Ligue 1 - souhrn 11. kola: Neymar rozhodl Le Classique

14.10.2022, 23:04, aktualizováno 16.10.2022, 22:42
Komentáře a souhrny
Neymar (© AFP)
PSG zvládlo večer Le Classique díky jedinému gólu Neymara, na nějž mu přihrál Mbappé. Rennes otočilo zápas s Lyonem a dotahuje se na pohárové příčky. Lens se po vítězství nad Remeší posunolo se na třetí příčku před Marseille. Lorient doma jen remizoval s Remeší a odmítl možnost poskočit do čela, navíc přišel o kanonýra Moffiho. Poměrně hladké vítězství si zapsalo Lille ve Štrasburku. Na úspěchu 0:3 se dvěma zásahy podílel Jonathan David...

Paris Saint-Germain - Olympique Marseille 1:0

16.10.2022 20:45

Góly: 45+2. Neymar

PSG umělo zapomenout na minulý divoký týden, kdy se kolem jeho klubu točily informace ohledně odchodu Kyliana Mbappého, právě francouzský útočník vyrobil rozhodující asistenci u jediné trefy Neymara, jež rozsekla duel s Marseille, a pouze se potvrdilo, že domácí, včetně uzdraveného Lionela Messiho, v posledním desetiletí slavnému Le Classique jasně vládnou.

Domácí zahrozili jako první prostřednictvím spolupráce mezi Neymarem a Mbappém. Druhý jmenovaný dostal přihrávku na hranici šestnáctky od hráče s desítkou na zádech, okamžitě se ujal zakončení po zemi a tlačil svůj pokus na bližší tyčku, nicméně gólman Pau López stačil míč vyrazit do zámezí. Na druhé straně se pokoušel změnit bezgólový stav Háríth, jemuž míč sklepnul chytře Guendouzi, nicméně brankář Donnarumma byl na jeho podnikání připravený.

Poté se znovu ozval Mbappé, jenž si navedl balón na pravačku a snažil se technicky cílit pod břevno, každopádně Pau López i tuhle jeho střelu uměl polapit a merunu zaslal za svou bránu. Následně se snažil zaúřadovat Messi, ujal se exekuce přímého volného kopu, už už se radoval ze vstřelené branky, k jeho smůle ovšem ve 35. minutě zazvonila pouze branková konstrukce.

Krátce před obrátkou již PSG přece proměnilo jednu ze svých šancí. Verratti vybojoval balón ve středu pole, Vitinha ho adresoval doleva k Mbappému, ten ho předložil lépe postavenému Neymarovi, jenž bez problémů zamířil na tyčku. Krátce po změně se stran se snažil vyrovnat, poněkud netradičně svou pravačkou, stoper Mbemba, avšak Donnarummu pumelicí nepřelstil.

Pak bránícímu Juanovi Bernatovi unikl Clauss, který dostal do blízkosti Donnarummy, jenže italský muž v rukavicích byl mezi třemi tyčemi stále neoblomný a nechtěl protivníka pouštět k možné korigaci průběžného skóre. Na opačné straně se po Mbappého pobídce snažil zapsat na listinu šutérů rovněž Verratti, z úhlu ovšem na Paua Lópeze nevyzrál. Olympique se poté do gólových možností propracovával čím dál složitěji, ještě těžší měl přitom svou pozici po 72. minutě, kdy Gigot sestřelil nevybíravě Neymara a vyfasoval červenou kartu, a v oslabení si již Les Parisiens čelit neuměli. Lépe řečeno jejich sok si těsné vedení pohlídal až do konce.

