Slovácko - Partizan 3:3. Snový start i kolaps po půli, bod vystřelil Kozák

Autor: iSport.cz, ČTK
8
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka
Speciální Sport Magazín před MS v hokeji: program, soupisky i rozhovor s Rulíkem

Tohle bylo pořádné drama... Fotbalisté Slovácka v úvodním zápase základní skupiny D Konferenční ligy remizovali na domácím hřišti s Partizanem 3:3. Svěřenci trenéra Martina Svědíka vedli už po dvaceti minutách díky dvěma gólům Jana Kalabišky, jenže soupeř ve druhém poločase skóre i v deseti otočil. Bod Slovácku vystřelil Libor Kozák. Další zápas evropského poháru odehraje za týden v Kolíně.

Slovácko se probojovalo do skupinové fáze některého z hlavních evropských pohárů poprvé v historii. Postup si zajistilo ve 4. předkole výhrami 3:0 doma a 1:0 venku nad AIK Stockholm.

Druhý čtvrteční zápas skupiny D mezi OGC Nice a 1. FC Kolín nad Rýnem začal kvůli výtržnostem fanoušků s téměř hodinovým zpožděním.

Domácí vstoupili do utkání s maximálním nasazením a brzy se dostali do vedení. Holzer našel přihrávkou před šestnáctkou Kalabišku, jehož lehce tečovaná technická střela zaplula bělehradskému gólmanovi k tyči.

Lepší úvod si Slovácko nemohlo přát. Získalo klid pro svoji kombinační hru, založenou na pevné defenzivě, a hosty během první půle k ničemu vážnému nepustilo. V 19. minutě po rozehraném rohu hlavičkoval Hofmann do tyče a odražený míč poslal do sítě znovu Kalabiška.

Třetí ranou do srbského sebevědomí bylo Beličovo vyloučení ve 22. minutě po hrubém faulu na Reinberka. Na Popoviče se valil jeden útok za druhým, gólová pojistka však z náporu nevzešla.

Domácí toho mohli litovat, protože vstup do druhé půle jim hrubě nevyšel. Nejprve snížil střelou z 20 metrů přes hradbu hráčů Diabaté a o šest minut později týž hráč za pomoci teče stopera Hofmanna vyrovnal.

I když se Slovácko zase nadechlo k náporu, nepohlídalo si zadní vrátka. Toho využil nejlepší útočník Partizanu Gomes a střelou z deseti metrů poslal oslabené hosty do vedení.

Scénář závěrečných minut měl stejnou náplň: Slovácko bušilo do srbské defenzivy, hosté se vzmohli jen na ojedinělé brejky. V 83. minutě se prosadil v pokutovém území Kozák a po vyrovnání tlak domácího týmu gradoval. Břevno ale v hektickém finiši nastřelil na druhé straně Gomes, domácí hráči další šance nevyužili a duel skončil remízou.

Domácí: 5. Kalabiška, 20. Kalabiška, 83. Kozák

Hosté: 47. Diabaté, 53. Diabaté, 62. R. Gomes

Domácí: Nguyen – Reinberk (77. Doski), Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška – Petržela (87. Šašinka), Daníček (77. Kohút), Havlík, Holzer (67. Siňavskij) – Kozák, Mihálik (67. Vecheta).

Hosté: Popović – Marković, Saničanin, Vujačić, Urošević (C) – H. Traoré – Živković (46. Andrade), Natcho (73. Filipović), Belić, Diabaté – R. Gomes.

Náhradníci

Domácí: Borek, Fryšták, Doski, Šimko, Brandner, Kohút, Ljovin, Trávník, Siňavskij, Šašinka, Vecheta

Hosté: Andrade, Baždar, Fejsa, Ilić, Filipović, Jović, Lukač, Petković, Šehović, Terzić, Vlahović

Karty

Domácí: Kozák, Hofmann, Doski

Hosté: Belić (č), Urošević

Rob Harvey(IRL) – Robert Clarke(IRL), Wayne McDonnell (IRL)

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.