Hertha Berlín si na hřišti Augsburgu připsala první ligovou výhru

foto Fotbalista Augsburgu Arne Maier (vlevo) a Chidera Ejuke z Herthy Berlín v utkání 5. kola německé ligy, 4. září 2022.

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín si připsali v pátém kole bundesligy první ligovou výhru, na hřišti Ausburgu uspěli 2:0. Český záložník Vladimír Darida zůstal na lavičce hostů. Mohuč porazila venku 1:0 Mönchengladbach a je na pátém místě.

Hertha se dostala do vedení v 57. minutě, kdy si Lukébakio naskočil na centr a přesně se trefil hlavou. Pojistku přidali fotbalisté z Berlína ve třetí minutě nastavení: Selke v úniku předložil balon Richterovi, který kličkou položil Gikiewicze a zakončil do prázdné brány.

Augsburg nedokázal porazit dnešního soupeře pošesté za sebou a je na 16. místě. Hertha se posunula na 13. pozici.

Klíčový moment zápasu Mönchengladbach - Mohuč se odehrál v 53. minutě, kdy Itakura nedovoleně zastavil unikajícího Onisiwu, za což obdržel červenou kartu. Z následného přímého kopu rozhodl utkání Martín. Borussia utrpěla první prohru v sezoně.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Augsburg - Hertha Berlín 0:2 (57. Lukébakio, 90.+2 Richter), Mönchengladbach - Mohuč 0:1 (55. Martín).