Více informací k zápasu

AS Monaco - Clermont Foot 1:1

16.10.2022 17:05

Góly: 31. Breel Embolo - 53. Komnen Andrić

V aktuální sezoně to vypadalo, že se v enklávě u Středozemního moře začínají pomalu rozpomínat na doby, kdy proháněli PSG na čele tabulky. Ročník 2016/2017 dokonce přinesl senzační titul. Philippe Clement se tvářil býti koučem, který zvládne to, co se kupříkladu Nikovi Kovačovi nepovedlo. Jenže k tomu bude nutné vyhrávat takovéto duely s papírově slabšími soupeři, ačkoli Les Lanciers zatím příliš nezaostávají.

Z časomíry neuběhlo ještě ani 20 minut, když pocítili, že toto klání by pro ně mohlo skončit dobrým výsledkem. Tedy, nejvíce to pocítil Saïf-Eddine Khaoui, jemuž prošlápnul kotník Mohamed Camara, za což si od sudího Buqueta okamžitě vysloužil červenou kartu. Za deset minut Yohann Magnin nešikovně ve vlastní šestnáctce trefil Breela Embola.

Říká se, že faulovaný by neměl penaltu zahrávat. Švýcarský reprezentant Moryho Diawa nepřelstil, jenže dostal příležitost k dorážce, která už skončila v síti - 1:0. Ve 33. minutě měli hosté hned čtyři obří příležitosti k vyrovnání. Nejblíže k němu měl Muhammed Cham Saračević, jehož pokus byl tečován na tyč.

V 53. minutě poslal Magnin centr za obranu na svého výše zmíněného spoluhráče se sedmdesátkou na dresu. Alexander Nübel jej dokázal vychytat, jenže balon mu z dorážky napálil rovnou pod břevno Komnen Andrić - 1:1.

Khaoui to pak zkusil z dálky, leč neúspěšně. V 65. minutě hrubě chyboval monacký gólman. A mohl děkovat Netovi Borgesovi, že zakončoval nad.

V 77. minutě Neto Borges našel zcela volného Khaouiho, jenž kulatý předmět netrefil a za ním stojící Muhammed Cham Saračević pálil nad bránu. Následně musel Diaw zasahovat proti střele Ismaila Jacobse.

Aktivní Brazilec Neto Borges, který však s velkým fotbalem začínal v argentinské Boce Júniors, připravil v nataveném čase jako na zlatém podnose šanci pro Jodela Dossoua, jehož reflexivně vychytal Nübel. Jeho spohuráč Wissam Ben Yedder zůstal prakticky po celý zápas překvapivě neviditelný.

AJ Auxerre - OGC Nice 1:1

16.10.2022 15:00

Góly: 42. Nuno Da Costa - 20. Andy Delort

Les Aiglons sice mají prostředky, aby mohli směle konkurovat PSG, ale zatím se jim zdaleka nedaří podle představ. Tři vítězství a stejný počet remíz při aktuálním rozpoložení stačí v Ligue 1 pouze na spodní polovinu tabulky. Tam se nachází i nováček z Auxerre, nicméně u toho se něco podobného dalo očekávat.

Během úvodních dvaceti minut nešlo borcům na hrací ploše upřít snahu, ale k žádné vyložené příležitosti se nepropracovali. Až právě ve 20. minutě předvedl výbornou práci Képhren Thuram, ze které vytěžil maximum z bezprostřední blízkosti od odkryté branky dorážející Andy Delort, jenž v tomto ročníku skóroval popáté - 0:1.

Další pasáž utkání připomínala tu z jeho úvodu. Až do 42. minuty, kdy Mathias Autret centroval od rohového praporku na bližší (pravou) tyč, kde hlavou usměrnil kulatý předmět na místo určení Nuno Da Costa - 1:1. Následně padnul Gaëtan Laborde po kontaktu s Jubalem Júniorem. Sudí Eric Wattellier se rozhodnul, že nechá pokračovat ve hře.

Po změně stran byli hráči klubu, který se v týdnu musel v rámci základní skupiny Evropské konferenční ligy sklonit před uměním 1. FC Slovácko, nadále bezradní ve finální fázi. Naopak Lassane Sinayoko vyprodukoval zpoza vápna přízemní střelu, která byla sice pomalá, nicméně pokud by mířila do prostoru mezi třemi tyčemi, zřejmě by na ni Kasper Schmeichel nedosáhnul.

