Stuttgart - Union 0:1Union Berlín po výhře ve Stuttgartu vede německou ligu o dva body

Aktualizováno

Fotbalisté Unionu Berlín zvítězili v 9. kole německé ligy na hřišti Stuttgartu 1:0, využili zaváhání Freiburgu a vedou před ním tabulku o dva body. Jediný gól utkání vstřelil v 76. minutě hlavou z rohu obránce Unionu Jaeckel. Stuttgart stále čeká na první vítězství v ročníku a s pěti body je předposlední.

Fanoušci darovali krev na záchranu klubu, ten teď válcuje bundesligu. Pasáž z PřímákuVideo: Sport.cz

Freiburg remizoval v Berlíně s Herthou 2:2. Hosté šli do vedení zásluhou Kyereha, ale ještě do přestávky stihl vyrovnat Lukebakio. V 61. minutě Hertha po gólu Serdara skóre otočila, ale ani její náskok nevydržel. V 78. minutě vyrovnal Schade. Dvacetiletý mládežnický reprezentant Německa se v letošním ligovém ročníku prosadil poprvé.

Mönchengladbach porazil Kolín nad Rýnem 5:2 a částečně odčinil týden starý debakl 1:5 s Werderem Brémy. Naopak soupeř Slovácka ze základní skupiny Evropské konferenční ligy nedokázal navázat na překvapivou výhru nad Dortmundem z minulého kola.

Silas ze Stuttgartu.

Skóre utkání otevřel v 27. minutě domácí Friedrich. Radost domácích ale netrvala dlouho, o čtyři minuty později vyrovnal z penalty Kainz. Stejný hráč zavinil pokutový kop v nastavení prvního poločasu, zároveň obdržel za úder loktem druhou žlutou kartu v zápase a musel předčasně opustit hrací plochu. Nařízenou penaltu proměnil Bensebaini.

Niko Giesselmann z Unionu Berlín slaví výhru.

Dvě minuty po přestávce zvýšil na 3:1 Stindl a čtvrt hodiny před koncem doby přidal svůj druhý gól zápasu alžírský reprezentant Bensebaini. Za hosty korigoval skóre v závěru Husenbasic. V nastavení upravil na konečných 5:2 nejlepší střelec Borussie Thuram.

Mönchengladbach je s 15 body na šestém místě, Kolín nad Rýnem má o dva body méně a je devátý.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:
Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 5:2 (45.+2 a 76. Bensebaini, 27. Friedrich, 47. Stindl, 90.+1 Thuram - 31. Kainz, 83. Huseinbasic)
Hertha Berlín - Freiburg 2:2 (32. Lukebakio, 61. Serdar - 22. Kyereh, 78. Schade)
Stuttgart - Union Berlín 0:1 (76. Jaeckel).