Partizan - Slovácko 1:1. Rozlučka v Evropě s bodem, trefil se Mihálik

Autor: ČTK, iSport.cz
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Dvořák po generálce na UFC. Zranění je pryč, zkoušel jsem nové zbraně

Fotbalisté Slovácka se rozloučili s Evropskou konferenční ligou remízou 1:1 na hřišti Partizanu Bělehrad. Na vedoucí gól domácího Natcha z penalty v 41. minutě odpověděl ve druhé půli náhradník Ondřej Mihálik.

Tým z Uherského Hradiště obsadil v silné konkurenci s pěti body poslední místo ve skupině D. Ze šesti zápasů dokázal zvítězit pouze na hřišti Nice a k tomu uhrál dvě remízy právě se srbským vicemistrem.

Ve druhém souběžně hraném duelu remizoval Kolín nad Rýnem doma s OGC Nice 2:2. Skupinu tak vyhrál francouzský celek před Partizanem a oba postupují do jarního play off.

Slovácko mělo poslední pohárový zápas odehrát před prázdnými tribunami kvůli trestu za chování diváků, nicméně reglement UEFA umožňuje v takových případech pustit do hlediště děti. Partizan to využil a v ochozech bylo odhadem až dvacet tisíc mladých fanoušků.

Úvod zápasu byl z obou stran nepřesný. Do první příležitosti se dostalo ve 20. minutě Slovácko, které přijelo do Srbska bez opor Kadlece, Petržely a Kozáka. Holzer ale z deseti metrů nastřelil jen bránícího stopera Vujačiče. Velkou šanci měl ve 36. minutě domácí Gomés, který po centru Diabatého hlavičkoval jen o pár centimetrů vedle Nguyenovy branky.

Partizan šel do vedení ve 41. minutě. Po centru do vápna zahrál Kalabiška rukou a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Natcho.

Merchas Doski se tlačí za míčem v utkání Slovácka na hřišti Partizanu

Ve druhé půli se Slovácko vrátilo k aktivní hře z úvodu duelu, v 51. minutě vychytal Popovič tečovanou střelu Šimka, územní převaha vítěze českého poháru ale další šance nepřinesla. Až v 70. minutě nedosáhl Mihálik na prudký centr Kalabišky.

Vedení Partizanu mohl navýšit Vujačič, jehož hlavička jen o kousek minula tyč. A vzápětí hosté vyrovnali. Střídající Tomič se nejlépe zorientoval v šestnáctce a jeho střelu tečoval do sítě další muž z lavičky Mihálik.

Tomič měl pak na kopačce vítězný gól, jenže přestřelil, bod pro aktivní hostující tým zachránil v závěru výtečným zákrokem Nguyen.

Závěrečný nápor Slovácka už gól nepřinesl. Český tým tak neporazil srbského soupeře pošesté za sebou, Partizan neprohrál v pohárech s českými mužstvy v poslední čtyřech duelech.

Domácí: 41. Natcho

Hosté: 73. Mihálik

Domácí: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević (C) – Belić (72. Pavlović), H. Traoré – Menig (88. Lutovac), Diabaté – R. Gomes (88. Baždar), Natcho (90+4. Saničanin).

Hosté: Nguyen – Kalabiška, Šimko, Hofmann (62. Tomič), Holzer (82. Juroška) – Kohút (87. Šašinka), Daníček (C), Ljovin – Doski (62. Mihálik), Vecheta (62. Havlík), Brandner.

Náhradníci

Domácí: Stevanović, Ilić, Saničanin, Šehović, Baždar, Fejsa, Živković, Pavlović, Terzić, Pantić, Jović, Lutovac

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.