• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

PÍSEK – V pátek 14. října odehráli písečtí fotbalisté další zápas České fotbalové ligy. Po prohře na půdě Domažlic se představili před domácím publikem, kde chtěli jednoznačně získat tři body a poskočit tabulkou. Soupeřem celku Milana Nouska bylo béčko pražské Dukly, které se nacházelo přesně v polovině tabulky, ale na patnáctý Písek mělo náskok pouze tři body. Pražanům se na venkovních hřištích nedaří a vítězství sbírá pouze v domácím prostředí. A tuhle bilanci potvrdili fotbalisté z hlavního města také u Otavy. Hosté sice šli rychle do vedení díky proměněné penaltě. To ale bylo od nich, co se týče produktivity, vše. Svěřenci Milana Nouska byli většinu času lepším týmem, ale všechny trefy si schovali až do druhé půle. Po hodině hry srovnal po standardní situaci hlavou kapitán Ondřej Běloušek, kterého o sedm minut později napodobil Marek Kalousek. Na obou gólech se asistencí podílel Štěpán Koreš. Výsledkovou tečku pak za dalších pět minut napsal z penalty znovu Kalousek.

FC Písek – FK Dukla Praha B 3:1 (0:1)
Branky: 62. Běloušek, 69. a 74. (pen.) Kalousek – 5. (pen.) Štefančin
Rozhodčí: Duda – Cihlář, Kříž. ŽK: 3:1 (25. Musa, 49. Běloušek, 75. Koreš – 16. Špatenka). Diváků: 333
Písek: Satrapa – Novák, Musa, Běloušek, Kotrba (46. Vokurka) – Sajtl (80. Hendrych). Belej – Kalousek (80. Vlček), Koreš, Voráček (90. Malý) – Valenta (59. Bicenc)
Dukla Praha B: Spilka – Kozojed, Křenek (73. Fojt), Nikl (63. Krenciv), Konan – Ulman (73. Novotný), Douděra, Hudec, Špatenka – Štefančin (90. Löffler), Lehký