V 66. minutě se Nicolas Pépé, který ještě před poločasovou pauzou vystřídal autora gólu Delorta, ujal exekuce přímého kopu, který poslal rovnou do náruče Benoîta Costila. V 77. minutě to reprezentant Pobřeží slonoviny zkusil znovu. Tentokrát minul bránu o dobrý metr.

V poslední desetiminutovce si nejprve na dlouhý balon do vápna soupeře naběhnul Ross Barkley a míč možná lehce líznul pravou tyčku. Na opačném pólu se k těžkému kopu odhodlal někdejší velký talent M’Baye Niang. Muž v rukavicích mohl děkovat své levé tyči, která na Stade Abbe Deschamps patrně zvoní doteď.

FC Nantes - Stade Brestois 4:1

Góly: 35. Moses Simon (pen.), 36. Ignatius Ganago, 71. Mostafa Mohamed, 88. Moussa Sissoko - 18. Noah Fadiga

Mohl to být další výjimečný střet pro Michela Der Zakariana, kdyby nebyl z lavičky Les Pirates v týdnu odvolán. Potkaly se dva poslední týmy v tabulce, přičemž Les Canaris si naposledy připsali alespoň bod před měsícem proti Lens. Od té doby hráli (v součtu s Evropskou ligou) čtyři partie a ze všech odešli poražení. Brest na tom byl celkově ještě o něco hůř, takže bylo zřejmé, že ani případná výhra jej neposune mimo sestupové pásmo.

Hned po úvodní minutě přiletěl do hostujícího vápna centr, který napálil do vlastního břevna Achraf Dari. V 10. minutě centroval Moses Simon a Noah Fadiga zasáhnul balon rukou. Rozhodčí Marc Bollengier nařídil penaltu, ke které si stoupnul Ludovic Blas. Sice mu nescházela razance, ale zato chyběla přesnost. Marco Bizot se tak nemusel příliš namáhat, aby tuhle "pětku" zneškodnil.

O tom, jak dokáže fotbal být úžasný, se diváci na Stade de la Beaujoire přesvědčili v 18. minutě. Fadiga se z hříšníka proměnil v hrdinu, jelikož si po přiťuknutí od Mathiase Pereiry Lageho přehodil balon z pravačky na levačku a se zakončení na bližší tyč Alban Lafont zrovna dvakrát nepočítal - 0:1.

Za nějakých 300 sekund propadnul rohový kop až na Pierra Lees-Meloua, který z malého vápna nasměroval míč tím správným směrem, jenže Lafont předvedl vynikající reflex. Právě kapitán Brestu po půlhodině nedovoleně stáhnul aktivního Ignatiuse Ganaga a kopala se další penalta. Blas tuto povinnost přenechal Mosesi Simonovi, na jehož střelu Bizot tentokrát nedosáhnul - 1:1.

Ihned po rozehrávce přišel na pořad odpoledne další hřebíček, protože Dari se coby poslední instance nechal snadno obrat o míč Ganagem, jenž vzápětí zblízka prostřelil muže v rukavicích - 2:1.

Po změně stran mohl vyrovnat Islam Slimani, kdyby o kousek neminul. Velká škoda pro hosty. Tím spíše, že v 71. minutě nabrali dvougólové manko. Mustafa Mohamed vytěžil maximum z pressingu v podání Moussy Sissoka a placírkou z hranice vápna rozesmutnil brankáře potřetí - 3:1.

Jérémy Le Douaron chtěl odpovědět, ale jeho hlavička mířila vedle. Zato v 88. minutě pobídnul Blas před bránu sprintujícího Sissoka, jehož volej z hranice malého čtverce byl rychlejší, než klouzající Bizot - 4:1.

