velkoklubu přihrával Serge Gnabry z pravé strany na malé vápno, kde Augustín Rogel svým zásahem připravil míč pro kamerunského protihráče, pro kterého nebyl problém vsítit svou druhou branku v tomto klání - 0:3. Nicméně po rozehrávce centroval Richter na Dodiho Lukébakia, jehož pravačka byla naprosto neomylná - 1:3.

Za dalších 180 sekund si šel rozhodčí Bastian Dankert k videu potvrdit, že Benjamin Pavard skutečně ve vlastním vápně fauloval Davieho Selkeho. Ten si potom sám stoupnul k penaltě a proměnil, protože Neuer skákal po své levé ruce, zatímco syn české matky a etiopského otce cílil na opačnou stranu - 2:3.

Druhý poločas byl o dost klidnější, než závěr toho prvního. V 57. minutě sice Rogel dopravil balon do vlastní sítě, jenže se ukázalo, že Davies stál krátce předtím v ofsajdu. Ve zbývající pasáži borci hájící barvy klubu z Allianz Areny v podstatě kontrolovali hru a po finálním hvizdu potvrdili, že "Stará dáma" patří v poslední době k jejich nejoblíbenějším soupeřům.

V týdnu v rámci vloženého kola přijede do bavorské metropole Werder. Hertha se představí v Mercedes-Benz-Areně ve Stuttgartu, se kterým má na kontě stejný počet bodů.

Borussia Mönchengladbach - VfB Stuttgart 3:1

04.11.2022 20:30

Góly: 4. Jonas Hofmann, 25. Marcus Thuram, 90+4. Patrick Herrmann - 35. Tiago Tomás

Před tímto kolem platilo, že pouze čtyři týmy sesbíraly před vlastními diváky a divačkami více bodů, než celek z Borussia-Parku, který má pohárové příčky stále na dosah. Naopak VfB může kvůli celkově šesté porážce spadnout do sestupového pásma.

Není pochyb, že Hříbatům hodně pomohla brzká trefa, kterou už ve 4. minutě obstaral z voleje Jonas Hofmann, když mu před bránu z levé strany servíroval dobrý centr Alassane Pléa - 1:0. V 10. minutě se dostal do zakončení Ramy Bensebaini. Pojistka se nekonala, protože Florian Müller výborně zakročil.

Hned poté posunul Sehrou Guirassy míč na zadní (pravou) tyč, kde se v těžké pozici pokoušel usměrňovat Tiago Tomás. Tobias Sippel si nakonec oddychnul, že za ním zvonilo břevno. Po čtvrt hodině hry si udělal prostor Alassane Pléa, jenže Müller mezitím stačil zmenšit střelecký úhel, tudíž náskok domácích zůstával minimální.

Neměnil se ani po pokusu Guirassyho, ani po dalekonosné střele Konstantinose Mavropanose. Až ve 25. minutě pobídnul aktivní Pléa kolegu Marcuse Thurama, jenž ze vzdálenosti dvanácti metrů uklízel po zemi přesně k levé tyči - 2:0. Syn slavného otce se po této deváté trefě dělí v tabulce kanonýrů o první příčku s Niclasem Füllkrugem a Christopherem Nkunkem.

Deset minut poté se Wimmerovu výběru podařilo snížit. Po přihrávce od Borny Sosy se Tiago Tomás šikovně obtočil kolem Marvina Friedricha a na jeho přízemní ránu muž v rukavicích nedosáhnul - 2:1. Po změně stran se osmělil jako první Chris Führich, nicméně minul. Po hodině hry zatoužil po dalším přesném zásahu Hofmann. I jemu byla brána malá.

Po Thuramově neúspěchu si na přední tyči počíhal Guirassy a brankář Stuttgartu stál ve správný čas na správném místě. Přesto ještě jednou inkasoval. Běžela poslední minuta nastaveného času, když čerstvě vystřídavší Patrick Herrmann využil přihrávku od Kouadia Koného, jelikož na jeho střelu k levé tyči hostující jednička nedosáhla - 3:1.