neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Rezervu Táborska posílili vykartovaní áčkaři. Jankov neměl na Soukeníku šanci

Matyáš Ott vstřelil v 22. minutě vítěznou branku a měl i další šance. Ve druhé půli hlavičkoval do tyče. , Autor: Josef Janda

Matyáš Ott vstřelil v 22. minutě vítěznou branku a měl i další šance. Ve druhé půli hlavičkoval do tyče.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Po šestigólovém debaklu v Jindřichově Hradci nastoupili fotbalisté Táborska B v sobotu dopoledne k domácímu utkání krajského přeboru proti Jankovu. Trenér domácích Miroslav Jelen přivítal v týmu i Jiřího Mezeru a Michala Bezpalce, kteří se vykartovali pro nedělní druholigový zápas s Líšní v minulém kole v Prostějově. Posily z áčka přesvědčily trenéra, kapitána i fanoušky, když nedovolily Jankovu na soukenické umělce ani jednu branku. Táborsko se prosadilo nejprve v 22. minutě, kdy prostřelil Matyáš Ott vybíhajícího gólmana Skálu, potom v závěru zápasu přidal další trefu David Neužil z penalty – 2:0. Táborsko si tak minimálně na několik hodin může užívat první místo v tabulce.

Domácí mohli dovést utkání k výraznějšímu vítězství, jelikož neproměnili šance alespoň na tři zápasy. Občas neměli táborští střelci seřízenou mušku, občas je vychytal nejlepší muž hostujícího celku Jakub Skála. V příštím kole čeká na Táborsko B duel v Olešníku, kde se Jelenovi svěřenci představí v sobotu 24. září od 16.30 hodin. Poražený Jankov hostí ve stejný termín Třeboň.

FC Silon Táborsko B – SK Jankov 2:0 (1:0), branky: 22. Ott, 87. (z pen.) Neužil, rozhodčí Mach – Albert, Dimitrov, ŽK (0-1): 5. Kupka, 50 diváků.

Táborsko B: Chára – Chotovinský, Bezpalec, Mezera, Trantýr, Alexandr, Činčura (46. Kupka), Praveček (86. Koblasa), Ott, Pánek, Neužil (89. Jíra).

Jankov: Skála – Tůma, Kroneisl (22. Mizera), Hüttner, Kollár, Kočer (70. Píša), Voráček, Fajtl, Řehoř, Borovka, Kupka.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Táborska B s Jankovem další podrobnosti.

Trenér Táborska Miroslav Jelen zhodnotí zápas a okomentuje i výkon áčkařů.

Kapitán Táborska Karel Chotovinský zhodnotí defenzivní činnost a promluví o výkonu soupeře.