• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

První domácí ztráta byla se Slovanem nakonec jednobodová. Kohouti zachraňovali domácí neporazitelnost v prodloužení

TÁBOR - Táborský zimní stadion hostil v sobotu večer souboj o třetí místo v druholigové skupině Západ, ve kterém chyběl domácím Lukáš Endál (Pardubice B) a kapitán Radek Seidl (nemoc). Kohouti přivítali exprvoligový Slovan a do souboje s kvalitním soupeřem vstoupili velice dobře, i když rozjezd byl pomalejší. Domácím pomohla hned první přesilovka a neutekla ani minuta a Dvořák zajistil přesnou střelou dvoubrankový náskok. Slovanu se podařilo do přestávky snížit a v zajímavé pasáži ve druhé třetině v dvojnásobné přesilovce i vyrovnat. Kohouti si ve druhém dějství zahráli rovněž pět na tři, na rozdíl od soupeře ovšem významnou výhodu v gól nepřetavili. Jakmile přesilovka skončila, zafungovalo otřepané nedáš – dostaneš. Šest sekund po konci téměř dvouminutového oslabení ve třech jásali hosté po Smolově zakončení, díky němuž poprvé v utkání vedli. Hrdinou zápasu se stal v domácím dresu Filip Vlček. Táborský útočník nejprve v 55. minutě srovnal a v prodloužení uklidil puk do prázdné klece po Milfaitově akci – 4:3. V dalším kole nastoupí kohouti ve středu 12. října od 18 hodin k tradičnímu zápasu v Písku.

HC Tábor – HC Slovan Ústí nad Labem 4:3p (2:1, 0:2, 1:0 – 1:0), branky a nahrávky: 10. Severa (Milfait, Plášil), 11. A. Dvořák (Hajič), 55. Vlček (Matušík, Severa), 62. Vlček (Milfait, Kříž) – 18. Prošek (Šefl, Bartoš), 24. Kordule (Trefný, Prošek), 30. Smola (Tůma, Trefný), rozhodčí Jílek – Augusta, Tuháček, vyloučení 7:5, využití 1:1, 1 543 diváků.

HC Tábor: Gába (T. Dvořák) – Plášil, Suchánek, Vala, Kříž, A. Dvořák, Hubata, Černý – Vlček, Matušík, Šulek – Dančišin, Milfait, Severa – Bárta, Zíb, Hajič – Duda, Zayml, Chocholoušek.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Cikánek) – Drtina, Funk, Trefný, Vodička, Záruba, Šefl – Kučera, Rudovský, Kordule, Bartoš, Prošek, Tůma, Roubík, Berčík, Daniel, Smola.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Tábora se Slovanem další podrobnosti.

Trenér Tábora Radek Bělohlav zhodnotí zápas a připomene důležité momenty.

Útočník Tábora Jan Milfait přiblíží vítěznou akci a zmíní, kdy se zápas lámal. A co říká na to, že loni hrál v Ústí první ligu?

Trenér Slovanu Martin Štěpánek okomentuje průběh a prozradí, koho považuje v boji o čelo ligy za největšího konkurenta.