BK MLADA BOLESLAV
20. 9. 2022 | Tomáš Taybner, Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

Junioři v přátelském utkání deklasovali Lillehammer. Hned třikrát se trefil Polák

přát., úterý 20. 9. 2022
Ml. Boleslav - Lillehammer MBL - LIL
M l. B o l. – Mladoboleslavští junioři si mezi zápasy juniorské extraligy vystřihnuli přátelské utkání s norským celkem Lillehammer IK. Trenérský štáb nechal většinu opor odpočívat a sestavu poskládal zejména z hráčů mladoboleslavského dorostu. I přesto byli Bruslaři kvalitativně o stupeň výš a svého soupeře celý zápas přehrávali. Tým z města, kde se v roce 1994 konaly zimní olympijské hry, nakonec obdržel od Bruslařů 10 branek. Středočeši se proti Norům pozitivně naladili a už v pátek 23. září budou chtít zopakovat dnešní výhru v zápase proti Karlovým Varům. Úvodní buly padne ve 12 hodin.
Ml. Boleslav: Forst (od 32. Hora) – Rajgl "C", Průšek, Hrouda "A", Hlinský, Vochvest, Kubíček, Vlasák, Sypecký – Leden, Král, Vítek, Lisler, Polák, Gardoň, Šindelář, Hruška "A", Dobner, Hasman, Šachl, Steklý
Lillehammer: Ljøkjel (Schønnigsen) – Strand "C", Svarstad "A", Lehre, Berg, Øversveen, Døsen-Dahl – Brændeland, Nyland, Leibnitz, Tøndevold, Sætre, Lind-Milekvist, Horverak, Linnerud, Hjelmås "A", Holten, Halvorsen
Branky a nahrávky: 5. Hrouda, 9. Polák (Leden), 12. Král (Rajgl, Průšek), 18. Polák (Gardoň), 33. Vlasák (Šachl, Steklý), 39. Gardoň (Hrouda), 45. Polák (Rajgl, Průšek), 51. Rajgl (Průšek), 56. Hruška (Šindelář, Vlasák), 57. Gardoň (Leden) – 26. Hjelmås (Leibnitz). Rozhodčí: Jecelín – Kettner, Rudolph. Vyloučení: 9:11, navíc Vochvest (MBL) a Fehre (LIL) 5 min.+OK za bitku, Dobner (MBL) 5 min.+OK za vražení na hrazení, Vítek (MBL) 10 min. osobní trest za nesportovní chování Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 10:1 .

Komentář

Bruslaři na svého soupeře nastoupili ve velkém stylu a od úvodních sekund jej předčili v bruslení i tahu na branku. První potvrzení herní převahy přinesla 5. minuta, ve které padla první branka zápasu. Dal ji univerzál Jakub Hrouda, který s kotoučem ve velké rychlosti najel do mezikruží a poprvé rozvlnil síť za brankářem Ivarem Ljøkjelem. Skóre mohl o několik sekund později navýšit Vojtěch Polák, jenž se nevybíravě tlačil před branku Lillehameru. Forhendové zakončení v brance neskončilo i díky včasnému zákroku Ivara Ljøkjela, avšak gólové chvíle mladoboleslavské sedmnáctky měly teprve přijít. V 9. minutě se do úniku dostal Matěj Leden, který marně hledal mezírku v postoji norského brankáře. Jeho práci však úspěšnou dorážkou dokončil právě zmiňovaný Vojtěch Polák. V čase 11:00 byl vyloučen Peder Øversveen a Bruslaři nedisciplinovanost hostů potrestali, přičemž na to potřebovali pouhých 20 sekund. Po pasu Jáchyma Průška střílel z pravé strany Tomáš Rajgl a do jeho střely vložil hůl kapitán dorostu Patrik Král, jenž touš přizvedl mimo dosah hostujícího gólmana - 3:0. Středočeši byli i nadále aktivnější ve hře s pukem, zatímco Norové byli aktivní spíše v dohrávání soubojů a pošťuchování mladoboleslavských hráčů. V 17. minutě Matěj Leden dojížděl nahozený kotouč a při snaze vyhnout se hostujícímu brankáři o něj mírně zavadil. To se hráčům Lillehammeru příliš nelíbilo a sesypali se na něj, načež se ho vrhl bránit Tomáš Rajgl. Oba domácí hráči obdrželi dvouminutové tresty za hrubost, zatímco z Norů na trestnou lavici putoval pouze Snorre Svarstad. Přesilovka se hostům vůbec nevyvedla, naopak v ní sami inkasovali a to poněkud kuriózním způsobem. Do přečíslení dva na nikoho totiž ujeli Matěj Gardoň a Vojtěch Polák, přičemž druhý jmenovaný po několika zpětných přihrávkách zakončil do prázdné klece Lillehammeru.

