Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Csaplárova past sklapla! Fotbalisté Jiskry předvedli skvělý obrat a zdolali silnou Jaroměř

REPORTÁŽ/VIDEO - Velmi cenné tři body si uplynulou neděli na Gothardě připsali fotbalisté Jiskry Hořice. Ti v rámci 13. kola krajského přeboru mužů přivítali silnou Jaroměř a po velkém obratu ve druhém poločase nakonec zvítězili 3:2. Dvakrát se trefil Šedivý.
Hořice - Jaroměř

Bratři Exnarovi obstarali obě branky hostů
Hořické mužstvo muselo před zápasem řešit početné absence, kdy z různých důvodů chybělo hned několik hráčů základní sestavy. Od prvních minut byla lepší Jaroměř, která povětšinou držela míč a vytvářela si i zajímavé možnosti před brankou soupeře. První změna skóre přišla ve 27. minutě, když se za obranu domácích dostal Miloš Exnar a pohotovým zakončením k tyči překonal brankáře Dufka – 0:1. Jaroměř byla v prvním poločase pohyblivější, ale i Hořice mohly z poměrně ojedinělé šance skórovat. Velkou příležitost Pečenky ale nohou vykopl gólman Červenka. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za těsného vedení Jaroměře, přišel přesný centr Gorola po rozehrané standardní situaci a přesné zakončení Matěje Exnara – 0:2.

Csaplárova plast sklapla
Dnes už poměrně legendární výrok bývalého prvoligového trenéra Josef Csaplára o tom, že nejhorší je poločasové vedení 2:0, se na Gothardě v neděli naplno potvrdil. Domácí začali být od úvodních minut lepším mužstvem, naopak hosté polevili. Snížení skóre přišlo v 50. minutě, kdy se individuálně na pravé straně prosadil Havelka a přihrávkou našel Havrdu, který i s trochou štěstí ve skluzu dopravil míč do sítě – 1:2.

O pět minut později už bylo srovnáno. Otevřenou levou stranu hostů využil Jiří Šedivý, který krásnou ranou o tyč prostřelil Červenku podruhé – 2:2. Skvělý obrat hráčů Jiskry byl dokonán v 80. minutě. A znovu u toho byl záložník Jiří Šedivý, jenž svou druhou trefou v utkání zařídil vedení Jiskry 3:2. Domácí celek pak zvládl závěr zápasu a nedopustil další změnu skóre. Hořice tak porazily silnou Jaroměř 3:2 a do tabulky si připsaly nesmírně důležité tři body.

Příští týden, konkrétně v sobotu 5. listopadu, zajíždí fotbalisté Jiskry do Dobrušky. Utkání startuje ve 14.00 hodin.

Jiskra Hořice - FK Jaroměř 3:2 (0:2)
Branky: 50. Havrda, 56. a 80. Šedivý - 27. Miloš Exnar, 45. Matěj Exnar.
Sestava Hořic: Dufek - Bango, Hátle, Rozsévač, Nečesaný - Havelka (81. T. Michálek), P. Palm, Havrda, Šedivý (81. Šeda) - Pečenka - Kedroň (72. Jonáš).