Pohodový třicetibodový náskok, za vítězství je bodů 12, mají před třemi závěrečnými závody Velké ceny východních Čech v bězích vedoucí Jaromír Hradecký ze Skutče a Denisa Kozáková z Hradce Králové. Při jejich výkonnosti jim stačí jedno klání vyklusnout a je to doma.

Velká cena pokračovala 30. ročníkem Týnišťské desítky. Absolutními vítězi zde byli Josef Novák z Ústí nad Orlicí a Aneta Khýrová ze Dvora Králové nad Labem. Ta uspěla i o 24 hodin později na kratším krosu v Úpici.

V Týništi nastoupil po noční směně i Jaromír Hradecký a byl celkově osmý. V Úpici třetí a zde vyhrál obhájce prvenství ve Velké ceně Pavel Jelen z BK Náchod, který byl v Týništi druhý a nyní je průběžně třetí za svým oddílovým kolegou Kamilem Krunkou (na foto z Týniště, kde vyhrál muže nad 35 let).

V ženách je v soutěži druhá Taťána Metelková z Hradce Králové startující rovněž za BK, která běžela jen Týniště a doběhla na druhém místě. Denisa Kozáková zde byla čtvrtá.

Závodilo se i v týdnu v Malých Svatoňovicích, ale tam, žádný z průběžných bedničkářů soutěže nedorazil.