Fotbalisté FK Blansko zažívají výsledkovou krizi

17. září 2022, sport, přečteno: 911×

Blanenští fotbalisté si procházejí těžkým obdobím. Prohra na půdě zlínské rezervy odstartovala jejich nepříznivou sérii. Ve středu 31. srpna zavítali blanenští v rámci vloženého kola do Rosic s cílem odčinit předešlou porážku 0:1. Těsně před utkáním posílil blanenský klub o tři záložníky z Vyškova, odkud byli na půlroční hostování uvolněni Danilual Gumnok Thon, Bakr Sadiq Abdellaoui a Traore Allasane.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Utkání začalo pro Blansko skvěle. Hned ve 14. minutě mělo po faulu exblanenského Buchty výhodu pokutového kopu. K exekuci se postavil Miloš Kapur, jehož střelu k levé tyči ovšem zlikvidoval rosický brankář. K vidění byl pohledný fotbal s šancemi na obou stranách, v prvním poločase však diváci žádnou branku neviděli.

Z utkání blanenských fotbalistů. FOTO: Josef Kratochvíl

Ve druhém poločase, bohužel, pokračoval trend posledních utkání a blanenské hráče po dobrém výkonu srazily vlastní individuální chyby. Zbytečnou ztrátu obránce Kamenského u vlastního pokutového území Rosice potrestaly a ujaly se vedení. Zanedlouho poté mohl srovnat Holman, branku Rosic ale v nadějné pozici přestřelil. Rosice v rozmezí 10 minut po prvním gólu přidaly další branky a zvítězily 3:0.

„Porážíme se sami vlastními chybami. První gól soupeři namažeme. Místo toho, abychom dali míč jednoduše dopředu, tak tam vzadu ještě něco vymýšlíme. První gól ovlivnil ráz celého utkání. Rosice jsou zkušené mužstvo a oproti nám dokáží z každé chyby vytěžit maximum,“ zlobil se po utkání trenér Blanska Petr Vašíček.

Náročný anglický týden, kdy se během jediného týdne hrají hned tři utkání, zakončili svěřenci trenéra Vašíčka v sobotu 3. září na domácím hřišti proti Hlučínu. Jeho hráči byli po celý první poločas lepším mužstvem, Hlučín však z rohového kopu a ojedinělé šance vstřelil dvě branky. Hlavní roli sehrály opět individuální chyby. Své nadějné příležitosti blanenští nedokázali využít. Tu největší měl těsně před přestávkou Thon, který tváří v tvář hostujícímu brankáři neuspěl, a do kabin tak blanenští odcházeli s krutým výsledkem 0:2.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí fotbalisté dál hledali recept na obranu Hlučína, která hrála výborně organizovaně a se všemi náznaky šancí si poradila. Udeřili tedy opět hosté z Hlučína, kteří zvyšovali už na 0:3. Blansko se dál snažilo s nepříznivým stavem něco udělat, hosté si však své vedení pohlídali a nepřipustili žádné drama. FK Blansko tedy podruhé v řadě padl nezaslouženě 0:3. „Je to taková deka. Jsme jaloví v obou šestnáctkách a musíme to nějak zlomit,“ hodnotil po utkání s Hlučínem asistent trenéra Erik Mihola.

FOTOGALERIE

Celkem fotografií:  4

Se souvisejícími příchody došlo po zápasu s Hlučínem i k pohybům směrem ven. Klub do konce podzimní části opustili Filip Adamec, Luboš Chloupek (oba SK Bystřice nad Pernštejnem) a zkušený Petr Šíp (AFK Tišnov). „Uvedené hráče jsme uvolnili proto, aby získali větší herní vytížení. Po skončení hostování s nimi i nadále počítáme v našem mužstvu,“ uvedl  Zdeněk Veselý, předseda FK Blansko.

Poslední utkání sehráli fotbalisté Blanska 10. září v Novém Městě na Moravě, kde se utkali s místním klubem SFK Vrchovina. Trenéři pro tento duel postrádali hned několik opor. Zranění nepustilo do hry Blažíka a Abdellaouie, Thon odletěl na reprezentační sraz U21 Jižního Súdánu a do poslední chvíle se nevědělo, zda nastoupí kapitán Smrčka. Blansko ani v tomto bojovném duelu s minimem šancí nedokázalo zlomit nepříznivou sérii a po prohře 0:1 natáhlo šňůru zápasů bez vstřeleného gólu a bodového zisku už na čtyři utkání. V současné době se klub nachází na 16. místě tabulky.

Sestava Blanska v posledním utkání s Vrchovinou:

Kalina – Chyla, Černý, Smrčka (C), Kamenský – Feik (55. Zúbek), Dano – Alassane (23. Rajčinec), Holman, Tulajdan – Kapur (80. Crhan)

Program dalších utkání: 7. kolo: FK Blansko – SK Hranice (17. září, 15:30, stadion na Údolní), 8. kolo: FK Frýdek-Místek – FK Blansko (24. září, 15:00), 9. kolo: FK Blansko – SK Uničov (1.října, 15:00, stadion na Údolní)