středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Celý druhý poločas odehrály Semice v oslabení

SEMICE - V duelu mužstev ze středu tabulky hostily v utkání 11. kola fotbalového krajského přeboru v sobotu 15. října Semice soupeře, který měl o tři body více a toto manko měli domácí v úmyslu smazat. Jenže úvod zápasu jim nevyšel a po dvaceti minutách prohrávali 0:2. K tomu navíc došlo v závěru první půle k nepříjemné situaci, která poznamenala a ovlivnila další průběh zápasu.

FC AL-KO Semice - Spartak Trhové Sviny 0:3 (0:2)
Branky: 10. a 83. Šemro, 21. Kodras
Rozhodčí: Kollmann - Cigáň, Mach. Delegát: Urban. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (43. Císařovský). Diváků: 101
Semice: Dvořáček - Hrala (73. Veleman), Trantina (77. Hronek), Listopad, Císařovský, Pšenička, Holub, Šourek (80. Forman), Blažek, P. Keclík, Zborník
T. Sviny: K. Brůha (42. Vrábek) - Novák, Hruška, D. Brůha, Šafránek (86. Hruška), Kodras, Šemro (88. Popovič), Valut, Kolář, Gažák, Kodras

Ve 42. minutě měli domácí snahu vstřelit do šatny kontaktní gól na 1:2. Kapitán Martin Císařovský svedl souboj s hostujícím gólmanem tak nešťastně, že Karel Brůha utrpěl nepříjemné zranění v oblasti hlavy a musela zasahovat rychlá záchranná služba. Dlouhé minuty se nehrálo, a když sudí Jaroslav Kollman znovu zahájil hru, bylo zřejmé, že situace, po které semický kapitán uviděl červenou kartu, zanechala na všech aktérech stopy.
Po přestávce byli znovu lepší hosté a domácí pouštěli na svou poloviny jenom zřídka. Několikrát ohrozili jejich branku, ale ty stále držel ve hře gólman Jan Dvořáček několika výbornými reflexivními zákroky. V jednom případě ho po pěkné kombinaci hostí zachránilo břevno. Když už byl překonán, zaskočil za něho na brankové čáře David Šourek. V 80. minutě se hosté zlobili, že po zákroku v semické šestnáctce nebyl zapískán pokutový kop. Z následné akce si však vše vynahradili a Jiří Šemro svým druhým gólem definitivně stvrdil zasloužené vítězství hostí na 0:3. Ti se ani pak se neuchýlili k bránění pohodlného náskoku a stále se snažili o útočné pojetí hry. Domácím se nedařilo vůbec nic. Na co sáhli, to zkazili.