neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Překvapení na Svépomoci! Soběslav smetla Lom třemi góly

TÁBOR - Prestižní derby mezi Lomem a Soběslaví skončilo v neděli odpoledne prvním vítězstvím Soběslavi na hřišti soupeře v sezoně. Lom od začátku na Spartak nestačil a tahal za kratší konec. Hosté si vytvářeli gólovky od úvodních chvil a Jan Boháč trefil už v 8. minutě tyč. Hned za minutu se dostal po rohu do skluzu a přestřelil. Spartakovci se dostali do vedení v 24. minutě, kdy se po chybě domácích ve středu pole dostal k zakončení z ideální pozice před gólmanem Aleš Kutner. Už za dvě minuty lovil Pecháček ze sítě druhý balon. Na konci další svižné akce do průchodné obrany byl Filip Vaněk. Střelec druhé branky asistoval u posledního přesného zásahu, když nacentroval do gólovky bratru Danielovi, jehož hlavička skončila u tyče – 0:3.

Skórovat mohl do lomské brány i Tomáš Mazouch, balon však poslal do břevna. Lom se dostával do vyložených šancí zřídkakdy, v závěru trefil Lukáš Pfeifer z úhlu tyč. Zmar domácího výběru podtrhl Tomáš Tauber v 88. minutě, když mrštil o zem Michalem Hromadou. Rozhodčí Eibl tasil červenou kartu a netrvalo dlouho, než lomské trápení ukončil. Spartak předvedl bojovný týmový výkon, Lom odcházel z domácího stadionu po boji na dálku o první místo s Rokycany s nejvyšší porážkou v sezoně 0:3.

V příštím kole pojede Lom v sobotu 1. října do Komárova, Soběslav hostí v sobotu od 16 hodin Horní Břízu, která v uplynulém kole uhrála na osmý pokus první letošní bod za domácí bezbrankovou remízu s Doubravkou.

TJ Sokol Lom – TJ Spartak Soběslav 0:3 (0:2), branky: 24. Kutner, 26. F. Vaněk, 64. D. Vaněk, rozhodčí Eibl – Havlík, Izugrafov, ŽK (2-2): 40. Skopec, 78. Grobár – 20. D. Vaněk, 44. Hájek, ČK (1-0): 88. Tauber, 320 diváků.

Lom: Pecháček (46. Matoušek) – Škarda (57. Tauber), Slavík, Rydval, Mácha (31. Madar), Skopec, Grobár, Šimák, Pfeifer, Kubovský (72. Janů), Musiol (72. Coufal).

Soběslav: Červenec – Zeman, Kubart, Boháč, Boucník (84. Bříza), Pavlík (84. Hromada), F. Vaněk, Kutner (69. Bouchal), Hájek (78. Hoffmann), T. Mazouch (69. Vrána), D. Vaněk.

Ve čtvrtečním Týdeníku Táborsko nabídneme k utkání Lomu se Soběslaví další podrobnosti.

Trenér Lomu Lukáš Zeman se pokusí nalézt příčiny prohry a okomentuje i hru soupeře. Proč jeho soubor předvedl v derby a v boji na dálku o první místo tak mizerný výkon?

Trenér Soběslavi Radek Hajič zhodnotí utkání jako celek i jednotlivé pasáže.

Útočník Soběslavi Daniel Vaněk přiblíží gól jistoty na 3:0 a herní projev obou týmů.

Oba zástupci soběslavského fotbalu se ještě stručně vyjádří k losu 3. kola MOL Cupu, který přisoudil Soběslavi jako soupeře druholigovou Karvinou.