Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Osm branek, červené karty i penalty. Jiskra na hřišti Slavie „zremizovala“ vyhraný zápas. Již v sobotu vyzve Jičín

Tak to se jen tak nevidí! Kdo zavítal uplynulou neděli na utkání krajského přeboru mužů do Orlické kotliny, ten zcela jistě nelitoval. Domácí hradecká Slavia, před sezonou největší aspirant na krajský titul, přivítala Jiskru Hořice. Utkání, ve kterém měli hosté devadesát minut brankově navrch, nakonec skončil na penalty. Hořičtí po divoké remíze 4:4 zbytečně ztratili dva cenné body.
Slavia HK - Hořice

Hattrick Davida Drozda určil ráz první půle
Na první branku diváci v Orlické kotlině čekali jen pouhé dvě minuty. Hostující Kedroň našel svým centrem nehlídaného Davida Drozda, který hlavou poslal Hořice do vedení – 0:1. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Hořický Pečenka ve 14. minutě vybojoval míč na domácím brankáři a David Drozd již neměl problém usměrnit míč do zcela odkryté sítě - 0:2. Domácím se pak podařilo ve 27. minutě snížit, když nenápadná hlavička Strassera po rohovém kopu zapadla s pomocí tyče do sítě Dufka – 1:2. Dvoubrankový náskok si však Hořice brzy vzaly zpět. A sice ve 36. minutě, kdy centr Nečesaného přizvedl hlavou před brankářem Zadrobílkem Pavel Drozd a David Drozd pak hlavou zkompletoval hattrick – 1:3. Do kabin se tedy odcházelo za dvoubrankového vedení Jiskry.

Hosté v samotném závěru prohospodařili slibný náskok
Slavia vlétla do druhého poločasu velmi aktivně a už ve 48. minutě snížila, když chyby brankáře Dufka využil Řezáč a hlavou doklepl míč do branky – 2:3. Domácím pak ještě více narostla křídla a pochopitelně se snažili s výsledkem ještě něco udělat. V 74. minutě však jejich plány doznaly značné trhliny. To se na pravé straně uvolnil útočník Pečenka a jeho střílený centr si výstavně napálil do vlastní branky Vošlajer – 2:4.

V dalších minutách se sešívaní sice snažili tlačit dopředu, ovšem nic moc výrazného si nevytvořili. Až přišla 86. minuta a klíčový moment pro konečný výsledek. Nejprve byl za ukázkovou „kosu“ na hostujícího Poura vyloučen Řezáč a následně za nesportovní chování i sám faulovaný hořický obránce, který celou situaci neunesl a po uděleném červeném kartónku rovněž putoval předčasně do sprch.

Na následující minuty by pak na Gothardě rádi rychle zapomněli. Domácí totiž stihli v nastaveném čase dvěma slepenými góly vyrovnat. Nejprve se v 91. minutě po centru z levé strany ocitl v pokutovém území Hořic nehlídaný Vošlajer a střelou z prvního doteku překonal brankáře Dufka - 3:4. A v 95. minutě utekl po pravé straně znovu agilní Vošlajer, který našel na zadní tyči volného Týfu a ten poslal zápas do penalt – 4:4. V nich byli, i díky v daném okamžiku lepšímu psychickému rozpoložení, šťastnější Slavisté a nakonec tak získali dva body.

K dalšímu utkání krajského přeboru zajíždějí fotbalisté Hořic podruhé za sebou na hřiště soupeře. Již v sobotu 22. října vyzvou v okresním derby SK Jičín. Hraje se již od 12.00 hodin.

FC Slavia Hradec Králové - TJ Jiskra Hořice 4:4 (1:3), PK: 5:4
Branky: 27. Strasser, 48. Řezáč - 91. Vošlajer, 94. Týfa – 2., 14. a 36. D. Drozd, 74. Vošlajer vlastní
Sestava Hořic: Dufek – Rozsévač, D. Palm, Pour, Nečesaný – Kedroň (87. Jonáš), Havrda, P. Drozd, Šedivý (36. Kuneš) – D. Drozd, Pečenka.
ŽK: 3:5, ČK: 1:1 (86. Řezáč – 86. Pour)

OHLASY
Václav Pišta, asistent Slavie HK: „Vstup do zápasu jsme měli tradičně špatný a po čtrnácti minutách jsme prohrávali už 0:2. Poté jsme dokázali zaslouženě snížit na 1:2, ale do poločasu jsme stihli vyrobit další hrubku a dostali třetí gól. Zkraje druhé půle jsme znovu snížili, ale pak jsme si vstřelili vlastní gól. Ani to nás nepoložilo a nakonec jsme dvěma góly v nastavení vydřeli remízu a po penaltách bereme druhý bod. Tým zaslouží velkou pochvalu, že zápas až do posledního hvizdu nezabalil.“

Josef Vydra, předseda Hořic: Před zápasem bych asi bod bral, ale teď jsem velice zklamaný a naštvaný. Slavii jsme měli na lopatě a 90 minut hráli velice kvalitně. Pak zkrat a červená karta - chápu frustraci hráče po takové vraždě, ale toto se stát nesmí. A v nastavení nezodpovědnost hraničící s naivitou. Výborný výkon byl tímto degradován a domácím jsme dva body doslova darovali.“

Slavia HK - Hořice. Foto: Eva Šebová
Slavia HK - HořiceSlavia HK - HořiceSlavia HK - HořiceSlavia HK - HořiceSlavia HK - HořiceSlavia HK - HořiceSlavia HK - HořiceSlavia HK - Hořice

Zodpovídá: Bc. Dominik Palm
Vytvořeno / změněno: 20.10.2022 / 20.10.2022