Fotbalistky Sparty v Římě čtyřikrát inkasovaly a skupinu Ligy mistryň si po dvou prohrách nezahrají

Fotbalistky pražské Sparty si skupinu Ligy mistryň nezahrají. Po úvodní domácí porážce 1:2 svěřenkyně trenéra Martina Masaryka ve venkovní odvetě play-off podlehly v Římě tamnímu AS 1:4, přestože vedly.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalistky AS Řím slaví vstřelenou branku

Fotbalistky AS Řím slaví vstřelenou branku | Foto: Fabrizio Corradetti | Zdroj: Profimedia

Sparťanky otevřely skóre v 25. minutě, když se po zakončení z voleje po rohovém kopu prosadila Bertholdová. Jenže stejně jako v prvním utkání náskok neudržely. O 10 minut později srovnala hlavou po rohu Wenningerová.

Fotbalistky Slavie si zahrají Ligu mistryň, v domácí odvetě jim stačila bezbranková remíza

Číst článek

Pražanky si mohly vzít vedení zpátky, ale střela Changové po teči jedné z domácích hráček skončila na břevně. Horní tyč zastavila po změně stran i nákop Trippové.

Místo toho se prosadily v 55. minutě Římanky. Po dalším rohu se zblízka nemýlila Andressová. O chvíli později domácí hráčka Lazarová nastřelila z penalty tyč. V 70. minutě se ale italský celek třetího gólu dočkal po hlavičce Minamiové a pojistku přidala tvrdou ranou z vápna Haaviová.

Sparta tak nenapodobila slávistky, které se na úkor islandského Valuru v prestižní soutěži představí. V boji o Ligu mistryň bylo i Slovácko, ale v úvodním kvalifikačním kole neuspělo.

Největším úspěchem českých fotbalistek na mezinárodní klubové úrovni jsou tři účasti Slavie ve čtvrtfinále Champions League. Jednou se mezi osm nejlepších v této soutěži (pod dřívějším názvem Pohár UEFA) probojovala také Sparta, tehdy se ještě osmifinálová fáze hrála ve skupinách.

AS Řím - Sparta Praha 4:1 (1:1)

Branky: 35. Wenningerová, 55. Andressová, 70. Minamiová, 81. Haaviová - 25. Bertholdová. První zápas: 2:1, postoupilo AS Řím.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít