Domažlice - Sparta 1:6. Snadný postup i dvě červené. Limberský hrál

Autor: iSport.cz, ČTK
2
Video se připravuje ...
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Postup bez komplikací, ale s konfliktem dvou hráčů v závěru utkání. Fotbalisté Sparty si ve 3. kole MOL Cupu poradili s třetiligovými Domažlicemi, v jejich dresu nastoupil i David Limberský. Letenští vyhráli na západě Čech vysoko 6:1, dvě trefy si připsali Martin Vitík a Tomáš Čvančara, který se vrátil do akce po dvouzápasovém trestu za červenou kartu proti Hradci Králové. Za domácí Jiskru se gólově prosadil František Dvořák.

Dánský trenér Sparty Brian Priske nasadil silnou sestavu. Od první minuty naskočili Tomáš Čvančara, Jan Mejdr, David Pavelka či Kryštof Daněk. Do branky se pak místo Matěje Kováře postavil Vojtěch Vorel.

A Letenští si v Domažlicích s chutí zastříleli. První dva góly dal do osmnácté minuty Čvančara, který se vrátil do hry po odpykání disciplinárního trestu. Do půl hodiny hry zvýšil na 3:1 Jaroslav Zelený.

Stejně jako Čvančara se dvakrát trefil i stoper Martin Vitík. Šestou branku hostujícího celku přidal ve druhém poločase ofenzivní hráč Martin Minčev.

Ale kromě sedmi gólů byla k vidění i dvě vyloučení. Domácí Kryštof Pavlík zezadu fauloval Jana Fortelného a obdržel rovnou červenou kartu. Do kabin zamířil předčasně i Fortelný, soupeři zákrok oplatil.

V sestavě domácího třetiligového outsidera nechyběl bývalý hráč Sparty či Plzně Limberský.

Domácí: 22. Dvořák

Hosté: 8. Čvančara, 18. Čvančara, 28. Zelený, 32. Vitík, 50. Vitík, 73. Minčev

Domácí: Brych – Fedak (65. Sojka), Teršl (79. Brabec), Limberský, Rychnovský (46. Mlynařík) – Zajíček, Kuhajda (53. Vávra), Pavlík, Mužík (K), Došlý (46. Aubrecht) – Dvořák

Hosté: Vorel – Mejdr, Panák, Vitík (65. Kukučka), Zelený – Sáček, Pavelka (K) (46. Fortelný) – Daněk (46. Goljan), Karabec (65. Juliš), Minčev – Čvančara

Karty

Domácí: Fedak, Mužík, Zajíček, Došlý, Pavlík (č)

Hocek – Kubr, Vyhnanovský

Domažlice

Návštěva

3 114 diváků

Zúčastni se iSport Studia živě k derby Slavia - Sparta

• Večer plný fotbalových diskusí začne v neděli už v 17 hodin ve Vinohradském pivovaru (Korunní 2506, Praha 10)