Cyklista Černý vyhrál etapový závod Kolem Slovenska, o šest sekund před stájovým kolegou

Český cyklista Josef Černý vyhrál závod Kolem Slovenska a připsal si druhé vítězství v etapovém podniku v kariéře. Poprvé se radoval před pěti lety na tuzemské Czech Cycling Tour.

Košice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Černý

Josef Černý | Foto: Michal Červený | Zdroj: Profimedia

Černý se dostal do průběžného vedení ve čtvrteční druhé etapě a těsný náskok i za pomoci Zdeňka Štybara a dalších členů týmu Quick Step-Alpha Vinyl ve zbytku závodu uhájil.

V průběhu sobotní 4. etapy si dojel pro bonifikační sekundy ve sprintu a celkové pořadí vyhrál o šest sekund před stájovým kolegou Maurim Vansevenantem z Belgie.

Poslední etapu z Levoči do Košic ovládlo nizozemské duo uprchlíků Jasper Haest, Peter Schulting. Peloton spurtoval o třetí místo, devátý v etapě skončil jako nejlepší z Čechů Daniel Babor z Elkovu-Kasper. Jeho kolega Jakub Otruba byl celkově pátý sedm sekund za Černým.

Kolem Slovenska - závěrečná 4. etapa (182 km):

1. Haest 3:59:41, 2. Schulting (oba Niz.) stejný čas, 3. Mörköv (Dán.), 4. Vernon (Brit.), 5. Syrica (Rus.), 6. Fortin (It.), ...9. Babor, 12, T. Bárta, 14. Černý (všichni ČR) všichni -13.

Konečné pořadí: 1. Černý 16:53:12, 2. Vansevenant (Belg.), 3. Bouwman (Noz.) oba -6, 4. De Bod (JAR), 5. Otruba (ČR) oba -7, 6. Ryan (Ir.) -13, ...26. Schlegel (ČR) -3:29.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít