pátek 3.5 18:00 - Gotický sál, Stará radnice, Tábor

pátek 3.5 18:00 - ZUŠ Vimperk

Kohouti zahnali lví smečku do kouta půltuctem už v půlce zápasu

Kohouti přehráli mostecké hokejisty ve středu večer 7:2. , Autor: Josef Janda

Kohouti přehráli mostecké hokejisty ve středu večer 7:2.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Středeční utkání druhé hokejové ligy mezi Táborem a Mostem příliš napínavý průběh nenabídlo. Kohouti zasypali svého soupeře v prvním dějství třemi brankami a gólový koncert pokračoval i po přestávce. Už po 27 minutách vedli Táborští o šest branek a zdálo se, že si Mostečtí odvezou od Jordánu pořádný ranec. Gólostroj se ale zastavil a do konce druhé třetiny hosté dvěma góly snížili. Ve třetí části čekali fanoušci na branku až do poslední minuty, kdy se z přesilovky prosadil Ondřej Šulek. Táborskému vítězství 7:2 pomohl nejvíce kanadskými body Jakub Suchánek (1+2) a jediný dvougólový střelec zápasu Karel Plášil (2+0) byl rovněž obránce. Jelikož zvítězily i dva nejlepší týmy soutěže Letňany a Příbram, zůstává Tábor po 9. kole s jednobodovou ztrátou stále na třetí pozici. V příštím kole se představí kohouti opět doma, v sobotu 22. října hostí od 18 hodin hokejisty Vrchlabí.

HC Tábor – Mostečtí Lvi 7:2 (3:0, 3:2, 1:0), branky a nahrávky: 4. Plášil (Chocholoušek, Hajič), 17. Bárta (Matušík, Suchánek), 19. Vlček (Suchánek), 23. Plášil (Zayml), 26. Milfait (Matušík, Zíb), 27. Suchánek (Severa, Zayml), 60. Šulek (Vlček) – 29. Procházka (Řehoř), 40. Písařík (Steinocher), rozhodčí Hacaperka – Horažďovský, Tuháček, vyloučení 3:6, využití 2:0, 1 242 diváků.

HC Tábor: Gába (T. Dvořák) – Plášil, Suchánek, Vala, Kříž, Hubata, Černý, A. Dvořák – Dančišin, Matušík, Vlček – Seidl, Milfait, Severa – Bárta, Zíb, Šulek – Chocholoušek, Zayml, Hajič.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (27. Kubík) – Šesták, Steinocher, Hoffmann, Havlůj, Urban, Kroupa – Böhm, Nedrda, Písařík, Kysela, Kýhos, Smolka, Mical, Procházka, Řehoř.

S výsledkem byl asistent trenéra Tábora Zdeněk Kutlák samozřejmě spokojený, výhrady však měl k něčemu jinému. „Body beru všemi deseti, ale hokej to pěkný nebyl. Ze začátku měl zápas hrozně pomalé tempo a asi nebyl pro lidi moc koukatelný. Ačkoliv jsme dali několik gólů, měli šance i hosté. Od druhé třetiny jsme zvedli tempo, stejně tak Most. Hokej už začal být koukatelný a přidali jsme další tři branky. Poslední třetina pěkná moc nebyla, ale už se soustředíme na sobotní zápas s Vrchlabím," zhodnotil středeční utkání s Mostem Zdeněk Kutlák.