Češi pod lupou: Skvělý Veselý! Peterka spadl z Marsu, Curry má konkurenta

Autor: jj, iSport.cz
1
  • Video se připravuje ...

Vypadalo to na jasnou záležitost, čeští basketbalisté se ovšem nakonec na první výhru na ME nadřeli. Po skvělé první půli vedli o 23 bodů, soupeř ale ve druhé části zápasu mohutně dotahoval. Nakonec z toho byla vydřená (a velmi důležitá) výhra 88:80. Jak si jednotliví hráči z týmu Ronena Ginzburga vedli? Projděte si tradiční známky deníku Sport! Hodnoceni jsou basketbalisté, kteří odehráli deset a víc minut, desítka je nejlepší, jednička nejhorší.

• Jan Veselý

známka Sportu: 9

minuty: 32:14
    body: 24
    doskoky: 7
    asistence: 1

Minul jedinou střelu z deseti, a to dostával pozice kolem šestky, ne snadné dunky z pod koše. Z čáry trestného hodu byl neomylný (6/6). Excelentní zápas pro českou hvězdu.

Jan Veselý proniká kolem nizozemského reprezentanta EdwardseFoto Pavel Mazáč / Sport

• Vojtěch Hruban

známka Sportu: 6

minuty: 18:55
    body: 8
    doskoky: 4

Pracant v obraně se blýskl pár hezkými nájezdy, zase si odvedl svůj standard. Pozor však na čtyři ztracené míče, nejvíc z týmu.

Reprezentační kapitán Vojtěch HrubanFoto Pavel Mazáč / Sport

• Jaromír Bohačík

minuty: 28:49
    body: 6
    doskoky: 4
    asistence: 4

Po nemoci ještě není ve stoprocentní kondici, přesto dostal skoro 30 minut. Jeho pověstná levačka minula všech 5 trojek, roli zaskakujícího rozehrávače ale plnil spolehlivě.

Čech Jaromír Bohačík varovně zvedá prst v utkání s NizozemskemFoto Pavel Mazáč / Sport

• Ondřej Sehnal

minuty: 20:46
    body: 5
    doskoky: 1

Začal v základní sestavě, trpělivě hledal při dvojičkách Jana Veselého, byť ho spíš Nizozemci nechávali volného na střelu. Odvedl si svoje.

Ondřej Sehnal se snaží obejít nizozemského protivníkaFoto Pavel Mazáč / Sport

• David Jelínek

minuty: 12:46
    body: 10
    doskoky: 3

Střelec se pozná podle toho, že střílí. Za necelých 13 minut si vzal 7 střel, potopil dvě ze čtyř trojek, odehrál rozhodně nejlepší minuty na turnaji.

asistence: 9

Trefil úvodní trojku zápasu, dostal se do pohody. Neúnavně vyzýval k pick and rollu Jana Veselého, díky jehož střelbě posbíral 9 asistencí (8 za první poločas). Dobře bránil, výborný výkon.

Kyzlink po výhře nad Holandskem: Musíme se držet týmové hry a uhlídat Markkanena
    Video se připravuje ...

• Martin Peterka

minuty: 31:21
    body: 20
    doskoky: 5

Ten borec spadl z Marsu. Na turnaji vypálil 16 trojek, trefil 12. Steph Curry má konkurenta. Díky jeho přítomnosti a fazoně se daří roztahovat obranu soupeře, což je zásadní.

Obrovská euforie Martina Peterky poté, co proměnil trojku a poslal Česko proti Nizozemsku do rozhodujícího trhákuFoto Pavel Mazáč / Sport