Čtvrtek 30.5 15:00 - Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

• Kultura Na Kanále

Čtvrtek 30.5 17:00 - Vodácké centrum České Vrbné

Obtížnost extraligy se potvrzuje. Mladí kohouti prohráli i čtvrtý zápas

TÁBOR - Po čtvrteční prohře 2:5 v Jihlavě nastoupili extraligoví dorostenci HC Tábor v sobotu odpoledne ke čtvrtému zápasu nové sezony. Hráči pardubického Dynama by měli patřit k hratelnějším soupeřům, nicméně kohoutům se ani tentokrát první body v letošním ročníku získat nepodařilo. Soupeř se dostal v první třetině k velmi dlouhé dvojnásobné přesilovce, kterou dokázal rychle využít. Pardubičtí navýšili náskok na začátku druhého dějství, nic ale nebylo pro kohouty ztraceno. Sami se sice dostali při vlastní přesilovce pod tlak, nicméně Marek Bouška se prodral do samostatného úniku a snížil na rozdíl jednoho gólu. Hosté si však dvoubrankové vedení vzali zpět ještě do přestávky – 1:3. Ve třetím dějství už branka nepadla, domácí se vyrovnali herně soupeři, nicméně v posledních minutách se nedostali ani ke hře bez brankáře. O převaze Dynama svědčí i poměr střel na bránu 13:40 v neprospěch Tábora. Kohouti tak na první body stále čekají a jsou v tabulce své skupiny poslední. Svěřenci trenéra Arpáda Györiho pojedou ve čtvrtek 29. září k derby do Českých Budějovic, kde se utkají s předposledním týmem tabulky. V sobotu pak vyrazí do Havlíčkova Brodu.

HC Tábor – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), branky a nahrávky: 28. Bouška – 11. Lempach (Kaštánek, Kučera), 24. Úlehla (Lempach, Krčál), 35. Kantor (Bartoň, Jansa), rozhodčí Šperl – Deja, Hošťálek, vyloučení 7:5, využití 1:1, 40 diváků.

Tábor: Šrámek (Spálenka) – Jaroš, Bačo, Šťastný, Ješ, Jirášek, Mrázek, Mašek – Vlček, Dohnal, J. Pospíchal – Bouška, Mohyla, Eremiáš – Hlavín, P. Pospíchal, Křepelka – Suchan.

Pardubice: Antoš (Tuláček) – Kaštánek, Úlehla, Jansa, Vápeník, Oliva, Křečan – Krčál, Turena, Pražan – Pilař, Korec, Lempach – Kučera, Kantor, Bartoň – Rolinek

Ve čtvrtečním Týdeníku Táborsko si přečtete k zápasu mezi Táborem a Pardubicemi další podrobnosti.

Trenér Tábora Arpád Györi nalezne světlé okamžiky a okomentuje jak dvojnásobnou přesilovku soupeře, tak jediný gól kohoutů.

Střelec jediné branky Tábora Marek Bouška přiblíží zajímavou situaci, kdy se jeho tým bránil i proti čtyřem, načež sám skóroval. A co říká na obtížnost extraligy?