• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Hokej: Vedoucí Samson v krajské lize zasypal Vimperk pěti góly ve třetí třetině

Autor: Michael Kalinics

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Bez ohledu na další zápasy se hokejisté Samsonu České Budějovice budou i po víkendu vyhřívat v čele tabulky krajské ligy. Zvládli páteční večerní duel s Vimperkem (7:1) a stále platí, že v rozehraném ročníku neztratili ještě ani bod. I pátý start obhájce přetavil v páté vítězství. Zatím kopíruje loňský ročník, ve kterém byl suverénem soutěže.

Soupeři zlobí, ale na soubor kolem kapitána Martina Hanzala zatím nestačí. Ani Vimpek nedorazil do Českých Budějovic v poraženecké náladě a víc než polovinu zápasu držel na ledě lídra nerozhodný stav. Samson si pomohl gólem v přesilovce, ale o svém vítězství definitivně rozhodl až pěti zásahy ve třetí třetině. V té již na ledě kraloval, a hlavně bavil sebe i diváky pohlednými akcemi. Tenhle tým možná neudrží neporazitelnost, nakonec i loni proti Soběslavi v základní části klopýtl, pravidelně ale ztrácet body nebude...

Vimperk bojoval, jednou překonal nováčka v brance Ludvíka a zasloužil se o to, že měření s favoritem bylo dlouho na vážkách. „Hráli jsme, co jsme mohli, a kdybychom vedli po dvou třetinách tři dva, nikdo nemohl nic říct... Ale my se nadřeme na gól jako fotbalová Slavia proti Kluži! A umíme hrát jen dvě třetiny, jednu nezvládneme, a to nás vypne," posteskl si v Pouzar aréně trenér hostů Milan Řehoř.

Změny v sestavě se Samsonu vyplatily

Co v pátek večer pomohlo změnit poměr sil na ledě? Do třetí části Samson přeskupil řady. Trenéři Chaloupka s Fleischmanem měli šťastnou ruku. „Vedeme soutěž, ale myslím, že se teprve rozjíždíme a umíme hrát ještě líp. Vždyť dvě třetiny s Vimperkem byly vyrovnané. Po domluvě s kluky jsme udělali změny a ve třetí třetině už to byla hra, na jakou jsme v Samsonu zvyklí. Nikdo si ale nemůže myslet, že každému budeme dávat rychtu!" zdůraznil kouč Lukáš Chaloupka.

Na souhru jednotlivých pětek Samsonu se dívalo po návratu z kabin daleko lépe. Puk chodil rychle z hole na hůl a gólový efekt se dostavil záhy. Časomíra ukrojila ze třetí třetiny jen dvaatřicet vteřin, když Martin Hanzal ze své rezidence před brankou zakončil kombinaci celého útoku. Ve 42. min. Mrkvička efektní střelou zápěstím využil přečíslení, 4:1. Jak po duelu přiznal lodivod Vimperka, dva slepené góly torpédovaly odhodlání jeho týmu: „Kluci už měli v hlavách, že je zápas ztracen, a pouze se dohrávalo," přiznal Řehoř.

Českobudějovičtí se natrvalo usadili v útočném pásmu, Hanzalova formace zužitkovala tlak v pátý gól. Za pětadvacet vteřin kotouč rychle putoval po ose Ferebauer, Šulčík, Šuhaj – 6:1! Vimperk v této fázi nevěděl, kde mu hlava stojí, oddechovým časem chtěl přerušit brankostroj. Dvě vyloučení v domácích řadách byla dárkem, který uchránila šumavský celek od většího debaklu. I tak Nedorost stačil navýšit skóre dřív, než se divoce popral s Pauknerem a předčasně dohrál, stejně jako jeho sok. Jejich bitka jen protáhla rozhodnutý zápas.

Samson ČB - HC Vimperk 7:1 (1:1, 1:0, 5:0). Branky: 5. Sičák, 33. a 48. Šuhaj, 41. a 48. M. Hanzal, 42. Mrkvička, 55. Nedorost – 12. Horejš.