• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Florbalisté Milevska ve vyhecovaném derby s mistrem světa v sestavě obrátili výsledek

MILEVSKO – Áčko milevských florbalistů, kteří se drží od začátku sezony v horních patrech celostátní divize, dnes večer hostilo rivala z Písku. Okresní derby obou těchto týmů přináší vždy vyhecovaný a bojovný florbal, kde není dopředu vůbec jasné, jak utkání dopadne. Nejinak tomu bylo i v sobotu 15. října v šestém kole, kdy utkání sledovalo na tribuně 154 diváků a své fanoušky si přivezli i hosté z Písku. Zápas plný zvratů nakonec zvládli lépe Došwiháci – po první třetině vedli 2:0, ve druhém dějství ale Písek pěti góly dokonale otočil stav na průběžných 5:4. Ani to však nebylo všechno, v závěrečné třetině si třemi góly vzali vedení zpátky na svou stranu florbalisté Milevska a radovali se ze tří bodů za vítězství 7:5. Aktuálně mají Došwiháci bilanci 5–0–1 a se ziskem 15 bodů jsou na čelních pozicích tabulky, další zápas sehrají v neděli 23. října v západočeských Rokycanech.

V brance Písku se objevil milevský odchovanec Vlastimil Dvořák a domácí nasadili zase last minute velkou posilu Martina Dolejše. Odchovanec Došwihu, který se stal v srpnu loňského roku juniorským mistrem světa, se po zranění vrátil ze superligové Sparty Praha zpátky do Milevska a přestup byl dotažen teprve ve čtvrtek. Pod vítězné okresní derby se Dolejš podepsal jedním gólem, hrdinou však byl autor hattricku Matěj Doubek. Tři kanadské body zapsali také Václav Strouhal (2+1), kapitán Adam Černý (0+3) a hostující Jan Králík (2+1).

FBC Došwich Milevsko – FbC Písek 7:5

(2:0, 2:5, 3:0). Branky: 9. Strouhal, 10. Doubek, 31. M. Dolejš, 33. Doubek, 44. Doubek, 52. Walter, 58. Strouhal – 21. Králík, 22. Chvosta, 26. Kolínský, 32. Králík, 33. Cigánek. Hráči utkání: Miloš Kahoun – Jan Králík.