Ve 26. minutě útočil na pátou trefu Richard Kubíček, jehož střela příklepem od modré rozezvučela břevno. Z následného protiútoku se pak urodil gól norského celku, který po pasu Jakopa Leibnitze vstřelil Jonathan Bergman Hjelmås - 4:1. Ojedinělá akce hostů nijak Bruslaře nerozházela a už o několik minut později se mohli znovu zapsat na střeleckou listinu zápasu. To se mohlo stát, kdyby Matějovi Gardoňovi neutekl kotouč z hokejky při dlouhé bekhendové kličce. Poté, co se utkání překlopilo do své druhé poloviny, sáhli trenéři boleslavského týmu ke střídání brankářů. Daniela Forsta mezi třemi tyčemi nahradil David Hora, jenž byl ve zbytku druhé periody takřka bez práce. To Ivar Ljøkjel v protilehlé brance měl plné ruce i nohy práce, avšak pátý gól ve své síti neodvrátil. V čase 32:31 totiž Petr Šachl rozjel Adama Vlasáka, jehož kličkovaná napříč útočným pásmem skončila parádním bekhendovým blafákem. Mladoboleslavský bek pak putoval na trestnou lavici, kde se necelou půlminutku před koncem svého trestu mohl radovat z další úspěšné trefy. Po vyhození Jakuba Hroudy se k puku dostal Matěj Gardoň, jenž samostatný únik zakončil střelou po ledě pod levý beton Ivara Ljøkjela - 6:1.

Pět minut po startu třetího dějství rozjeli Bruslaři další smrtící útok, který skončil dalším samostatným únikem. Třetí gól večera si po něm připsal Vojtěch Polák, který tentokrát zvolil razantní střelu bekhendem, navíc umístěnou přesně do levého vinglu. Ve 48. minutě se musel po delší době předvést také David Hora, jenž si pohlídal střelu Heineho Horveraka z otočky. Norové během celého zápasu postupně ztráceli chuť hrát, spíše se začali vyžívat v tvrdých hitech a ostrých zákrocích. Agresivita eskalovala v 50. minutě, kdy si Vojtěch Vochvest před brankou nenechal líbit postrkování od Leandera Lehreho a pustil se s ním do ostré bitky, při které si poškodil ochranný košík své helmy. Po této vložce se oba kohouti poroučeli do sprch a divákům se opět připomněli domácí střelci, konkrétně kapitán Tomáš Rajgl. Ten se s pukem projel k levému kruhu odkud zamířil přesně do pravé šibenice, kde vymetl všechny pavučinky. Do kabin poté předčasně zamířil také Jakub Vítek, jenž měl být původně společně se Snorrem Svarstadem vyloučen na dvě minuty za hrubost. Při odjezdu na trestnou lavici byl však vyrušen provokacemi od hráčů z hostující střídačky a za svou reakci obdržel desetiminutový osobní trest. V 52. minutě pak s vervou hrající Matěj Gardoň zkusil Michiganskou fintu, když se pokusil nabrat kotouč na čepel své hole a zpoza branky jej dopravit do sítě. To by se povedlo kdyby Ivar Ljøkjel nestihl vystrčit proti puku svou hokejku. Zápas poté skončil také pro Miroslava Dobnera, jenž vyfasoval pět minut za vražení na hrazení. Jediný úspěšný střelec hostů pak zahodil šanci na snížení, když při samostatném úniku nedokázal překonat pohotového Davida Horu. Navíc se následně nechal vyloučit za napadení a na lavičce hanby se příliš neohřál. V čase 55:53 totiž sledoval Jakuba Hrušku, jenž na brankovišti uklízel do branky přihrávku Davida Šindeláře - 9:1. Desátý hřebíček do rakve uštědřil hostům Matěj Gardoň, který se protáhl mezi obránci a přes Ivara Ljøkjela procedil puk do sítě. Brankář Lillehammeru poté ještě dokázal odvrátit hrozbu jedenácté obdržené branky, když zastavil další únik Jakuba Hrušky.

Ohlasy trenérů

Ladislav Kolner: Nám se to hodilo, protože jsme dali šanci klukům z dorostu, aby si to vyzkoušeli a ošahali. Myslím, že se toho zhostili dobře. Výsledek bych nerad přeceňoval, byla to jen příprava. Naši střelci to odšpuntovali, takže doufám, že si to přenesou i do pátečního zápasu proti Karlovým Varům.