KL: Barák se prosadil při kanonádě. Coufal pomohl k výhře, Souček jen střídal

Autor: ČTK, iSport.cz
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalový reprezentant Antonín Barák pomohl Fiorentině gólem k výhře 5:1 nad Heart of Midlothian ve čtvrtém kole Evropské konferenční ligy. Partizan v Bělehradě porazil Kolín nad Rýnem 2:0 a s tříbodovým náskokem vede tabulku skupiny D, kde je i Slovácko. Sivasspor zvítězil na hřišti Ballkani po obratu 2:1 a ve „slávistické“ skupině G jsou spolu s Kluží se sedmi body na postupových místech.

Barák i druhý soutěžní gól v sezoně za Fiorentinu vstřelil v Konferenční lize. Proti Hearts ve 38. minutě zvýšil pohotovou střelou už na 4:0 pro domácí. Před českým záložníkem se prosadili Jovič, Biraghi a González. V úvodu druhé půle snížil Humphrys, ale v 78. minutě stanovil konečné skóre González z penalty.

Fiorentina ve skupině A drží druhé místo. Vedoucí Basaksehir si zajistil postup do vyřazovací fáze domácím vítězstvím 3:0 nad RFS Riga. Za hosty v Istanbulu nastoupil krajní záložník Petr Mareš.

Partizan poslal do vedení v 15. minutě Diabate, jeho spoluhráč Menig v nastavení první půle trefil břevno. Krátce po změně stran přidal druhou branku srbského týmu Ricardo Gomes. Hráči Kolína nad Rýnem zahodili několik šancí a neoplatili Partizanu domácí porážku 0:1. Za dva týdny se německé mužstvo představí na hřišti Slovácka, které překvapivě vyhrálo v Nice 2:1 a má stejně jako Kolín čtyři body.

Ballkani v Prištině mělo od začátku převahu a ve 36. minutě skóroval Armend Thaqi. Sivasspor ale především díky brankáři Vuralovi přečkal další domácí příležitosti a mezi 72. a 81. minutou otočili skóre náhradníci Arslan s Angielskim. Albánský tým za 14 dní hostí Slavii, která dnes prohrála v Kluži 0:2. Pražané i Ballkani jsou shodně na čtyřech bodech.

West Ham v Londýně porazil bruselský Anderlecht 2:1, ve skupině B i počtvrté naplno bodoval a slaví postup. Celý zápas za „Kladiváře“ odehrál obránce Vladimír Coufal, další reprezentant záložník Tomáš Souček naskočil na poslední čtvrthodinu. Těsně před koncem už jenom snížil Esposito z pokutového kopu.

Slovan Bratislava v domácí přestřelce remizoval 3:3 s Basilejí a ve skupině H je dál třetí. Za slovenský celek v závěru střídal Jurij Medveděv, jeho český spoluhráč Jaromír Zmrhal chyběl kvůli zranění.

4. kolo skupin fotbalové Evropské konferenční ligy:

Skupina A:

Basaksehir - RFS Riga 3:0 (2:0)
Branky: 45. a 72. Okaka, 11. Türüc.

Fiorentina - Hearts 5:1 (4:0)
Branky: 32. a 78. z pen. González, 6. Jovič, 22. Biraghi, 38. Barák - 47. Humphrys.

West Ham United - Anderlecht 2:1 (2:0)
Branky: 14. Benrahma, 30. Bowen - 89. Esposito z pen.

FCSB - Silkeborg 0:5 (0:2)
Branky: 68. a 70. Jörgensen, 12. Kusk, 16. Klynge, 63. Tengstedt.

Skupina D:

Partizan Bělehrad - Kolín nad Rýnem 2:0 (1:0)
Branky: 15. Diabate, 52. Ricardo Gomes.

Nice - Slovácko 1:2 (1:0)
Branky: 14. Diop - 75. Tomič, 87. Reinberk. ČK: 84. Todibo (Nice)

Vaduz - Dnipro 1:2 (1:1)
Branky: 30. Rastoder - 25. Hamache, 90.+1 Dovbyk.

1. AZ Alkmaar 6 5 0 1 12:6 15
2. Dnipro-1 6 3 1 2 9:7 10
3. Apollon Limassol 6 2 1 3 5:7 7
4. Vaduz 6 0 2 4 5:11 2

Skupina F:

Djurgaarden - Gent 4:2 (3:0)
Branky: 42. a 46. Wikheim, 21. Holmberg, 45.+5 Banda - 61. Depoitre, 73. Cuypers.

Ballkani - Sivasspor 1:2 (1:0)
Branky: 36. Armend Thaqi - 72. Arslan, 81. Angielski.

1. Sivasspor 6 3 2 1 11:7 11
2. Kluž 6 3 1 2 5:5 10
3. Slavia 6 2 2 2 6:7 8
4. FC Ballkani 6 1 1 4 8:11 4

Skupina H:

Slovan Bratislava - Basilej 3:3 (1:1)
Branky: 45.+2 Weiss z pen., 49. Kucka, 53. Čavrič - 29. Males z pen., 65. Diouf, 72. Zeqiri.

Žalgiris Vilnius - Pjunik Jerevan 2:1 (2:0)
Branky: 23. Ourega, 42. Oliveira - 78. Özbiliz z pen.

1. Basilej 6 3 2 1 11:9 11
2. Bratislava 5 2 2 1 7:6 8
3. Pyunik 6 2 0 4 8:9 6
4. Žalgiris Vilnius 5 1 2 2 4:6 5

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.