8. kolo: Ostrava po čtyřech kolech zabrala, Slavia v čele tabulky

foto Utkání 8. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - Dynamo České Budějovice, 11. září 2022, Praha. Pátý gól v bráně Budějovic, vpravo autor Ondřej Lingr ze Slavie, vlevo překonaný brankář Budějovic Martin Janáček.

Praha - Fotbalisté Slavie v osmém kole první ligy rozdrtili České Budějovice 6:1 a vedou neúplnou tabulku o skóre před mistrovskou Plzní, která má utkání k dobru. Liberec zvítězil na hřišti Bohemians 1905 2:0 a poskočil na třetí místo. Slovácko remizovalo v Mladé Boleslavi 1:1. Jablonec porazil Hradec Králové 3:0 a dočkal se premiérového vítězství v sezoně. Ostrava stejným výsledkem vyhrála nad posledními Pardubicemi.

Pražané rozhodli o triumfu nad Budějovicemi už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefil Stanislav Tecl, s osmi góly nejlepší střelec soutěže, a jednou Ivan Schranz. Po změně stran se za domácí prosadili Lukáš Masopust, Ondřej Lingr a střídající Ewerton, za hosty snížil Roman Potočný. Dynamo hrálo od 65. minuty v oslabení bez vyloučeného Jakuba Hory.

Slavia zvítězila po dvou soutěžních remízách po sobě, naplno bodovala pošesté z posledních sedmi kol a ve čtyřech domácích zápasech ligové sezony vstřelila 23 branek. V příštím utkání nejvyšší soutěže se Pražané za týden představí v Plzni. Jihočeši v lize na Slavii podvanácté za sebou prohráli, v posledních dvou kolech nebodovali a jsou dvanáctí.

Liberečtí se proti Bohemians prosadili ve druhé minutě obou poločasů, v úvodu se trefil Matěj Valenta a krátce po přestávce další záložník Lukáš Červ. Oba týmy dohrávaly o deseti. V 69. minutě dostal červenou kartu střídající domácí hráč Ondřej Petrák, o chvíli později byl vyloučen Valenta. "Klokani" doma v sezoně nejvyšší soutěže ani napočtvrté nevyhráli a jsou sedmí.

Za Slovácko se v nastavení prvního poločasu trefil Mirčás Duskí, těsně před koncem vyrovnal střídající Ladislav Krobot. Mladoboleslavští doma v ligovém ročníku nezvítězili ani na čtvrtý pokus a patří jim 10. příčka. V tabulce osmý tým z Uherského Hradiště nevyhrál čtvrté kolo v řadě.

Jablonec nastřílel všechny góly Hradci po změně stran. Skóre otevřel v 50. minutě Václav Sejk, další branky přidali mezi 67. a 80. minutou Jakub Martinec s Janem Chramostou. Severočeši se po prvním triumfu pod trenérem Davidem Horejšem posunuli na 13. místo, "Votroci" nebodovali po čtyřech kolech a jsou na šesté pozici.

Ostravu nasměroval k vítězství ve 32. minutě Daniel Tetour proměněnou penaltou, ve druhém poločase pak výsledek pojistili náhradník Muhamed Tijani a Nemanja Kuzmanovič. Baník v lize zvítězil po čtyřech utkáních a vyšvihl se na deváté místo. Východočeši nebodovali popáté za sebou.

Výsledky 8. kola první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - FK Pardubice 3:0 (1:0)

Branky: 32. Tetour z pen., 75. Tijani, 83. Kuzmanovič. Rozhodčí: Nehasil - Kubr, Pečenka - Kocourek (video). ŽK: Tetour, Lischka - Černý, Hlavatý, Lima. Diváci: 7168.

* * *

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 90.+3 Krobot - 45.+1 Duskí. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Vyhnanovský - Klíma (video). ŽK: Mašek, Karafiát - Sinjavskij. Diváci: 1997.

* * *

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 0:2 (0:1)

Branky: 2. Valenta, 47. Červ. Rozhodčí: Orel - Vlček, Ratajová - Adámková (video). ŽK: Jánoš, Beran (oba Bohemians). ČK: 69. Petrák - 73. Valenta. Diváci: 4411.

* * *

FK Jablonec - FC Hradec Králové 3:0 (0:0)

Branky: 50. Sejk, 67. Martinec, 80. Chramosta. Rozhodčí: Batík - Nádvorník, Podaný - Machálek (video). ŽK: Houska - Rada. Diváci: 2309.

* * *

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 6:1 (3:0)

Branky: 18. a 45.+1 Tecl, 21. Schranz, 52. Masopust, 66. Lingr, 71. Ewerton - 56. Potočný. Rozhodčí: Křepský - Hájek, Antoníček - Štěrba (video). ŽK: Grič, Potočný, Sluka. ČK: 65. Hora (všichni Budějovice). Diváci: 11.312.