V nastavené čase ještě domácí jednička skvěle vychytala Harise Belkeblu, nicméně i kdyby inkasovala, na vítězství Nantes by se už stejně nic nezměnilo.

Stade Rennes - Olympique Lyon 3:2

Góly: 38. Martin Terrier, 47. Amine Gouiri, 77. Martin Terrier - 23. Alexandre Lacazette, 72. Alexandre Lacazette

Laurentu Blancovi premiéra na lavičce nového týmu nevyšla. Jeho Lyon se sice ujal vedení, jenže domácí dokázali skóre otočit a nakonec jim tři branky stačily k těsnému vítězství a jisté pozici mezi šesti nejlepším kluby tabulky, zatímco Les Gones zůstávají v jejím středu.

Ve 3. minutě se rozhodčí Stéphanie Frappart srazila s Moussou Dembélém, což by měl problém rozdýchat i kdejaký muž. Nakonec se vrátila do hry a odpískala celý zápas. Po deseti minutách proto viděla, kterak Gouirimu neušla skutečnost, že na něj letící centr byl tečovaný. Proto se rozhodnul pro zakončení nůžkami, které ovšem nebylo z těch přesných.

V závěru otevírací čtvrthodiny zahrávali svěřenci Bruna Génésia, jenž tedy stál proti svému bývalému klubu, rohový kop. Obrana po Bourigeaudově centru totálně zapomněla na Christophera Wooha, jehož hlavička skončila těsně nad břevnem. Ve 20. minutě si Arnaud Kalimuendo nedělal problémy a prostě z úhlu vypálil Lopesovým směrem.

Skóre se však měnilo až při následné akci na opačném pólu hrací plochy. Dembélé podržel balon pro nabíhajícího Tagliafica, který z levé strany nacentroval před bránu, kde hlavou rázně uklízel do sítě Alexandre Lacazette - 0:1.

Další dva pokusy skončily jenom na boční síti. Až ve 38. minutě poslal balon za obranu Bourigeaud. Martinu Terrierovi jej stačilo pouze malinko líznout hlavou, takže po odrazu od země skončil v bráně - 1:1.

Druhé dějství začalo pro Les Rouges et Noirs výborně. Nebylo z něj odehráno ani 120 sekund, když Lorenz Assingon našel na přední tyči Gouiriho, který bleskově zacílil za Lopesova záda - 2:1. Další minuty přinesly více nepřesných střel. Tuhle statistiku utnul až v 70. minutě Alexandre Lacazette, pro kterého šlo o šestý zásah v sezoně.

Tagliaficův přízemní centr před bránu byl pro Dembélého příliš dlouhý. Steve Mandanda však míč odrazil pouze k staronové posile z Arsenalu, která s dorážkou neměla pražádný problém - 2:2. Jenže nerozhodný stav tentokrát vydržel pouhých pět minut. Pak totiž Martin Terrier posedmé v ročníku skóroval. Celé defenziva Blancova výběru dost zaspala, takže mohl v pohodě hlavou uklidit Truffertovu pobídku z levé strany - 3:2.

Ve zbývajících minutách si fotbalisté z Roazhon Parku počínali až příliš zkušeně na to, aby soupeři dovolili byť jenom ohrožení vlastní svatyně. Rennes se evidentně začíná rozpomínat na výkony z minulé sezony, jelikož má na kontě už 23 vstřelených branek, což je po vedoucím PSG nejvíce.

ES Troyes - AC Ajaccio 1:1

Góly: 76. Jackson Porozo - 88. Mounaim El Idrissy

Všechno ale mohlo dopadnout jinak, kdyby hostující Ryad Nouri proměnil penaltu. Korsický celek tak na třetí výhru stále čeká. Naopak Estac si spravil chuť po týden staré porážce na stadionu v Nice.

