středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Božetice se na Šumavě jen stěží ubránily potupné desítce

VIMPERK – Tentokrát všechno špatně! Po výhře na nájezdy doma s Jindřichovým Hradcem přišlo pro hokejisty Božetic rychlé vystřízlivění v podobě krutého výprasku na ledě Vimperku. Svěřenci trenérského dua Staněk – Štědronský na Šumavě tahali po celé utkání za kratší konec provazu a domácí tým zápas rychle změnil v exhibiční průběh. Manšaft bývalého hráče i trenéra Strakonic Milana Řehoře dával jeden gól za druhým a v závěru se hrálo jen o to, jestli Vimperk zostudí Božetice desítkou, a jestli se hosté dočkají čestné branky. Nakonec se ani jedno nepovedlo, protože třeba vimperský Šaršok v 58. minutě za stavu 9:0 při přečíslení 4 na 1 (!) trochu zahamounil a zakončoval sám, na druhé straně o pár vteřin později božetický Jelínek orazítkoval tyč.

I když Božetice utrpěly ostudnou porážku, samy měly hlavně ve třetí třetině, kdy už Vimperáci nehráli moc zodpovědně, spoustu šancí z brejků na čestnou trefu, ale domácí brankář Podskalský ukázal svou kvalitu. Jako bonus si navíc připsal i asistenci. V příštím kole mají Božetice volno, Vimperk hraje v Písku s Radomyšlí.

HC Vimperk – HC TJ Božetice 9:0

(3:0, 3:0, 3:0). Branky a nahrávky: 8. Turek (Koška), 13. R. Sitter (Šafář, J. Sitter), 20. Král (Novotný), 22. Koška (Schmidt, Korous), 29. R. Sitter (Podskalský), 36. Schmidt (Šaršok, Turek), 46. Šafář (Šaršok, Předota), 56. Šafář (Klíma), 57. Korous (Předota).

Vimperk: Podskalský – Předota, Šaršok, Turek, Lang – Šafář, Paukner, Holub, Novotný, Král, Koška, Korous, J. Sitter, Klíma, R. Sitter, Schmidt.

Božetice: Čunát (29. Grulich) – P. Hošek, Keřka, Mareš, T. Hošek, Jíška – Ryška, Jelínek, Hlaváč, Bouška, Bartůněk, Tkáčik, Buriánek, L. Nevolný.