neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Góly padaly až po přestávce, radoval se Protivín

PROTIVÍN - V rámci utkání 10. kola fotbalového krajského přeboru hostil v sobotu 8. října Protivín fotbalisty z města rybníků. Oba soupeři před začátkem utkání zaujímali místa poblíž středu tabulky a Protivín měl o tři body více. Tomu také odpovídal začátek zápasu, kdy byli domácí aktivnější, ale hosté brzy hru vyrovnali. V prvním poločase diváci gól neviděli a výhře domácích rozhodla až druhá půle, kdy během jedenácti minut padly všechny tři góly, z toho dva do sítě hostí a Protivín bral tři body.

FK Protivín - Jiskra Třeboň 2:1 (0:0)
Branky: 56. J. Vorel, 67. Říha - 61. Hromádka
Rozhodčí: Brych - Barva, Talíř. ŽK: 5:4. ČK: 0:1. Diváci: 151
Protivín: Pícha - Kulík (46. Vojík), Z. Vorel, Vojta, Zach - Hrachovec, Štěpka, J. Vorel, Nedvěd (77. Urban) - Petr, Říha (67. Buko)
Třeboň: Kopecký - Matoušek, Radosta, Hromádka, Rezek, Bartoš, Týnavský (74. Schneider), Bicenc, Tůma, Kubata, Doucha (31. Zavadil)

Největší šanci prvního poločasu měli v 60. minutě hosté, když domácí chybovali na polovině hřiště, sám na gólmana šel Pavel Tůma, ale Václav Pícha včasným vyběhnutím stoprocentní gólovku zlikvidoval.
Vyrovnaná partie se hrála i po přestávce a začaly padat góly. V 56. minutě otevřel skóre střelou k tyči z hranice šestnáctky domácí kapitán Jaromír Vorel. Radost Protivína vydržela však jenom pět minut a také střelou z hranice vápna vyrovnal na 1:1 Leoš Hromádka. O vítězství domácích rozhodla 67. minuta. To centroval z pravé strany před třeboňskou branku Patrik Hrachovec a Martin Říha zajistil svému týmu vítězství, když dopravil míč do sítě z malého vápna. V 90. minutě uviděl za faul na Hrachovce červenou kartu Michal Rezek, ale ta už měla na výsledek utkání pramalý vliv, protože krátce poté sudí Jiří Brych naposled zadul do píšťalky.