První dvacetiminutovka mnoho fotbalového vzruchu nepřinesla. Až v jejím závěru se k ostré hlavičce dostal Bevic Moussiti-Oko, jenže pod břevno se nevešla. Po půlhodině v soupeřově šestnáctce upadnul Mounaïm El Idrissy. Na začátku utkání se odpískání penalty dožadovali domácí, tentokrát byla řada na hostech.

Po důkladném prohlédnutí záznamu rozhodčí Brisard jejich modlitby vyslyšel. Nouri však nechal vyniknout Mateusze Lise. Do konce úvodního dějství ještě stihnul Mama Baldé pálit nad a Vincent Marchetti zase hlavičkoval vedle. V 56. minutě se o úspěšnou dorážku pokusil neúspěšných exekutor pokutového kopu, jenže v tomto klání mu nebylo souzeno skórovat.

Místo něj se v 76. minutě prosadil Jackson Porozo. Ekvádorský obránce převzal míč od Ronyho Lopese, načež rozkmital svoje rychlé nohy a přízemní střelou k protilehlé (levé) tyči nedal šanci ani Benjaminu Leroyovi, ani Mohamedu Youssoufovi - 1:0. V 83. minutě dopravil Porozo balon za čáru znovu, ale tentokrát si nepohlídal ofsajdovou hranu.

Mama Baldé pak pobídnul kolegu Wilsona Odoberta, který před prázdnou bránou selhal. A tak přišla 88. minuta, v níž Youcef Belaïli předvedl na pravé straně výbornou práci s míčem, který se dostal k Mounaïmu El Idrissymu, jehož střela z malého vápna znamenala vyrovnání - 1:1. Zároveň přinesla i konečný výsledek, protože dva pokusy z nastavení už nebyly nebezpečné.

Toulouse FC - Angers SCO 3:2

16.10.2022 13:00

Góly: 10. Brecht Dejaegere, 40. Branco van den Boomen (pen.), 67. Stijn Spierings - 33. Nabil Bentaleb, 90+3. Amine Salama

Hosté se chtěli vyvarovat sedmé porážce v sezoně, nicméně kontaktního gólu se dočkali až v nastaveném čase. Nadále tedy setrvávají v sestupovém pásmu, které čítá čtyři místa, protože - jak známo - od příští sezony bude v Ligue 1 působit jenom 18 týmů. V případě TFC zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se po postupu mělo opět vrátit o patro níž.

Po deseti minutách hry to vypadalo, že si Stijn Spierings počínal při obírání Boufala o balon až příliš důrazně, ale penalta se nekopala. Místo toho rozehráli domácí pohlednou akci, kterou zakončil Brecht Dejaegere po Chaïbiho přihrávce přízemní střelou ze šesti metrů, na kterou neměla Yahia Fofana šanci dosáhnout - 1:0.

Ve 20. minutě mohl Maxime Dupé děkovat Issiagovi Syllovi, že v poslední chvíli strčil nohy do střely Adriena Hunoua, která by s největší pravděpodobností znamenala vyrovnání. Také další pokus patřil borcům oblékajícím dres SCO. Himad Abdelli pálil tvrdě, jenže nikoli tak, aby vyzrál na pozorného brankáře.

Od úvodního hvizdu byl velmi aktivní Rafael Ratão. Zaslouženého zářezu se málem dočkal v závěru úvodní půlhodiny, kdyby měl jen o něco lépe seřízená mířidla. Takhle přišla řada na Nabila Bentaleba, jehož přímý kop přes zeď z nějakých osmnácti metrů skončil ukázkově na místě určení - 1:1.

Ve 39. minutě se ukázalo, že Souleymane Doumbia v rohu pokutového území lehoučce líznul rukou centr Rafaela Ratãa. Benoît Bastien se šel podívat na záznam a ukázal na penaltový puntík.

Branco van den Boomen nezvolil zakončení z nejpřesvědčivějších, přesto to stačilo, aby poslal svůj tým zpět do vedení - 2:1. Těsně předtím, než byl odpískán konec prvního dějství, cílil Nabil Bentaleb do brankové konstrukce. Po hodině hry chyboval Dupé. Abdallah Sima posunul na Boufala, který odkrytou bránu minul!

