Šílená brankářova hrubka. V Polsku padl jeden z nejkurióznějších gólů historie

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Svou tvář studem skryl raději pod dres. Nezáviděníhodným způsobem o sobě dal v dohrávce 15. kola Ekstraklasy vědět polský gólman Gabriel Kobylak z Radomi. Dvacetiletý fotbalista stál u zrodu domácí porážky Radomiaku 2:3 s Wartou Poznaň. Kobylak otevřel střelecký účet utkání vlastní brankou, která se do paměti fanoušků zapíše jako jeden z nejkurióznějších gólů historie polské ligy.

Polský gólman Gabriel Kobylak z Radomi. Archivní foto

Diváci u obrazovek a v zadních řadách stadionu MOSiR v Radomu zřejmě zprvu vzhledem k husté mlze vůbec netušili, co se vlastně stalo. Až opakovaný televizní záběr vlastně plně odhalil, jak si gólman Kobylak počínal na brankové čáře.

Rodák z polského Brzozówa se ve 20. minutě pokusil zpracovat skákající balon, který mezi tři tyče mířil po odrazu od jednoho z bránících hráčů. Ledabylé Kobylakovo počínání skončilo brankářskou katastrofou.

Hosté se navíc záhy radovali znovu, když se o necelou čtvrthodinku prosadil Portugalec Miguel Luis. Domácí se sice po poločase oklepali a dvěma góly utkání zdramatizovali, závěrečný úder ale přišel z kopačky hostů a Kobylak tak ze hřiště odcházel nejen s pošramoceným sebevědomím, ale i s nulovým bodovým zápisem na týmové konto.