• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Kohouti rozcupovali v generálce Příbram osmi góly. Hosté nepřivezli ani tři pětky

Do příbramské branky se trefil i člen čtvrté formace Pavel Chocholoušek, který zvyšoval v 24. minutě zápasu na 4:1. , Autor: Josef Janda

Do příbramské branky se trefil i člen čtvrté formace Pavel Chocholoušek, který zvyšoval v 24. minutě zápasu na 4:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Poslední přípravné utkání před novou sezonou sehráli druholigoví hokejisté Tábora ve čtvrtek večer proti Příbrami. Kohouti předvedli podobný gólový apetit jako v úterním zápase v Příbrami a obdařili vyslance hornického města osmi brankami. Po vyrovnanější první třetině přišla čtyřgólová smršť ve druhé periodě, po které dostal příležitost v domácí brance i třetí gólman Štěpán Vácha. Táborští hokejisté vyšroubovali vítězství až na 8:2 a v součtu s úterním duelem na ledě soupeře nastříleli Příbrami 15 branek. Čtyřmi body (2+2) přispěl k drtivému vítězství útočník Jiří Severa. Nutno dodat, že Příbramští přijeli do Tábora pouze se šesti obránci a osmi útočníky. Kaňkou na zápase zůstávají zranění Karla Plášila a Petra Zíba, kteří zápas nedohráli. První mistrovské utkání sehrají kohouti ve středu 21. září od 18 hodin opět doma proti pražské Kobře, v sobotu 24. září pojedou na stadion Letňan.

HC Tábor – HC Příbram 8:2 (2:1, 4:0, 2:1), branky a nahrávky: 5. Severa (Zayml, Hubata), 15. Zayml (Milfait, Severa), 21. Vlček (Suchánek, Matušík), 24. Chocholoušek (Zíb, Suchánek), 29. Dančišin (Milfait, Severa), 40. Šulek (Matušík), 50. Duda (Vala, Vlček), 56. Severa (Milfait, Hajič) – 18. Eret (Kafka, Gengel), 45. Hasman (Káník), rozhodčí Květoň – Šimánek, Ent, vyloučení 5:3, využití 1:0, v oslabení 1:0, 450 diváků.

HC Tábor: T. Dvořák (41. Vácha) – Plášil, Suchánek, Vala, Hajič, A. Dvořák, Hubata – Seidl, Matušík, Vlček – Endál, Dančišin, Bárta – Zayml, Milfait, Severa – Šulek, Zíb, Chocholoušek – Duda.

HC Příbram: Šorf (Jiroušek) – Saňa, Malý, Zdeněk, Jelínek, Havlín, Zedek – Vinš, Gengel, Hasman, Kafka, Pinkas, Eret, Matějka, Furch.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme k duelu Tábora s Příbramí další podrobnosti.

Asistent trenéra Tábora Zdeněk Kutlák zhodnotí utkání a vyjádří se k vysoké produktivitě ve dvou zápasech s Příbramí.

Čtyřbodový útočník Jiří Severa přiblíží spolupráci s kolegou z Ústí nad Labem, odkud do Tábora přišli. A co říká na drtivé vítězství?