Vítězný zásah se uskutečnil v 67. minutě. Fares Chaïbi si seběhnul z levého křídla do středu hřiště, kde předložil Spieringsovi, za jehož ránou zpoza vápna se Fofana stačil akorát ohlédnout - 3:1.

V 85. minutě mohl pojistit vedení střídající Thijs Dallinga, avšak svou příležitost trestuhodně zahodil. V nastaveném čase nejprve Amine Salama uklidil do brány centr Pierricka Capella - 3:2. A Azzedina Ounahiho výtečně vychytal Dupé, díky čemuž jeho TFC počtvrté v sezoně vyhrálo.

RC Lens - Montpellier HSC 1:0

15.10.2022 21:00

Góly: 68. Wesley Saïd

Lens si v 11. kole francouzské Ligue 1 poradilo na vlastní půdě s Montpellierem 1:0. Domácím pomohla šťastná ruka trenéra, který vyslal v 60. minutě na hřiště Wesleyho Saïda. Tomu následně stačilo pouhých osm minut k tomu, aby po chybné rozehrávce Téjiho Savaniera gólem celé utkání rozhodl. Racing Club tak skvěle odpověděl na poslední porážku s Lille a díky šesté domácí výhře v letošním ročníku zůstává v nejvyšších patrech tabulky.

Výtečná série bez porážky, která trvala od začátku dubna skončila pro Lens v minulém kole, kde Racing Club nestačil na Lille, jemuž podlehl 0:1. I přesto však domácí fotbalisté stále zůstávali na čtvrté pozici v tabulce a do utkání s Montpellierem vstupovali jako favorit. Hosté totiž z předchozích pěti klání čtyřikrát prohráli. Do karet jim navíc nehrál ani fakt, že nastupovali proti druhé nejlepší obraně v lize, kterou Lens disponoval.

Zápas doprovázela fantastická fotbalová atmosféra, která ale oba týmy v prvních minutách k ofenzivnímu představení nevyburcovala. Jako první zahrozil až po více než 20 minutách zápasu hostující Maxime Esteve, když vystoupal nejvýše na centr z rohu, hlavou však přestřelil. O chvíli později se na druhé straně prezentoval pumelicí z dálky Seko Fofana, ale i jeho pokus mířil nad branku. Těsně před koncem prvního poločasu stihl ještě těsně minout levou tyč branky hostí Loïs Openda.

Lens získalo koncem první půle převahu, kterou si přeneslo i do začátku té druhé, kdy se systematicky snažilo dostat do obrany La Paillade. Ta byla dlouhou dobu relativně pevná, avšak v 68. minutě hrubě chyboval v rozehrávce kapitán Savanier, čehož využil střídající Saïd, jenž svůj pokus dokázal procedit pod Jonase Omlina. Domácí měli i další šance na zvýšení svého náskoku, tu největší zahodil střídající David Costa. Vyrovnat tak mohl necelých 10 minut před koncem z lavičky příchozí Valere Germain, ale ani jeho pokus nebyl přesný.

Lens tak napravilo zaváhání z předešlého kola a připsalo si plný počet bodů. Oba celky se vrátí zpět do akce 22. října. Montpellier svede bitvu s Lyonem, Lens pak změří síly s Marseille.

FC Lorient - Stade Reims 0:0

15.10.2022 17:00

Góly: -

Lorient měl docela velkou šanci, aby se vecpal dočasně do samotného čela tabulky. Jenomže před vlastními fandy se mu nepovedlo skolit Remeš, kterou vedl provizorně Will Still, asistent odvolaného kouče Óscara Garcíy, a to ani přesto, že soupeř nakonec dohrával střetnutí v hned dvojnásobném oslabení. Domácí přitom k sesazení vedoucího PSG potřebovali nutně tři body.

