Lewandowski režíroval výhru Barcelony, Almería přetlačila doma Gironu

AKTUALIZOVÁNO

Nejvyšší španělská soutěž nám otevřela brány desátého ligového kola, které nám během úterního hracího dne žádného vítěze nepřineslo. To se ovšem změnilo ve středu, kdy prokázal svoji dominanci aktuálně nejlepší tým tabulky Real Madrid, jenž rozdílem třídy překonal Elche. Spolu s Bílým baletem slaví ještě Real Sociedad a Valladolid.

Jsme-li u štěstí, můžeme zmínit například hned Rayo Vallecano, které přijelo na horkou půdu Atlética Madrid v roli outsidera. Po dvaceti minutách obdrželo gól a mělo potíže si cokoliv vytvořit, to se ale změnilo v druhé půli.

Trenér Iraola obměnil celý střed pole a postupně dostával domácí celek pod tlak. Ten vyústil gólovou oslavou v druhé minutě nastavení, kdy obránce Gimenéz zahrál ve vápně rukou, na což systém VAR upozornil rozhodčího v poli. Nařízenou penaltu proměnil kanonýr Falcao a svému celku zajistil cennou remízu.

Sevilla stále tápe

Na sérii poněkud nepříznivých výkonů pokračuje Sevilla, mezi jejíž ambice normálně patří útok na evropské příčky, zejména pak Ligu mistrů. Družině trenéra Sampaoliho se však ani doma proti Valencii nedařilo a již od šesté minuty prohrávala.

V poločase měli patrně hráči Sevilly v kabině velké dusno, protože to, co vstoupilo do druhé půle, byl úplně jiný tým. Takový, který si najednou rozuměl, dominoval na míči a dostával se do slibných příležitostí. Ta gólová z toho vznikla až v 86. minutě, kdy se prosadil Lamela.

V nastavení pak přálo ještě domácím štěstí. Ačkoliv se hosté příliš do útoku nedostávali, v poslední fázi zápasu si vybojovali pokutový kop. Ten ovšem Gaya neproměnil.

Real Madrid si upevnil pozici na čele tabulky

Dominantní show má za sebou aktuálně nejlepší celek La Ligy Real Madrid, který v Elche mohl jít do vedení již od 6. minuty. Trefu kanonýra Benzemy ovšem odvrátil videorozhodčí. O pár chvil později poslal Bílý balet do vedení Valverde, na jehož zásah chtěl navázat Alaba. I jeho trefa byla však po přezkoumání videem zrušena.

Ve druhé půli opět řádil čerstvý držitel Zlatého míče Karim Benzema. Ve snaze zvýšit náskok svého týmu mu kvůli ofsajdu opět zabránil videorozhodčí, což byl již třetí gól, který nebyl Realu uznán. Francouzský snajpr se tak mohl radovat z regulérní trefy až v 75. minutě, když si ve vápně naběhl na přihrávku od Rodryga. Výhru na 3:0 pečetil svým gólem krátce před odchodem do šaten Asensio.

San Sebastian protáhl vítěznou sérii

Příjemným překvapením v této sezoně je Real Sociedad, který zatím útočí na přední příčky tabulky. V rámci 10. ligového kola přivítal na svém hřišti Mallorcu, kterou už ve 4. minutě zaskočil bleskovým gólem Merino. Domácí si toto vedení pohlídali až do konce a prodloužili svou sérii výher na pět zápasů v řadě.

Lewandowski režíroval výhru Barcelony

Středeční pokračování španělské nejvyšší soutěže nabídlo hned trojí porci zápasů. V tom prvním přetlačila Almería doma Gironu a uspěla 3:2. Mezi střelce se na jedné straně zapsali Léo Baptistão, Touré a Embarba, na té druhé Riquelme a Stuani z penalty.

Barcelona nepustila na Camp Nou Villarreal ke slovu a rozhodla již v první půli v krátkém sledu. Dva přesné zásahy si připsal Lewandowski, jednu přidal Fati.

La Liga, 10. kolo:

Atlético Madrid - Rayo Vallecano 1:1
Branky: 20. Álvaro Morata - 90+2. Falcao (pen.)

Sevilla FC - Valencia CF 1:1
Branky: 86. Erik Lamela - 6. Edinson Cavani

Getafe CF - Athletic Bilbao 2:2
Branky: 27. Carles Aleñá, 76. Munir El Haddadi - 2. Iñaki Williams, 62. Raúl García

Real Sociedad - RCD Mallorca 1:0
Branka: 4. Mikel Merino

Cádiz CF - Real Betis 0:0

Real Valladolid - Celta Vigo 4:1
Branky: 32. Roque Mesa, 62. Joaquín Fernández, 74. Sergio Léon, 79. Sergio Léon - 43. Óscar Rodríguez

Elche CF – Real Madrid CF 0:3
Branky: 11. Federico Valverde, 75. Karim Benzema, 89. Marco Asensio

Almería - Girona 3:2
Branky: 13. Léo Baptistão, 17. Touré, 38. Embarba - 47. Riquelme, 83. Stuani z penalty

Osasuna - Espanyol 1:0
Branka: 55. Budimir

Barcelona - Villarreal 3:0
Branky: 31. a 35. Lewandowski, 38. Fati