18. 10. 2022 | Vojtěch Drbohlav, Vojtěch Drbohlav, foto: Milan Podpera

Boleslavští hokejisté zdolali Plzeň v nájezdech a vezou domů dva body

12., úterý 18. 10. 2022
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň – Zápas, který se prodlužoval a ještě nabídl sedm sérií samostatných nájezdů. To nabídlo utkání 12. kola Tipsport extraligy mezi Plzní a Mladou Boleslaví. Bruslaři dokázali ve druhé třetině srovnat stav utkání a v samostatných nájezdech rozhodnout o tenké dvoubodové výhře.
Plzeň: Svoboda – Kaňák, Zámorský, Houdek, Budík, Baránek, Kremláček – Schleiss (C), Kodýtek (A), Rekonen – Hrabík, Mertl (A), Suchý – Blomstrand, Malát, Adamec – Dvořák, Soukup, Bitten
Ml. Boleslav: Krošelj – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Stříteský, Lintuniemi, Hanousek, Štich – Šmerha, Lantoši, Šťastný (A) – Åberg, Fořt, Stránský (C) – Kantner, Kotala, Kousal – Lunter, Bičevskis, Eberle
Branky a nahrávky: 13. Malát (Houdek, Adamec) – 30. Kousal, rozhodující nájezd Kousal. Rozhodčí: Šír, Vrba – Rožánek, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 629. Střely na branku: 27:43. Zblokované střely: 14:14. Hity: 10:4. Vhazování: 29:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1 – 1:2.

Komentář

V první třetině měli více ze hry boleslavští hokejisté, kteří na soupeřova brankáře také častěji stříleli, gólově z toho leč nic nevytěžili. Bruslařům se nepodařilo využít ani přesilovou hru, stejně jako později Plzni.

Západočeši se však prosadili při hře pět na pět, kdy se ujalo nahození Michala Houdka, které těsně před brankářem tečoval Sebastián Malát. Právě ten byl hlavní z příčin toho, že Boleslavští inkasovali. Gašperu Krošeljovi totiž výrazně stínil, čímž mu zkomplikoval práci. V dalším průběhu první dvacetiminutovky už k vidění výrazné šance nebyly, a tak se do druhé třetiny vstupovalo za skóre 1:0 pro domácí.

Ta na góly také bohatá nebyla. A i v ní se střelecky dařilo Středočechům - konkrétně 15:7, stejným poměrem přestříleli mimochodem plzeňský tým i v první třetině. Boleslavští srovnali skóre na 1:1 ve 30. minutě, když vystřelil z pravé strany Pavel Kousal, přičemž si puk indiáni zřejmě následně sami srazili do brány.

Ve 33. minutě mohli Plzeňští Boleslavi znovu odskočit po šanci Houdka s Dvořákem, puk však třefil přemisťujícího se Krošelje. Výraznou šanci na skórování měli v dalších minutách i boleslavští hráči – konkrétně Fořt a Lantoši, ani jednomu se však na Svobodu v plzeňské brance nepodařilo vyzrát. Po 40 minutách bylo tedy skóre zápasu 1:1.

Ve třetí třetině se snažily oba týmy neudělat chybu. Tušily totiž, že by tato chyba mohla znamenat ztrátu zápasu a bodového zisku. V závěrečných minutách třetího dějství hráli boleslavští hokejisté přesilovku, jenže ta jim vůbec nevyšla. Plzni se dařilo puky pravidelně vyhazovat z pásma.

Dvě minuty před závěrečným hvizdem naopak faulovali Bruslaři, a tak se poslední třetina dohrávala ve znamení plzeňské přesilovky. Indiáni ji sehráli o poznání lépe než Bruslaři, měli tlak a několik střel na brankáře, jenže Gašper Krošelj puk pokaždé vyrazil, případně mu pomohli jeho spoluhráči.

Za stavu 1:1 tak duel pokračoval prodloužením. Jenže ani v něm žádný gól nepadl, rozhodovalo se tak v samostatných nájezdech, ty si obě mužstva zkusila poprvé v této extraligové sezóně. Za Bruslaře se v nich trefil dvakrát jen Pavel Kousal, přičemž jeho druhý gól byl rozhodující. Právě díky dvěma Kousalovým brankám tak Bruslaři ze západu Čech vezou dva body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek: Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Věděli jsme, jak hraje Boleslav, připravovali jsme se na velmi silné, bruslivé mužstvo, takže to bylo nahoru-dolů, celkem svižné utkání. Dostali jsme se do vedení, bohužel pak jsme inkasovali. Ale pak jsme věděli, že už to asi bude o jedné brance. Bylo to jak na houpačce, Boleslav dostala přesilovku ve třetí třetině, kterou jsme ubránili. Pak jsme měli ideální šanci dvě minuty před koncem ten zápas zlomit na naši stranu, bohužel se nám to nepodařilo. V prodloužení tři na tři byly šance jak na naší straně, tak na soupeřově. A nájezdy jsou už taková loterie, tam je to o štěstí. Ale chtěl bych kluky pochválit: určitě se to zlepšuje, zvedá se to, kluci chtějí, bojovali, měli výborné nasazení, výborně chytal Míra (Miroslav Svoboda, pozn. red.) a byla tam i obětavost s pády do střel, což je takový ten základ, a od toho se musíme odrazit a jít dál.