Na pařížského giganta se Les Merlus ve finále přece bodově dotáhli, protože ovšem disponují horším skóre, zůstali na současném druhém místě. Hosté každopádně svého soka uměli držet na uzdě, ten se tak v prvním poločase propracoval jen párkrát do slušnější možnosti, nicméně například Ouattara ve 14. minutě svou hlavičku nenasměroval tak, aby zamířila mezi tři tyče.

Zkraje druhé půle se Remeši začala situace hodně bortit, Lopy totiž vyfasoval druhou žlutou a následnou červenou kartu poté, co ve 46. minutě nevybíravě sestřelil ve skluzu Ouattaru. Ještě byl pak v samém nastavení vyloučený Agbadou, jakmile si i on vyšlápl tvrdě na Ouattaru, ale ani v tu chvíli Lorient skórem směrem kupředu nepohnul. Musel se prostě spokojit s remízou.

Svěřenci trenéra Régise Le Brise správný recept na mužstvo z Marne nenašli. Možná že na ně ležela tíha okamžiku, že by se senzačně mohli slunit na první příčce, vždyť v předešlých šesti ligových kolech vždy zvítězili, čtyřikrát za toto období o jednu branku. Nebyla vidět lehkost, nebyla vidět větší kreativita. Tentokráte se jim jednoduše urvat toužebné vítězství nepodařilo.

Racing Strasbourg - Lille OSC 0:3

14.10.2022 21:00

Góly: 41. Jonathan David (pen.), 76. Jonathan David, 80. Rémy Cabella

Racing se první výhry dočkal až v 9. kole, zatímco LOSC po loňské rozpačité sezoně opět útočí na pohárové umístění. Dobrou formu potvrdil Jonathan David, který se dokonce provizorně vyšplhal na čelo tabulky kanonýrů.

Během úvodní půl hodiny nebyla na Stade de la Meinau k vidění žádná zajímavá fotbalová podívaná. Když už se někdo, jak například Ibrahima Sissoko, odhodlal ke střele, byla zblokovaná. Zato padly hned tři z celkových čtyř žlutých karet. Ve 40. minutě zamířil do vápna Strasbourgu neohrožený Ismaily, kterého poslal na zem maximálně nevybíravým způsobem Maxime Le Marchand, jehož kouč Stéphan raději o poločase stáhnul, jelikož evidentně nechtěl riskovat vyloučení.

Jonathan David penalty umí (což se možná jeho Kanadě bude hodit i na letošním mistroství světa). Zamířit do středu brány se ukázalo býti tou nejoptimálnější volbou, protože Matz Sels skákal po své pravé ruce - 0:1. Minisouboj obou borců se opakoval v nastaveném čase, jenže autor jediné dosavadní branky utkání se svým lobem neuspěl.

V 53. minutě Lille chybovalo, avšak Jean Bellegarde nic nepotrestal, protože Benjamin André ukázal svou obětavost. Těsně před vypršením úvodní hodiny hry šel David znovu sám na gólmana, který jeho čitelnou střelu lapil. Skóre se opět pohnulo až v 76. minutě. Timothy Weah poslal střílený centr do kapsy mezi gólmanem a obránci, kde se zjevil jeho dvaadvacetiletý spoluhráč, který míč sice nezasáhnul úplně čistě, přesto jej z hranice malého čtverce dopravil na místo určení - 0:2.

Čtyři minutky poté svou jubilejní desátou trefu nepřidal, protože jej zastoupil Rémy Cabella, když z první uklízel míč, který mu do ideálního prostoru servíroval zase Timothy Weah - 0:3. Rozhodčí Jérémie Pignard ještě konzultoval s kolegou u videa, avšak tady bylo všechno v souladu s pravidly. Lucas Chevalier zasahoval až v závěru, konkrétně proti Gameirově hlavičce. Habib Diallo pak cílil mimo a pokus Edona Zhegrovy zlikvidoval Sels.